Nauji turizmo maršrutai Jurbarke

Nauji turizmo maršrutai Jurbarke (3)

2021-04-01

Nors ir sudėtingomis sąlygomis, slegiant nežinomybei dėl  kelionių po Lietuvą, Jurbarko turizmo paslaugų teikėjai ruošiasi naujam sezonui. Planuojami nauji maršrutai, tobulinami jau buvę, ieškoma papildomos informacijos. Vis didesnis dėmesys skiriamas karinei tematikai. Tą skatina įvairios sukaktys – 1830-1831m. sukilimas, antro pasaulinio karo pradžia 1941-aisiais.

Panemunės pilis aktyviai ruošiasi įvairiais renginiais paminėti buvusio savininko Antano Gelgaudo vadovavimą sukilimui, Lietuvoje tur būt ne vienas jau girdėjo. O apsilankę pilyje turistai toliau keliaus panemune iki Jurbarko - važiuos, plauks Kruvinuoju keliu, kuris taip buvo istorikų pavadintas dėl kelis šimtmečius vykusių kovų su kryžiuočiais. Kovos vyko ir vėlesniais laikais.

Nauja tai, kad Jurbarke turistų lauks nepaprastai daug įdomybių, nes paruoštas naujas maršrutas apie sovietų manevrus prie Nemuno.

Jau Skirsnemunėje bus galima  išbandyti naują atrakciją. Dažnas pravažiuodamas miestelį mato besiganančias alpakas, bet nežino, kad jomis bus galima ir pajodinėti - dviračių taku alpakomis prijoti Jurbarko miestą. Kadangi kavalerija buvo labai svarbi praėjusių laikų karinės struktūros dalis, bandome tai imituoti.

Na, o Jurbarke, patys neįtardami, miestiečiai taip pat ruošėsi šiam maršrutui. Žiemą dažną naktį pastatai ir tiltas buvo apgaubti dūmais. Tai buvo maskuotės pratybos. Dėl labai aitraus, degančios gumos kvapo kai kurie senamiesčio gyventojai  pratinosi miegoti su respiratoriais. Todėl nenustebkite, kai vėl pajuoduos padangė ir pajusite įprastus kvapus. Taip stengiamasi dėl turistų.

Plataus masto pasiruošimas maršrutui apie manevrus vyko ir vyksta  aplinkiniuose miškuose. Važiuojantys keliu gal ir nepastebi, kad nuo Jurbarko iki Smalininkų iš miškų likę tik imitacija.Medžiai tik pakelėse. Giliau miške, iškirtus medžius, iškasti karjerai. Vienas toks labai gilus smėlio karjeras Kalnėnų miške ypatingas. Jame bus įruošti masiniai apkasai. Turistai mokysis užsimaskuoti, užsidengti stogą, galės šiltą dieną ir pamiegoti. Kai nebus turistų, apkasus galės išsinuomuoti savivaldybė gyventojų izoliacijai. Vieta labai tinkama. Miestas netoli, šalia Nemunas,  švarus pušynų oras.

Kariuomenė be karinės technikos sunkiai įsivaizduojama, todėl turistamas įspūdžius sustiprins nuolat pro šalį zujantys keturračiai. Tai žvalgai, kurie su nauja ginkluote tikrina samanų gylį ar tiesiog  užiminėja smėlio kalnelius į juos įsirausdami. Vyksta tikras mūšis.

Aišku, kad ne visiems turistams užteks tokių pramogų. Kaip minėjau, aplink Jurbarką tyvuliuoja nemažai karjerų. Žinoma, kad tai daroma tik dėl turistų, kurie atvyksta į mūsų kraštą pasigėrėti gražia gamta. Maršrutui paįvairinti bus sujungti du karjerai. Jie  susisieks tuneliu, kuris eis po keliu link Smalininkų. Tunelis bus atidarytas birželio mėnesį minint pirmojo Lietuvoje jūrinio laivo įregistravimo  šimtmetį. Laivas buvo registruotas Jurbarke, nes kito uosto tuo metu nebuvo. Todėl mes, jurbarkiečiai, turime tai kažkaip ypatingai pažymėti. Naujuoju tuneliu turistai galės plaukti povandeniniais laiveliais. Vienas kanalas nuves prie miesto vandenvietės, kitas - prie neseniai uždaryto sąvartyno. Povandeniniais tuneliais bus galima nuplaukti ir iki pagrindinės miesto maudynvietės.

Verslininkai šiam maršrutui jau ruošiasi, bus atgaivinta ir laivų gamybos tradicija Jurbarke.

Labai įdomi vieta šiame maršrute tenka ir medicinos padaliniui. Žinoma vieta ir lazaretui - karinei ligoninei. Ji bus vietoje vienos miesto progimnazijos.

Kiekvienos ekskursijos metu labai svarbu numatyti miesto svečių maitinimą. Imituojant manevrų sąlygas, kurios labai primena ir šių dienų karantino sąlygas, jokios maitinimo įstaigos negalės veikti.  Todėl jau gauti visi leidimai maitinimą organizuoti dvaro parke. Maistas bus gaminamas ant laužo. Priešgaisrinės taisyklės leidžia tai daryti rožyno centre, kuo toliau nuo pastatų.

Tikrai turime, kuo pasigirti - Nemunas, miškai, pilys. Gyventojų rajone vis mažėja, todėl manome, kad į mūsų kraštą, išsiilgę švarios gamtos, ramybės, plūstels minios didmiesčių gyventojų, ir Jurbarkas suklestės.  O dar kai laukia šitokios atrakcijos!

Gidė Nijolė Paulikienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook