Jurbarko katilinėje pradedamas eksploatuoti antras biokuro ka...

Jurbarko katilinėje pradedamas eksploatuoti antras biokuro katilas (2)

2020-11-19

AB „Kauno energija“ priklausančioje Jurbarko katilinėje pradedamas eksploatuoti antras biokuro katilas, leisiantis lanksčiau reaguoti į šilumos poreikio kitimus bei sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (anglies dioksido (CO2)) kiekius.

Lapkričio 9 dieną Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) oficialiu dokumentu patvirtino, kad naujas 3 MW galios biokuro katilas su nauju 1,6 MW kondensaciniu dūmų ekonomaizeriu yra tinkamas eksploatuoti.

Įdiegus naująjį katilą ir nesant dideliems šalčiams, Jurbarke šildymo sezono metu didžioji dalis šilumos bus gaminama naudojant biokurą, o ne šildymo sezono metu – visa.

Katilas bus pastatytas šalia jau esančio 5 MW galios biokuro katilo, papildomai įrengiant 1,6 MW galios kondensacinį ekonomaizerį, kuris leis atgauti dalį šilumos iš dūmų ir taip padidinti abiejų katilų efektyvumą.

Katilas įrengiamas pagal Europos Sąjungos Struktūrinių Fondų iš dalies finansuojamą projektą „Biokuru kūrenamo katilo įrengimas Jurbarko katilinėje“ (Nr. 04.1.1-LVPA-K-109-02-0003), pagal priemonę Nr. 04.3.2-LVPA-K-109 „Biokuro panaudojimo skatinimas šilumos energijai gaminti“. Projekto vertė – 1,298 mln. eurų. Europos Sąjungos Struktūrinių Fondų finansuojama dalis sudaro iki 0,528 mln. eurų. Likusią dalį bendrovė investavo iš savo lėšų.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook