Jurbarke įkurtas Laisvės partijos skyrius (video)

Jurbarke įkurtas Laisvės partijos skyrius (video) (35)

2019-12-02

Gruodžio 2 d. Jurbarke įsteigtas Laisvės partijos rajono skyrius. Tai keturioliktasis šios partijos skyrius šalyje. Viena iš partijos steigėjų – Lietuvos Respublikos Seimo narė Aušrinė Armonaitė tvirtina, kad šiuo metu partija šalyje ir užsienyje jau turi daugiau kaip tris tūkstančius narių.

Pirmadienį „Šviesos“ redakcijoje su grupe partijos rajono skyriaus steigimo iniciatorių apsilankiusi parlamentarė pažymėjo, kad užsienyje partija turi skyrius Londone ir Briuselyje, o gausiausi skyriai šalyje yra Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. „Tačiau manome, kad Lietuva yra per maža, kad ją dar kažkaip skaidytume. Lietuva ir taip susiskaldžiusi. Todėl tikimės, kad liberaliai mąstančių žmonių yra ir rajonuose. Todėl skyrius steigiame visoje Lietuvoje ir tai mums yra labai svarbu“, – sakė A. Armonaitė.

Partija įsteigta šių metų birželį, kai dalis Liberalų sąjūdžio narių dėl partijai iškeltos politinės korupcijos bylos pasitraukė. Tai buvo Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Seimo narė A. Armonaitė ir kiti politikai. Iš Liberalų sąjūdžio išėjęs būrys politikų įsteigė Laisvės partiją ir dabar ją stiprina steigdami partijos skyrius regionuose.

A. Armonaitė sako, kad vienas svarbiausių partijos tikslų yra švietimas. „Stengiamės būti labai atviri. Prieš steigdami partiją surengėm apklausą, kokie turėtų būti prioritetai. Pirmą vietą užėmė švietimas. Matom, kad tai labai svarbu. Jeigu valdžia neinvestuos į šią sritį, tai, pasak vieno ekonomisto, „valstybė nusipjauna sau galvą“, nes tuomet valstybė atsisako proto ir intelekto“, – sako A. Armonaitė.

Antras prioritetas – žmogaus teisės. „Lietuvoje nematom partijos, kuri sakytų, kad žmogaus teisės yra prioritetas. Ne tik pamatinės – žodžio laisvė, teismų nepriklausomumas, bet ir kitos XXI a. liberalioms organizacijoms priimtinos mažumų, lyčių lygybės ir kitos teisės. Trečias prioritetas – ekonomika. Reikia kalbėti ne tik apie tai, kaip reikia sutvarkyti socialinę sritį, bet ir kaip padaryti, kad išsiveržtume iš vidutinių pajamų spąstų, nes XXI a. sąlygos leidžia tai padaryti. Tai ir dirbtinis intelektas, internetas, daiktų technologijos. Neturime naftos, aukso klodų, bet turime savo smegenis ir kaip šalis turime pirmiausia naudotis jais ir kurti savo ekonomiką būtent taip“, – svarbiausius Laisvės partijos siekius įvardijo viena jos steigėjų.

Jurbarko r. skyriaus pirmininku išrinktas vienas šio skyriaus steigimo iniciatorių Ramūnas Siniauskas. Taip pat išrinktas skyriaus kontrolierius ir patvirtinti už įvairias kitas sritis atsakingi asmenys. 

„Šviesos“ inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook