Paauglę daužęs ir prievartavęs kovotojas liko laisvėje

Paauglę daužęs ir prievartavęs kovotojas liko laisvėje (6)

2020-10-29

Žiauru smurtu prieš merginą ir pasikėsinimu išžaginti pasibaigusi paauglių šventė Tauragės rajone jurbarkiečiui Mantui Icikevičiui laisvės nekainuos. Klaipėdos apygardos teismas paskelbė, kad iš dalies bausmė sugriežtinama, tačiau laisvės atėmimo bausmei pagrindo nėra.

Išklausti teismo sprendimo į uostamiestį neatvyko nei nukentėjusios, kaip kaltinamojo pusė.

Klaipėdos apygardos teismo atstovė Dovilė Sauliuvienė sako, kad teismas padidino nukentėjusiai merginai priskiriamą neturtinės žalos atlyginimą iki 10 tūkst. eurų.

Pasisakydamas dėl laisvės atėmimo bausmės, teismas nurodė, kad buvo įvykdyti visi bausmės vykdymo atidėjimo pagrindai, tad bausmė griežtinama bus tik papildomai paskyrus dalyvavimą elgesio keitimo programoje.

Dabar jau pilnametis Mantas praėjusių metų gegužę atvyko į Tauragės rajoną, kur kaimo turimo sodyboje mokslo metų pabaigą šventė paaugliai.

Čia jis, anot liudininkų, bendravo su viena mergina, kurią pakvietė pasivaikščioti į lauką.

Jiems išėjus, netrukus Mantas grįžo vienas. Merginos draugės nuskubėjo jos ieškoti ir rado sumuštą, sulaužytu žandikauliu, paliktą gulėti ant žemės.

Niekam iš vakarėlio dalyvių nekilo abejonių, kad sportuojantis paauglys smogė merginai, nors jis pats, anot merginos advokato, nedaugžodžiavo ir apie aplinkybes tylėjo visą tyrimo eigą.

Tauragės apylinkės teismas Mantui skyrė lygtinę trejų metų ir keturių mėnesių bausmę, jos vykdymą atidedant trejų metų teriminui.

 Bendra merginos ir jos tėčio patirta neturtinė žala įvertinta 12 tūkstančių eurų. Dalį pinigų kaltinamojo šeima jau sumokėjo.

Kaltinamojo šeima atlygino ir gydymo išlaidas, kurios siekė apie 4 tūkst. eurų.

Tai sukėlė visuotinį pasipiktinimą, o netrukus apeliacine tvarka Klaipėdos apygardos teismas sulaukė nukentėjusios advokatų, prokuratūros ir nuteistojo advokato skundų.

Klaipėdos apygardos prokuroras Aurelijus Stanislovaitis pateikė prašymą vaikinui skirti realią laisvės atėmimo bausmę.

Tokio pat likimo vaikinui prašė ir vienas nukentėjusiosios advokatų Mindaugas Vasiliauskas.

Be to, skunde buvo pateiktas ir didesnis moralinės žalos atlyginimo prašymas.

 „Delfi“ primena, kad nusikaltimas įvykdytas praėjusių metų gegužės 26-ąją, paryčiais, apie 4.30 val. Pirminiais tyrimo duomenimis, Tauragės rajone, kaimo turizmo sodyboje, neblaivus nepilnametis (gim. 2001 m.), naudodamas fizinį smurtą, pasikėsino išžaginti nepilnametę (gim. 2002 m.).

Sulaikius vaikiną paaiškėjo, kad įtariamasis neblaivus. Jam buvo nustatytas 1,12 prom. girtumas.

Abejonių, kad ji buvo užpulta Manto, niekam nekilo, mat nemažai buvusiųjų matė, kaip jiedu išėjo į lauką – Mantas pakvietė merginą pasivaikščioti, tačiau netrukus grįžo į pastatą vienas.

Merginą lauke radusios draugės skambino medikams ir uoliai vykdė nurodymus, kad nukentėjusioji neprarastų sąmonės.

Sulaužytą žandikaulį medikai sutvarkė, tačiau paauglei vis dar tenka lankytis pas medikus ir psichologą.
Rita Gečiūnaitė

DELFI.lt« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook