Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Senolis sulaikė vagis

Senolis sulaikė vagis (0)

2014-04-11

Du pavojingus vagišius sulaikyti padėjęs aštuoniasdešimtmetis Antanas Petraitis ketvirtadienį sulaukė svečių – padėkoti už pagalbą atvyko Jurbarko rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus viršininkas Kostas Kuzminskas ir Kriminalinės policijos skyriaus vyresnioji tyrėja Eglutė Tamulienė.

Viename Gedimino gatvės penkiaaukščių gyvenantys Regina ir Antanas Petraičiai vis žvilgčioja per langą: iš viršaus lyg ant delno – laikinai negyvenama sodyba, kurios šeimininkė išvykusi dirbti į užsienį. Prieš porą savaičių ankstyvą rytą pastebėję, kad namelio viduje kažkas vaikšto, suskubo skambinti policijai, tačiau kol atvažiavo pareigūnai, įsibrovėlių ir pėdos ataušo.  Tik ilgai laukti sugrįžtant įžūlių svečių Petraičiams neteko – vidurdienį jie ir vėl pasirodė. Antanas ir Regina tuoj pat atsirado saugomų namų kieme.
„Sakiau jiems: lįskit greitai lauk. Vienas kambaryje gulėjo ir nekreipė dėmesio, o kitas išlindo. Sakau, ko čia landžioji, dabar tau bus galas, tuoj paskambinsiu policijai. Išsigando, šoko bėgti, bet sodyba aptverta, o per tvorą peršokti nesugebėjo. Pasivijau, griebiau už kalnieriaus, jis ir susmuko. Prispaudžiau prie medžio ir palaukiau, kol pareigūnai atvažiavo“, – pasakojo Antanas, paprašytas prisiminti, kaip sulaikė dvigubai už save jaunesnį nusikaltėlį.
Jo žmona Regina tikina irgi nejautusi jokios baimės: „Diena buvo, žmonės pro šalį vaikščiojo. Dėkingi esam policijai, kad taip greitai atvažiavo ir nuoširdžiai savo pareigas atliko.“
Viešosios policijos skyriaus viršininkas K. Kuzminskas ketvirtadienį aplankė A. Petraitį ir viso kolektyvo vardu įteikė jam padėką už drąsą ir pilietiškumą.
„Ačiū, kad esate, ir ačiū, kad padedate. Policijos pareigūnų nėra daug, todėl tokių pilietiškų, padėti besistengiančių žmonių mums labai reikia“, – sakė Kriminalinės policijos skyriaus vyresnioji tyrėja E. Tamulienė, narpliojanti benamių padarytus nusikaltimus.
Tyrėja tvirtina, kad Petraičių pagalba neįkainojama, nes tik jų pilietiškumo dėka mieste kelias savaites siautėjusius vagišius pavyko pagauti su įkalčiais. Du jauni vyrai, išvyti iš nakvynės namų už drausmės pažeidimus, kelias savaites bastėsi po miestą – apvaginėjo negyvenamus namus, miegojo laiptinėse.
„Jie vogė viską, kas pasitaikydavo po ranka, ypač metalinius daiktus, kuriuos lengva parduoti metalo supirkėjams. Ir tą rytą, kai Antanas juos pastebėjo sodyboje, buvo ką tik apvogę vienos močiutės namus. Šeimininkei matant įsibrovė į pastatą, pavogė dviratį, vonelę, o kai savininkė paklausė, ką jie jos namuose veikia, sugriebė daiktus ir pabėgo. Tos moters daiktus jie ir atsitempė į negyvenamą sodybą, kurioje buvo sulaikyti“, – pasakojo E. Tamulienė.
Pasak tyrėjos, teisti, be nuolatinės gyvenamosios vietos, daug kartų girti sulaikyti viešose vietose ir bausti vyriškiai seniai buvo įtariami dėl vagysčių iš UAB „Lukšių pieninė“, iš sandėliukų ir rūsių, tačiau sulaikyti juos pareigūnai neturėjo pagrindo.
„Jie visą laiką tvirtindavo, kad niekur nebuvo ir nieko nedarė – tik gėrė ir miegojo. Įsibrovimas į sodybą ir joje rasti įkalčiai leido abu benamius suimti trims mėnesiams. Kai tik juos sulaikėme, iškart vagysčių Jurbarke sumažėjo“, – tvirtino pareigūnai.
A. Petraitis dėkojo svečiams už dėmesį ir dovanas, tikino, kad dabar jausis skolingas. „Reikės dar ieškot vieną kitą pagaut“, – išlydėdamas pareigūnus juokėsi aštuoniasdešimtmetis.
Jo jaunatviškas optimizmas ir drąsa galėtų būti pavyzdžiu visiems, bijantiems pakelti akis nuo žemės ir apsimetantiems, kad nemato, kas šalia jų vyksta. Jei visi būtume tokie drąsūs ir pilietiški kaip Antanas ir Regina, skųstis, kad nusikaltimų daugėja, nereikėtų.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook