Sakalinėje – vienas didžiausių koronaviruso židinių šalyje, se...

Sakalinėje – vienas didžiausių koronaviruso židinių šalyje, serga vis daugiau karių (1)

2020-09-01

Kariuomenės nuotr.

Užsikrėtusiųjų koronavirusu COVID-19 Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione daugėja. Šiandien patvirtinti dar devyni nauji atvejai – iš viso serga 26 šauktiniai.  Tarp sergančiųjų – penki jurbarkiečiai.

Susirgę kariai yra vyrai, visi jie iki 25-erių metų amžiaus. Nė vienas iš jų kol kas neserga sunkiai.

Iš viso batalione tarnauja 450 šauktinių. Po iškilmingos priesaikos rugpjūčio 21-ąją kariai buvo išleisti į namus. Šauktinių šeimos apie sergančiuosius yra informuotos.

Taip pat skaitykite:

Penki iš septyniolikos užsikrėtusių karių - jurbarkiečiai (papildyta)

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai mjr. Tomas Balkus teigia, kad po koronaviruso protrūkio Kęstučio motorizuotame batalione Tauragėje, kariuomenė ėmėsi visų saugumo priemonių: visi kontaktą su sergančiais kariais turėję asmenys yra ištestuoti, o dalis karių perkelti į kitus batalionus. Tiesa, majoras neslepia, kad yra svarstoma, kaip vėl riboti veiklą kariuomenėje.

„Šiuo metu Kęstučio motorizuotame batalione šios dienos duomenimis yra 26 atvejai. Kariai yra izoliuoti. Viskas prasidėjo nuo rugpjūčio 21 d., kai karius išleidome į namus po priesaikos. 27 d. jau turėjome tris atvejus batalione, kuriems pasireiškė simptomai“, – antradienį spaudos konferencijoje informavo kariuomenės vado atstovas.

T. Balkaus teigimu, visi kontaktą su COVID-19 sergančiais kariais turėję asmenys buvo ištestuoti. Paskutinių rezultatų laukiama trečiadienį.

„Kariai, kuriems nustatytas koronavirusas, gyvena atskirose patalpose, jiems organizuojamas atskiras maitinimas, naudojami vienkartiniai indai, iš teritorijos ir patalpų jie neišeina, yra prižiūrimi kariuomenės medicinos personalo, stebima jų sveikata“, – patikino mjr. T. Balkus.

Jo teigimu, kontaktų neturėję kariai yra atskirti. T. Balkus taip pat pabrėžė, kad galimam koronaviruso plitimui kariuomenėje buvo pasiruošta nuo pandemijos pradžios ir tik epidemiologinei situacijai šalyje pagerėjus, buvo pradėta ruoštis pratyboms.

„Kęstučio batalione patekimas į teritoriją yra ribojamas, visi dėvi kaukes tiek viduje, tiek lauke. Taikomos papildomos saugumo priemonės, sumažinti kontaktai. Šiam įvykiui jau buvome pasiruošę nuo koronaviruso pandemijos pradžios. (...) Dezinfekcinės priemonės daliniuose yra jau nuo pavasario, kariai dėvi kaukes, buvo sumažintas pratybų kiekis, apribotas karių judėjimas, organizuotas pamaininis darbas“, – teigė majoras.

„Esant naujiems koronaviruso atvejams kariuomenėje, svarstome, kaip vėl riboti veiklą – ką galime riboti ir ko ne. Pratybas reikia vykdyti, tačiau kariuomenės vadas kelia prioritetą karių sveikatai“, – pridūrė T. Balkus.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 23 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 11 iš jų registruota Tauragės, 9 Vilniaus, 2 Kauno ir 1 Klaipėdos apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 18 žmonių, 2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai.

Įvežtiniai atvejai - iš Graikijos ir Didžiosios Britanijos.

Praėjusią parą COVID-19 liga Vilniaus apskrityje patvirtinta dviem asmenims, į Lietuvą lėktuvu grįžusiems iš Graikijos. Jiems tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl jaučiamų koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų.

3-iasis įvežtinis atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Didžiosios Britanijos. Asmuo testuotas profilaktiškai, infekcijai būdingų simptomų nejaučia.

17 naujų atvejų siejama su židiniais. 3 pirmadienį Vilniaus apskrityje nustatyti nauji koronavirusinės infekcijos atvejai siejami su rugpjūčio 15-16 d. Prienų rajone vykusiu „PravalFestu". COVID-19 liga patvirtinta vienam šio renginio dalyviui ir dviem asmenimis, kontaktavusiems su renginyje dalyvavusiais žmonėmis. Iš viso su šiuo renginiu dabar siejama 18 atvejų, įskaitant patvirtintus per praėjusią parą.

Taip pat 1 naujas atvejis siejamas su protrūkiu viešbutyje „Esperanza Resort". Iš viso šiuo metu, epidemiologų vertinimu, registruoti 4 susiję atvejai.

Be to, pirmadienį patvirtintas antrasis COVID-19 ligos atvejis, siejamas su viena statybų įmone Vilniaus apskrityje, bei antrasis atvejis, siejamas su atliekų tvarkymo įmone. Šis atvejis taip pat registruotas Vilniaus apskrityje.

Dar 11 atvejų registruota Tauragės apskrityje. Visi šie asmenys yra kariai.

Be to, nustatyta, kad 1 žmogus Vilniaus apskrityje užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

2 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 2 asmenys Vilniaus ir Kauno apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2929 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 973 asmenų, 1857 - pasveiko.

 « AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook