Vilniuje - dar vienas užsikrėtimas koronavirusu

Vilniuje - dar vienas užsikrėtimas koronavirusu (0)

2020-03-14

Šeštadienį Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad vyras grįžo iš Italijos. Jis šiuo metu izoliuotas ir gydomas Santaros klinikose.

Dar šeštadienio rytą buvo pranešta apie naują patvirtintą atvejį Klaipėdoje. Taigi iš viso Lietuvoje šiuo metu patvirtintų COVID-19 atvejų yra 8.

Kaip pabrėžia sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga, daugėjant atvejų, paaiškėjant aplinkybėms, kad kai kurie susirgusieji po grįžimo nesilaikė rekomendacijų izoliuotis, tampa gyvybiškai svarbu visuomenei saugoti vieni kitus ir laikytis valdžios nurodymų.

„Jokia valdžia neapsaugos žmonių, jei patys žmonės nebus sąmoningi ir pilietiški. Situacijoje, kurioje atsidūrė Lietuva, tiesiog negalima asmeninių interesų kelti aukščiau visuomenės sveikatos ir saugumo“, – sako A. Veryga.

SAM primena, kas pirmasis užsikrėtimo atvejis Lietuvoje nustatytas vasario 28 d. iš Veronos (Italija) grįžusiai pacientei. Kovo 10 d. vėlai vakare Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad Lietuvoje nustatyti kiti du koronaviruso (COVID-19) atvejai – iš Italijos grįžusiai porai, ji gydoma Kauno klinikinėje ligoninėje.

Kovo 13 dieną patvirtinti trys nauji atvejai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, šeštadienį, kovo 14-ąją, – po atvejį Klaipėdoje ir Vilniuje.

Kol kas visi 8 atvejai yra įvežtiniai – susirgo iš užsienio į Lietuvą grįžusieji.

Daugiau apie koronavirusą skaitykite čia.

ELTA inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook