Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gelbėjo gandrus

Gelbėjo gandrus (0)

2021-07-13

Antradienį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistams buvo pranešta, kad Viešvilėje žmonės slaugo sužeistą gandrą. Žmonės paukštį praėjusį ketvirtadienį rado miestelio parke. Sparnuočiui buvo sužalota koja, jis negalėjo nei stovėti, nei skristi.

Keletą dieną gandrą kartu su savo dukra slaugęs Viešvilės seniūnas Valentinas Kucinas pirmiausiai išvalė ir aprišo paukščio žaizdas, šėrė, kol šis atgavo jėgas. Pamatęs, kad paukščiui ima gerėti, vyras susisiekė su Tauragės VMVT padaliniu ir paprašė pagalbos.

VMVT specialistai savo ruožtu pagalbos paprašė gyvūnų globos organizacijos „Būk mano draugas“ savanorės Dianos Valeikaitės. Pastaroji nieko nelaukusi nuvyko į Viešvilę, kur paėmė gandrą. Moteris jau ruošėsi vežti sparnuotį į Klaipėdoje esančią veterinarijos kliniką „Vetema“ apžiūrai, kai buvo sulaukta dar vieno pagalbos šauksmo.

Šį kartą savanorės pagalbos prireikė Adakave (Tauragės r.), kur gandrai iš lizdo išmetė tris jauniklius.

„Kai atvykau, buvo gyvi tik du iš trijų išmestų jauniklių. Visi gandrai buvo nugabenti į „Vetema“ kliniką, kuri sutiko pagelbėti ir suteikti pagalbą“, - sakė „Būk mano draugas“ savanorė.

Specialistai gyventojus ragina nesikišti į natūralius gamtos procesus ir nesiartinti nei prie jokios laukinės faunos – nei paukščių, nei kitokių gyvūnų. Vis tik, tam tikrais atvejais, laukiniams gyvūnams badoma padėti.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook