Koronavirus nustatytas pirmajam medicinos darbuotojui (video)

Koronavirus nustatytas pirmajam medicinos darbuotojui (video) (0)

2020-03-18

Vilniuje Šeškinės poliklinikos darbuotojui patvirtinta koronaviruso infekcija. Jis gydomas ir izoliuotas. Visi, turėję sąlytį su šiuo asmeniu, taip pat laikosi izoliacijos režimo.

Dėl kitų kontaktų vyksta epidemiologinis tyrimas. Jų sąrašas nedidelis. Su tais žmonėmis, kurie galimai turėjo sąlytį su koronavirusu užsikrėtusiu darbuotoju kontaktuoja specialistai.

Poliklinikos darbuotojai, kaip įprasta, medicinos pagalbą teikia ir pacientais rūpinasi. 

Šeškinės poliklinikos darbuotojos koronaviruso atvejis yra tas, apie kurį jau buvo pranešta anksčiau, – moteris yra grįžusi iš Kubos.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijus Veryga patvirtino, kad poliklinikos darbuotoja keturias dienas buvo darbe.

„Nacionalinis visuomenės sveikatos centras patvirtino, kad Šeškinės atvejį jie dabar svarsto ir netrukus informuos ministeriją apie visas detales, kad nebūtų klaidingos informacijos“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Jo teigimu, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras patvirtino, kad Šeškinės poliklinikos darbuotojui diagnozuotas koronavirusas.

„Šiuo metu tai yra detalizuojama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Ekstremaliųjų situacijų centre, kur jie dėlioja visą informaciją ir pateiks ministerijai“, – sakė A. Šešelgis.

„Turime gavę, kad grįžusi yra 8 d. ir kad keturias dienas, grįžusi iš Kubos, buvo darbe“, – A. Šešelgį papildė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga.

Trečiadienį pasirodžius informacijai apie naujus koronaviruso atvejus, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė sako, kad trečiadienį atliktų koronaviruso tyrimų rezultatų dar nėra.

Ministras savo ruožtu paragino įstaigas pačioms nekomunikuoti apie koronaviruso atvejus.

„Paskutiniai duomenys buvo vakar naktį, kol kas naujausių tyrimų rezultatų neturime. Naujausias atvejis buvo vakar naktį paskelbtas“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė L. Bušinskaitė.

A. Veryga paprašė įstaigų neskelbti savo informacijos, nes tikrąją informaciją, pasak jo, turi tik Sveikatos apsaugos ministerija.

„Panašu, kad kai kurioms įstaigoms neužtenka suvokimo suprasti, kad yra ekstremali situacija, yra Visuomenės informavimo grupė – yra šaltinis, per ką skelbiama informacija, bet kyla noras komunikuoti patiems. Šiandien, manau, su teisininkais paruošime aiškų operacijų vadovo nurodymą – dar kartą, jei neaišku, kad nepultų komunikuoti, nes mes nespėsime visko paneiginėti. Kartais tai tiesiog yra ta pati informacija, atsiradusi skirtingu laiku“, – sakė A. Veryga.

 ELTA ir ŠVIESOS inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook