Kitą savaitę - sprendimas dėl privalomo kaukių dėvėjimo

Kitą savaitę - sprendimas dėl privalomo kaukių dėvėjimo (0)

2020-07-25

Lietuvoje vėl svarstoma grąžinti privalomas kaukes, teigia sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė. Taip pat, anot jos, nuo pirmadienio padidės valstybių, iš kurių grįžus reikės 14 dienų izoliacijos, sąrašas. Jį galimai papildys Ispanija, Belgija, Austrija ir Čekija.

„Epidemiologinė situacija yra stebima ir yra planuojami veiksmai. Per vakar dieną nustatyti 26 nauji COVID-19 atvejai. Skaičius yra šoktelėjęs, ir jis susijęs su užtrukusiais epidemiologiniais tyrimais, kuriems turėjo įtakos sulėtėjęs informacijos gavimas dėl situacijos Registrų centre. Šiuo metu yra planuojami pokyčiai ir jau paskelbta informacija“, – teigė ji.

Pasak jos, nuo pirmadienio paveiktomis COVID-19 ligos šalimis bus laikomos tos valstybės, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. Taigi padidės sąrašas šalių, iš kurių atvykus tiek Lietuvos, tiek užsienio piliečiams bus privaloma 14 dienų izoliacija. Iki šiol paveiktomis buvo laikomos tos šalys, kurių sergamumo COVID-19 liga rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų buvo didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

„Jau platinome informaciją dėl Ispanijos, bet informacija pirmadienį gali keistis ir bus daugiau šalių, iš kurių parvykus bus privaloma 14 dienų izoliacija (...) Šalys ant ribos yra Belgija, Austrija, Čekija“, – teigė ji.

K. Garuolienė taip pat ragina žmones dėvėti kaukes.

„Svarstoma tokia priemonė, kaip privalomas kaukių dėvėjimas. Pirmiausia, žinoma, transporte, prekybos centruose ir kitose masinio susibūrimo vietose, kur sunku laikytis saugaus atstumo“, – sakė ji.

SAM atstovė šį savaitgalį vyksiančioje Jūros šventėje dalyviams rekomenduoja dėvėti apsaugines veido kaukes.

Sveikatos apsaugos ministrą atostogų metu pavaduojantis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad kitą savaitę, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos, SAM priemonių sąrašas gali vėl griežtėti.

„Matome, kad ypač susibūrimuose reikia laikytis atstumo, dėvėti kaukes. Uždarose patalpose – ar tai parduotuvės, ar ypač viešasis transportas – reikėtų piliečiams patiems pasirūpinti savo sveikatos apsauga ir kitų. Taigi antradienį šios dvi priemonės tikrai bus rekomenduotos ir, priklausomai nuo šios dienos, rytdienos, sekmadienio ir pirmadienio situacijos, bus tų priemonių pasiūlymas arba plečiamas, arba susilaikysime ties kaukių nešiojimu“, – kalbėjo ministrą Aurelijų Verygą pavaduojantis susisiekimo ministras.

 « AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook