Nuo pirmadienio įsigalioja ribojimai neturintiesiems galimybių...

Nuo pirmadienio įsigalioja ribojimai neturintiesiems galimybių paso – kur jo gali prireikti (0)

2021-09-12

Galimybių pasas / E. Blaževič/LRT nuotr.

Prieš maždaug mėnesį Vyriausybė patvirtino nutarimą, pagal kurį numatoma nuo rugsėjo 13 d. pradėti taikyti ribojimus galimybių paso neturintiems asmenims. Galimybių paso prireiks lankantis didesnėse parduotuvėse, grožio salonuose, kavinių viduje, renginiuose ir kitur.

Vyriausybės nutarimu nustatoma, kad nuo 2021 metų rugsėjo 13 dienos kontaktinės paslaugos teikiamos, ūkinės veiklos vykdomos ir renginiai organizuojami tik asmenims, turintiems galimybių pasą, informuoja LRT.lt

Šio paso neturintiems asmenims kontaktinės paslaugos negali būti teikiamos ir jie negali dalyvauti renginiuose, išskyrus nutarime numatytas išimtis.

Neturintieji galimybių paso galės naudotis nuotoline prekyba ir apsipirkti parduotuvėse ir turgavietėse, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių, augalų, sėklų, trąšų pardavimas.

Apsipirkti šiose vietose galima, jeigu jos turi atskirą įėjimą iš lauko ir jų prekybos plotas neviršija 1 500 kv. metrų.

Į vaistines, esančias didžiuosiuose prekybos centruose ir turinčias asmens sveikatos priežiūros įstaigos statusą, bus leidžiama įleisti asmenis be galimybių paso, tik jei įmanoma užtikrinti atskirtą patekimą, kad klientų srautai nesimaišytų.

Taip pat numatoma, kad neturintieji galimybių paso galės užsisakyti smulkaus remonto paslaugas, jeigu kontaktas tarp paslaugos gavėjo ir teikėjo trunka ne ilgiau nei 15 minučių.

Neturintiesiems galimybių paso taip pat liks prieinamos paslaugos, teikiamos atvirose erdvėse, atviroje erdvėje vykdoma prekyba ir ūkinė veikla.

Neturintieji galimybių paso viešojo maitinimo įstaigų klientai galės sėdėti lauke prie staliukų, tačiau užsukti į įstaigos vidų atsiskaityti už maistą ir gėrimus ar apsilankyti viduje esančiame tualete jiems bus draudžiama. Lankytojai maistą ir gėrimus galės vertoti prie vieno stalo leidžiant būti ne daugiau nei 5 asmenims, išskyrus vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio narius.

Kaip nurodoma Vyriausybės nutarime, neturintiesiems galimybių paso ir toliau bus galima lankytis komerciniuose ir nekomerciniuose kultūros, pramogų, sporto renginiuose, šventėse, mugėse, festivaliuose ar kituose tam tikrą laiką trunkančiuose organizuotuose žmonių susibūrimuose viešoje vietoje iš anksto nustatytu laiku, jeigu juose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Galimybių paso neturintys žmonės galės lankytis muziejų ekspozicijose, parodose, bibliotekose, kai norima atsiimti ar grąžinti knygas.

Visi gyventojai ir toliau galės naudotis viešuoju miesto, priemiesčių, tarpmiestiniu ar tarptautiniu transportu. Ir toliau bus prieinamos tokios pasl

Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė, LRT.lt« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook