Lauko šiukšliadėžės viešosioms erdvėms: kam teikti pirmenybę?

Lauko šiukšliadėžės viešosioms erdvėms: kam teikti pirmenybę? (0)

2021-04-21

Lauko šiukšliadėžės – tik vienas iš mažosios architektūros elementų, be kur, nebūtų įmanoma u-tikrint įvairių erdvių – tiek privačių, tiek viešų, švaros bei tvarkos. Visgi, šiems elementams šiandien sudarant labai didelį pasirinkimą, nesunku pastebėti, kad vieni iš jų labiau tinka privačiuose kiemuose, o kiti – viešoms erdvėms. Taigi, į ką svarbu atkreipti dėmesį, renkantis šiukšliadėžes viešosioms erdvėms?

Pagamintos iš aplinkos poveikiui atsparių žaliavų

Jei privačiose zonose įkurdintos lauko šiukšliadėžės susiduria su nedideliu žmonių srautu bei šiukšlių kiekiu, o taip pat – dažniausiai statomos po pastoge, tai viešose erdvėse stovintiems šiems mažosios architektūros elementams tenka susidurti su kur kas daugiau iššūkių: dideliu žmonių srautu bei išmetamų šiukšlių kiekiu, o taip pat – stovėti po atviru dangumi.

Tad šios aplinkybės turi būti vertinamos ypač atsakingai – viešosioms erdvėms labiausiai tiks iš aplinkos poveikiui atsparių (betono arba metalo) pagamintos, o taip pat – ypač talpos šiukšliadėžes.

Nepakeliamos

Viešoji erdvė – ta, kurioje daug lankosi ypač daug žmonių, tačiau tų, kurie prižiūrėti tvarką, sulaukiama ne taip jau ir daug; priešingai nei privačiose zonose, į kuris patenka ne tiek jau ir daug žmonių, tačiau kasdien namuose yra šeimininkas, kuris, esant poreikiui, visada atskubės pataisyti vėjo išverstos šiukšliadėžės.

Atsižvelgiant į tai, kad viešosioms erdvėms reikalingi kuo mažiau priežiūros reikalaujantys elementai, derėtų pirmenybę teikti nepakeliamoms šiukšliadėžėms, kurių pajudinti negalėtų nei žmonės, nei vėjas. 

Tad, apibendrinant belieka tik pastebėti, kad viešoms erdvėms skirtos šiukšliadėžės turėtų atitikti svarbiausius kriterijus: būti pagamintos iš aplinkos poveikiui atsparių žaliavų, o taip pat – nepajudinamos bei nereikalaujančios daug priežiūros.

Na, ir, žinoma, tikrai neverta apsiriboti vos kelioms šiukšliadėžėmis – kuo tankesnį tinklą jos sudarys, tuo labiau bus palaikoma švara ir tvarka. 

Užsakymo nr. 444.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook