Stadiono byloje kaltinama Vida Rekešienė prižiūrės Šakių saviv...

Stadiono byloje kaltinama Vida Rekešienė prižiūrės Šakių savivaldybę (10)

2021-02-26

Vasario 11 d. kaimyninėje Šakių savivaldybėje vyko konkursas Vidaus audito skyriaus vyr. specialisto pareigoms užimti. Buvusi Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė darbą Šakiuose susirado po to, kai kilus „Voverių namų“ skandalui, prarado pareigas Jurbarke. Jai ir dar trims buvusiems ir esamiems savivaldybės darbuotojams buvo pareikšti kaltinimai dėl piknaudžiavimo, dokumentų klastojimo, kreditinio sukčiavimo bei kredito, paskolos ar tikslinės paskolos panaudojimo ne pagal paskirtį.

Auditorės darbo patirties turinti V. Rekešienė kartu su pirmąją auditore Dalija Rakauskiene turėtų pradėti dirbti nuo kovo 1 d.

Kaip „ŠVIESA“ jau rašė, Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui surašius kaltinamąjį aktą teismui perduota Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos tirta byla, kurioje kaltinimai pareikšti 7 asmenims. Tarp kaltinamųjų – 4 Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai: buvusi administracijos direktorė V. R., buvęs jos pavaduotojas D. J. ir kiti du administracijos darbuotojai R. P. ir M. Z.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, siekdami gauti valstybės biudžeto dotaciją Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbams, piktnaudžiaudami savo įgaliojimais, suklastojo dokumentus, kuriuose imituojamas aikštyno atnaujinimo darbų atlikimas ir pabaigimas.

Jurbarko rajono savivaldybės darbuotojai, žinodami, kad didžiosios dalies mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbų rangovas neatliko ir faktinių išlaidų nepatyrė, suklastotus dokumentus pateikė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai (dabar – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija).

Tokiu būdu, apgaule gavus subsidiją už realiai nesuteiktus statybos darbus, padaryta didelė, 217 tūkst. EUR žala.

Juridinis asmuo, turėjęs atlikti Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbus, yra pradėjęs bankroto procedūras.

Jurbarko rajono savivaldybės administracijos darbuotojai yra kaltinami piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu, kreditiniu sukčiavimu bei kredito, paskolos ar tikslinės paramos panaudojimu ne pagal paskirtį ar nustatytą tvarką.

Statybos techninę priežiūrą vykdžiusiam asmeniui S. B. pareikšti kaltinimai piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu.

Juridinio asmens, turėjusio atlikti Naujamiesčio pagrindinės mokyklos sporto aikštyno atnaujinimo darbus darbų vykdytojui A. S. ir šios įmonės komercijos direktoriaus pareigas ėjusiam P. A. pareikšti kaltinimai dėl dokumentų klastojimo ir padėjimo piktnaudžiauti valstybės tarnautojams.

Ikiteisminį tyrimą kontroliavo ir jam vadovo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Prokurorui surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Marijampolės teismui.

Taip pat skaitykite:

Naujamiesčio progimnazijos stadionas - baigtas (nuotraukos).

Dėl stadiono ir pinigų – lenktynės su laiku.

Savivaldybė nutraukė Naujamiesčio progimnazijos stadiono statybų sutartį.

Rajono piniginėje žiojėja 183 tūkstančių skylė (balsavimas)

Savivaldybė turės kompensuoti 183 tūkst. eurų, kada bus Naujamiesčio progimnazijos stadionas – lieka neaišku.

 « AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook