Lietuvos diena

Lietuvos diena

Šoktelėjo pasitikėjimas Seimu ir Vyriausybe (0)

Išrinkus naują valdžią išaugo gyventojų pasitikėjimas Seimu ir Vyriausybe. 

(Plačiau...)

„Valstiečių-žaliųjų" populiarumas didėja (0)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) ir toliau didinant atotrūkį nuo kitų partijų populiarumo reitinguose, sociologas Romas Mačiūnas sako, kad gyventojų pasitikėjimas šia politine jėga vis dar sietinas su Seimo rinkimuose išreikštais lūkesčiais. 

(Plačiau...)

Labiausiai pasitikima Prezidente (1)

Gyventojai labiausiai pasitiki antrą kadenciją šalį valdančia Prezidente Dalia Grybauskaite, rodo apklausa. 

(Plačiau...)

Premjeras S.Skvernelis aplenkė Prezidentę D. Grybauskaitę (0)

Antradienį oficialiai Premjero pareigas pradėjęs eiti Saulius Skvernelis startuoja iš aukštumų- naujausiose visuomenes nuomonės apklausose jis pagal populiarumą aplenkė Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir šiuo metu yra antras pagal populiarumą politikas. Politologai ragina to nesureikšminti ir sako, kad aukštas pozicijas užimantys politikai visuomet vertinami palankiai. 

(Plačiau...)

Draudžiama žvejoti naktį (0)

Gruodžio 15 d. įsigaliojo draudimas žvejoti vėgėles. Siekiant apsaugoti neršiančias žuvis, jų gaudymas draudžiama iki sausio 15 d. Kadangi sausio 15 d. bus sekmadienis, ši diena į draudimo laikotarpį neįskaičiuojama, todėl sausio 15-ąją vėgėles jau bus galima gaudyti.

(Plačiau...)

Jurbarko rajonas - tarp prasčiausiai verslaujančių (2)

Šešios iš dešimties naujų įmonių steigiamos Vilniuje arba Kaune. Tuo tarpu verslūs gyventojai aktyviausiai uždarbiauja pajūrio kurortuose. Šios priežastys daugiausia nulėmė, jog šių metų versliausių Lietuvos savivaldybių sąraše pirmauja Neringa, Vilnius, Palanga ir Kaunas. Žemiausias verslumo lygis užfiksuotas Pagėgių, Joniškio, Šilalės ir Visagino savivaldybėse.

(Plačiau...)

Naujuosius svetur sutinka vis daugiau lietuvių – kelionėms ir taupo, ir skolinasi (1)

Nuosekliai plečiantis lietuvių kelionių geografijai ir mažėjant jų sezoniškumui, atsiranda vis daugiau norinčių per šventes atsipalaiduoti už Lietuvos ribų ir Naujųjų metų sutikimo šventę suderinti su užtarnautu poilsiu. Kelionių agentūros fiksuoja, kad sutikti šventes svetur šiemet panoro penktadaliu daugiau lietuvių nei praėjusiais metais, o į Egiptą  ar Kanarų salas jau dabar pardavinėjamos paskutinės vietos lėktuvuose. Nors kelionių organizatoriai pastebi, kad šventinių kelionių pardavimai kasmet auga, populiariausios naujametinių kelionių kryptys beveik nesikeičia – lietuviai ir toliau renkasi šiltus kraštus, aktyvų poilsį kalnuose arba kruizą Baltijos jūra. Tiesa, pastebima tendencija, kad už paslaugas lietuviai vis dažniau atsiskaito lizingu, tad vidutinis kelionių krepšelis brangsta.

(Plačiau...)

Po rinkimų - rokiruotės tarp asmenų, kuriuos palankiausiai vertina visuomenė (0)

Seimo rinkimų rezultatai reikšmingai pakeitė gyventojų požiūrį į politikus ir visuomenės veikėjus - išaugo palankumas paskirtajam Premjerui Sauliui Skverneliui ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkui Ramūnui Karbauskiui, nors, kaip ir anksčiau, palankiausiai piliečiai žvelgia į kadenciją baigusį Prezidentą Valdą Adamkų ir dabartinę šalies vadovę Dalią Grybauskaitę.

(Plačiau...)

Reitinguose - porinkiminė euforija dėl valstiečių-žaliųjų pergalės (0)

Iš karto po rinkimų valstiečių-žaliųjų partijos palaikymas šovė į viršų, ir kiek ši euforija išsilaikys priklausys nuo į valdžią atėjusios politinės jėgos sprendimų, teigia "Baltijos tyrimų" sociologas Romas Mačiūnas.

(Plačiau...)

Auga pasitikėjimas policija, "stiebiasi" teismai (1)

Labiausiai per mėnesį išaugo pasitikėjimas policija, policininkais pasitikima vis labiau, rodo naujausia visuomenės nuomonės apklausa. Daugėja palankiau vertinančių ir teismų darbą. Šių institucijų vadovai tai sieja su atvirumu visuomenei ir nuosekliu, ne vienerių metų įdirbiu. 

(Plačiau...)

Seimo nariams įteikti pažymėjimai (0)

Per parlamento rinkimus išrinktiems naujiems Seimo nariams ketvirtadienį įteikti pažymėjimai.

(Plačiau...)

Atšauksime vasaros laiką (0)

Sekmadienio naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, laikrodžio rodyklė pasukama viena valanda atgal. 

(Plačiau...)

17,3 proc. Lietuvos gyventojų yra nutukę (0)

Europos Sąjungos (ES) statistikos tarnybos "Eurostat" duomenimis, 1 iš 6 ES gyventojų kenčia nuo nutukimo, o Lietuvoje nutukimu skundžiasi 17,3 proc. visos populiacijos. Nutukusių žmonių daugėja vyresnėse amžiaus grupėse.

(Plačiau...)

VRK apie pažeidimus: situacija daug geresnė nei prieš ketverius metus (0)

Per šiuos rinkimus į Seimą tiek Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), tiek policija fiksuoja gerokai mažiau pažeidimų nei per praėjusiuosius.

(Plačiau...)

Ateinanti savaitė žada lietingus, pramaišiui su šlapdriba orus (0)

Rinkimų dieną, sekmadienį, visoje Lietuvoje turėtų lyti. Kritulių, anot sinoptikės Editos Gečaitės, taip pat neišvengsime ir kitą savaitę. 

(Plačiau...)

Rinkėjai į Seimą pasiuntė Ričardą Jušką (rezultatai) (25)

Sekmadienio rytą, 7 val., atsidarė rinkimų apylinkės 68 vienmandatėse apygardose. Iki 20 val. vakaro rinkimų teisę turintys Lietuvos piliečiai dalyvavo Seimo rinkimų antrajame ture. Kiekvienoje rinkimų apygardoje varžėsi po du kandidatus, kurie spalio 9-ąją, per pirmąjį Seimo rinkimų turą, surinko daugiausia balsų.

Jurbarko-Pagėgių apygardoje varžėsi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Daivaras Rybakovas ir Liberalų sąjūdžio kandidatas Ričardas Juška. R. Juška suskaičiavus rezultatus surinko 6203 balsus. Už D. Rybakovą balsavo 4963 rinkėjai.

Nors rinkimų rezultatai preliminarūs, net ir galintys pasitaikyti nedideli netikslumai galutinio rezultato nepakeis.

(Plačiau...)

Išankstinio balsavimo teise pasinaudojo daugiau rinkėjų (3)

Ketvirtadienis - antroji Seimo rinkimų antro turo balsavimo išankstinio balsavimo diena. Balsuoti iš anksto rinkėjai visų Lietuvos savivaldybių pastatuose dar gali iki 20 valandos. Trečiadienį savo pilietinę pareigą balsuodami iš anksto atliko 33625 rinkėjai. Jurbarko-Pagėgių rinkimų apygardoje iki pietų buvo balsavę beveik 400 rinkėjų. Tai šiek tiek daugiau, nei per išankstinį balsavimą prieš pirmąjį rinkimų turą. Apygardos gyventojai renkasi iš dviejų kandidatų - Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Daivaro Rybakovo ir Liberalų sąjūdžio kandidato, buvusio mero, Ričardo Juškos.

(Plačiau...)

Daugiau nei pusė lietuvių pasenusius vaistus išmeta su buitinėmis atliekomis (0)

Nors didžioji dalis (60 proc.) lietuvių žino, kad pasenusius ir naudoti nebetinkamais vaistus reikia atnešti į vaistines, dažniausiai jais atsikrato išmesdami su kitomis buitinėmis atliekomis. Taip elgiasi 52 proc. šalies gyventojų. Kiek daugiau nei trečdalis (34 proc.) lietuvių nebenaudojamus vaistus, kaip pridera, atneša į vaistines ir atiduoda joms tinkamai sutvarkyti. Tokius rezultatus atskleidė „BENU vaistinės“ užsakymu tyrimų bendrovės „Norstat LT“ atliktas tyrimas.

(Plačiau...)

Tikrins perspėjimo sistemą (0)

Spalio 19 d. 11 val. 52 min. vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“, taip pat gyventojams bus išsiųsti  trumpieji perspėjimo pranešimai į   mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą. Atkreipiame dėmesį, kad šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

(Plačiau...)

Pirmą kartą po 10 metų pristatytas nedeficitinis "Sodros" biudžetas (0)

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti 2017 metų Valstybinio socialinio draudimo fondo ("Sodros") biudžeto projektą, kuris pirmą kartą po 10 metų yra nedeficitinis. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook