Lietuvos diena

Lietuvos diena

Lietuva spalio 24-ąją (0)

1417 m. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto aktu įsteigta Žemaičių vyskupija, kurios centru tapo Medininkai (dabartiniai Varniai).

(Plačiau...)

Dėl svetimo Gaimybių paso naudojimo - dešimtys bylų (0)

Policijos departamentas pradėjo 38 ikiteisminius tyrimus dėl svetimo Galimybių paso pagrobimo arba pagrobtojo panaudojimo, taip pat pradėta 21 administracinė teisena dėl veido kaukių nedėvėjimo.

(Plačiau...)

Lietuvos paštas perspėja dėl sukčių siunčiamų žinučių (0)

Lietuvos paštas informuoja klientus, kad šį savaitgalį pastebėta situacija, kuomet įmonės vardu siunčiamos trumposios žinutės, kuriose informuojama apie neva sulaikytą siuntą ir reikalingą atnaujinti informaciją. Žinutėje pateikiama aktyvi nuoroda, kurią kviečiama paspausti. Lietuvos paštas įspėja, kad šios žinutės yra apgaulė.

(Plačiau...)

Baigėsi vienos didžiausių šių metų kariuomenės pratybų „Geležinis vilkas“ (0)

Lietuvoje baigėsi vieni didžiausių šiemet karinių mokymų „Geležinis vilkas 2021-II”, pranešė Lietuvos kariuomenė.

(Plačiau...)

Meteorologai: Jurbarkas - tarp daugiausiai žaibų trankytų rajonų (0)

Praėjusiomis paromis sulaukėme ne tik stipraus ir gūsingo vėjo, bet ir gana gausaus šiam metų laikui žaibų skaičiaus. LHMT žaibų detektoriai nuo spalio 21 d. popietės iki 22 d. ankstyvo ryto iš viso virš Lietuvos užfiksavo 412 žaibų išlydžius. 

(Plačiau...)

Savaitgalio orai - lis, bet nebus šalta (0)

Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs. Pietvakarių, pereinančio į šiaurės vakarų vėjo gūsiai vietomis sieks 15–17 m/s. Aukščiausia temperatūra 7–10 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Lietuva spalio 23-iąją (0)

1823 m. Vilniuje Rusijos caro daliniai pradėjo nelegalios filomatų draugijos, siekusios atkurti Lenkijos-Lietuvos valstybę, narių suėmimus.

(Plačiau...)

Kaip deginti lapus ir negauti baudos (0)

Rudeniui peržengus antrąją pusę, Aplinkos apsaugos departamentas primena, kaip nukritusius lapus reikėtų deginti nepažeidžiant aplinkosaugos reikalavimų.

(Plačiau...)

Didžioji dalis elektros gedimų jau sutvarkyta (0)

šiuo metu bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) turimais naujausiais duomenimis, po naktį praūžusios audros, elektros tiekimas jau atstatytas apie 35 tūkst. namų ūkiams. Didžiajai daliai gyventojų greitai atstatyti nutrauktą elektros tiekimą pavyko dėka išankstinio pasiruošimo ir intensyvių pastangų, buvo dirbama per visą naktį. Taip pat, tinklo įdiegti automatizuoti sprendimai leido reikšmingai daliai klientų elektrą atkurti per mažiau nei 3 min.

(Plačiau...)

Gydytojai: COVID-19 sutrumpino gyvenimo trukmę ir išaugino mirtingumo rodiklius (0)

COVID-19 pandemija skaudžiausiai smogė vyrų populiacijai Lietuvoje ir JAV – parodė rugsėjo pabaigoje „Tarptautiniame epidemiologijos žurnale“ (angl. International Journal of Epidemiology) paskelbtas Tarptautinės epidemiologų asociacijos tyrimas.

(Plačiau...)

Lietuvos karių atminimo bėgime „In Memoriam“ kviečiami dalyvauti visi geros valios žmonės (0)

Spalio 22–24 dienomis Lietuvoje ir užsienio šalyse jau septintą kartą vyks pagarbos, paramos mirusiems Lietuvos kariams bėgimas „In Memoriam“, kviečiantis pagerbti tuos, kurie buvo pasiryžę paaukoti savo gyvenimą už kiekvieną iš mūsų. Kartu  vykdoma labdaros akcija, per kurią bus aukojamos lėšos paremti mirusių karių šeimas. 

(Plačiau...)

Lietuvai iškilmingai prisieks Karo akademijos kariūnai (0)

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje penktadienį vyks I kurso kariūnų priesaikos ceremonija. Tarnauti Lietuvos valstybei prisieks 62 kariūnai. 39 pirmakursiai jau yra prisiekę anksčiau, tarnaudami Lietuvos kariuomenėje.

(Plačiau...)

Lietuva spalio 22-ąją (0)

1920 m. Lietuvos Steigiamasis Seimas sudarė Mažąjį Seimą, o pats dėl Lenkijos agresijos prieš Lietuvą laikinai nutraukė darbą.

(Plačiau...)

Penktadienį ir toliau maišysis dangus su žeme (0)

Galingas Atlanto ciklonas šiandien toliau kvies vėtras ir audras. Per praėjusią parą iki penktadienio šeštos valandos ugniagesiai Lietuvoje 87 kartus vyko šalinti stipraus vėjo išverstų ar nulaužtų medžių, trys užvirto ant automobilių, o iš Klaipėdos uosto negali išplaukti ir į jį įplaukti keletas laivų.

(Plačiau...)

Finansiniai sukčiai iš gyventojų šiemet jau išviliojo 8 mln. eurų (0)

Per trečiąjį šių metų ketvirtį finansiniai sukčiai apgavo dvigubai daugiau Lietuvos gyventojų nei per antrąjį, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys. Nors dalį manipuliuojant atliktų mokėjimų finansų ir kredito įstaigoms sėkmingai pavyksta sustabdyti, o pinigus – grąžinti, iš viso iš gyventojų šiemet jau išvilioti 8 mln. eurų – beveik dvigubai didesnė pinigų suma nei per visus praėjusius metus, kai šitaip netekta 4,8 mln. eurų. Pastaruoju metu sukčiai gyventojus dažniausiai atakuoja suklastotais elektroniniais laiškais ir SMS žinutėmis, pažymima LBA pranešime.

(Plačiau...)

„DebunkEU.org“ analitikai: skleisdamas dezinformaciją, Minskas kaltę dėl padidėjusio migrantų srauto bando permesti Vakarams (0)

Lietuvai, Latvijai ir Lenkijai toliau kovojant su dramatišku nelegalios migracijos antplūdžiu pasienyje su Baltarusija, ši imasi kaltės permetimo žaidimo. „DebunkEU.org“ tyrimo duomenimis, Minsko pareigūnai siekė sukurti įspūdį, kad tai ES stumia „teroristus ir ekstremistus“ į Baltarusiją. Tuo metu migrantus vienijančiose „Facebook“ grupėse plito tikrovės neatitinkanti informacija apie rugsėjo pabaigoje Rukloje kilusį maištą.

(Plačiau...)

51,4 proc. rūkalių ir vartojančių bedūmius gaminius to atsisakyti nežada (0)

Net 51,4 proc. apklaustų suaugusių rūkalių ar vartojančiųjų bedūmius gaminius nurodo nežadą jų atsisakyti. Šio žalingo įpročio atsisakyti norėtų 36,2 proc. vartotojų; ši dalis yra panaši visose socialinėse demografinėse šalies gyventojų grupėse. Apklausa taip pat rodo vartojimo slinktį bedūmių tabako gaminių link.

(Plačiau...)

Siūloma sutrumpintą darbo savaitę taikyti ne tik viešajam sektoriui, bet visiems darbuotojams (0)

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“  narys Lukas Savickas siūlo Darbo kodekse nustatyti, kad  ne tik viešojo sektoriaus, bet visiems darbuotojams, kurie grįžta į darbą nepasibaigus atostogoms vaikui prižiūrėti, būtų nustatoma sutrumpinta 32 valandų per savaitės darbo laiko norma, mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.

(Plačiau...)

Paskelbtos žemės mokesčio deklaracijos – Mano VMI naudotojai mokėtiną sumą sužinos pirmieji (0)

Spalio 21 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo šiandien privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantys žemės mokesčio deklaracijų sulauks klasikiniu paštu iki lapkričio mėn. pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d.

(Plačiau...)

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui (0)

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook