Išankstiniai rinkimai – su įtarimų šleifu, policija padėjo iki...

Išankstiniai rinkimai – su įtarimų šleifu, policija padėjo ikiteisminį tyrimą (nuotraukos, video) (20)

2015-02-25

Trečiadienį prasidėjo iki ketvirtadienio vakaro truksiantis išankstinis balsavimas Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Vos atvėrusi duris Jurbarko rajono rinkimų apylinkė iškart apaugo įtarimais dėl draudžiamo rinkėjų agitavimo bei papirkinėjimo. Įvertinę visus galimus įstatymų pažeidimus pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Rinkimus stebinčios organizacijos „Baltosios pirštinės“ atstovas Antanas Martinaitis trečiadienį tikino, kad užfiksuota net keletas įtarimą keliančių atvejų. Daugumą jų – organizuotas rinkėjų vežimas bei galimas papirkinėjimas.

„Fiksuojame atvejus, kai žmonės yra atvežami, pabalsuoja, o tada juos išveža. Po kurio laiko tie patys automobiliai atveža kitus rinkėjus. Esame nufotografavę abu įtartinus mikroautobusus – raudoną ir žalią. Įtarimų, už kokią partiją žmonės neleistinais būdais agituojami balsuoti, kol kas neturime“, - tvirtino A. Martinaitis.

Įtarimus dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo patvirtino ir Jurbarko rajono rinkimų komisijos pirmininkė Vitalija Juzėnienė.

„Įrodytų pažeidimų kol kas nėra, tačiau mes stebime padėtį ir aiškinamės įtarimus. Įtarimai ir filmuota medžiaga, nuotraukos yra perduotos policijai, kuri tikrina ar nėra rinkimų įstatymų pažeidimų, ar rinkėjai nenuteikinėjame, nepapirkinėjami“, - tvirtino V. Juzėnienė.

Jurbarko r. šiuo metu registruoti 25883 rinkėjai, tačiau jų skaičius gali šiek tiek kisti dėl kol kas gyvenamosios nedeklaravusių asmenų ar kitokių priežasčių.

„Žmonės balsuoja aktyviai, iki 11 val. balsavo 70 rinkėjų, tačiau nuolat ateina naujų ir skaičius didėja. Trečiadienį ir ketvirtadienį balsuoti gali rinkėjai iš visos Lietuvos, ne tik iš mūsų rajono“, - sakė pirmininkė.

Apklausė įtariamąjį

Kad rinkimai vyksta nelabai sklandžiai patvirtino ir policijos pareigūnų vizitas savivaldybėje. Policininkai į balsavimo vietą atvyko ir apie 11 val., kai rinkimų komisijos nariai pastebėjo pilietį, kuris į balsavimo lapelį ruošėsi nurašyti duomenis iš iš anksto paruošto lankstinuko.

„Nieko nepadariau, nieko nežinau“, - kartojo pareigūnų išvedamas vyras.

Tiesa, įtariamasis žurnalistui prisipažino, kad turėjo lapelį, ant kurio buvo surašyta, kaip balsuoti.

„Turėjau tokį nedidelį lapelį, iš kur gavau jį – nežinau“, - sutrikęs aiškino vyras.

Pareigūnų išvestas įtariamasis balsuoti į rinkimų apylinkę negrįžo.

Daugiau skaitykite laikraštyje.

"Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook