Lietuvos diena

Lietuvos diena

Išsikviesti pagalbą tik - 112 numeriu (0)

Nuo 2021 m. spalio 1 d. visiems pagalbos prašymams, kai reikalinga iš(si)kviesti policiją, priešgaisrines gelbėjimo pajėgas ir greitosios medicinos pagalbos tarnybą, Lietuvoje liks tik vienas skubiosios pagalbos telefono ryšio numeris – 112. Senieji pagalbos tarnybų telefono numeriai 01, 101, 011, 02, 102, 022, 03, 103 ir 033 viešuosiuose ryšio tinkluose nuo š. m. spalio 1 d. bus nebenaudojami.

(Plačiau...)

Vasara atsisveikins lietumi (0)

Lietus gausiai laistys žemę ne tik sekmadienį, bet ir savaitės pradžioje, sako sinoptikai.

(Plačiau...)

Petro Cvirkos paminklas išbrauktas iš vertybių sąrašo, jis bus nukeltas (0)

Nekilnojamojo kultūros paveldo nepriklausomų ekspertų taryba šiandien nusprendė išbraukti  sovietmečio rašytojo ir politinio veikėjo Petro Cvirkos paminklą iš Kultūros vertybių registro.

(Plačiau...)

Premjerė: minėdami Juodojo kaspino dieną, semkimės jėgų iš laisvės kovų istorijos (0)

Minint Molotovo–Ribentropo pakto 82-ąsias ir Baltijos kelio 32-ąsias metines, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina Baltijos kelio metinių proga.

(Plačiau...)

Sinoptikai žada malonius orus (0)

Sustiprėjus aukštesnio slėgio laukui artimiausias dienomis vyraus sausi orai

(Plačiau...)

Iki 2024 m. siekiama atnaujinti krovininę laivybą Nemunu (0)

Rugpjūčio 10 d., lankydamasis Kaune, susisiekimo ministras Marius Skuodis, aptardamas laivybos upių keliu gaivinimo klausimus su Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) vadovais, išreiškė siekį, kad ilgiausia šalies upė dar iki 2024 m. būtų pritaikyta turistams ir krovininėms baržoms. Kuriant draugišką aplinkai transporto sistemą, krovinių kiekis Nemunu gali išaugti iki 100 tūkst. tonų per metus.

(Plačiau...)

Savaitgalio orai: bus šilta, vietomis palis (0)

 Savaitgalio orai džiugins šiluma, vietomis palis, griaudės perkūnija, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

(Plačiau...)

Liepa – karščiausia nuo 1961-ųjų. Svilino ir Jurbarke (0)

Ši liepa karščiausia nuo 1961 m. – vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 22,1 °C ir tai net 3,8 °C aukščiau liepos mėnesio SKN (standartinė klimato norma, 1991–2020 m. vidurkis). Antroje vietoje liko 2010 m. liepa (21,5 °C). Taip pat šių metų liepa tapo ne tik pačia karčiausia liepa, bet ir karčiausiu mėnesiu iš visų.

(Plačiau...)

Artimiausiomis dienomis – maloni šiluma, trumpas lietus ir perkūnija (0)

Antradienį, kaip praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT), itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliauja šiaurinių platumų link. Trečiadienio dieną lietus bus trumpalaikis ir ne toks gausus.

(Plačiau...)

Aplinkosaugininkai ragina glėbiais skinti rykštenes (0)

Pievose ir patvoriuose pradėjusias žydėti ryškiai geltonas rykštenes aplinkosaugininkai ragina skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime šio invazinio augalo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos.

(Plačiau...)

Vaistinės ruošiasi žiemos sezonui – skiepai nuo gripo jau rugsėjį (0)

Vasarai įsibėgėjus šalies gyventojai į vaistines užsuka ne tik vaistų, bet ir skiepų nuo erkinio encefalito ar COVID-19. Vaistininkai teigia, kad nuo pavasario siūlomą skiepijimo paslaugą vaistinėse palankiai įvertino ne tik klientai, bet ir jie patys – vaistinės yra pasiruošusios plėsti siūlomų skiepų asortimentą.

(Plačiau...)

Kepins be gailesčio - prognozuoja iki 34 laipsnių (0)

Liepos 15-os naktį lietaus tikimybė nedidelė. Vėjas nepastovios krypties, 4–9 m/s, vakariniame šalies pakraštyje iki 11 m/s. Žemiausia temperatūra 17–22 laipsniai. Dieną nepastoviai debesuota. Daugelyje rajonų trumpi lietūs, kai kur smarkūs, vietomis su perkūnija. Kai kur galima kruša. Vėjas nepastovios krypties, 4–9 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia temperatūra 29–34 laipsniai.

(Plačiau...)

Valstybės dieną Lietuva pagerbs savo vienintelį karalių (0)

Lietuva minės Valstybės dieną – pirmojo suvienytos Lietuvos valstybės valdovo, kunigaikščio Mindaugo vainikavimo karaliumi šventę.

(Plačiau...)

Po vėsesnio savaitgalio orai vėl pamažu šils (0)

Nauja savaitė prasidės su teritoriškai mažiau apimančiu lietumi ir vėl po truputį kylančia temperatūra, sakė sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

(Plačiau...)

Orai vės, lis, galima kruša (0)

Šiandien daug kur numatomi trumpi lietūs su perkūnija. Kai kur lis smarkiai, iškris kruša, kils škvalas, per škvalą vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 25–30, rytiniuose rajonuose kai kur iki 32 laipsnių karščio, pajūryje 22-24 laipsniai.

(Plačiau...)

Joninių orai: ar tikrai kasmet per šias šventes lyja (0)

Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai taip yra, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai pabandė aiškintis analizuodami vidutinę oro temperatūrą ir kritulių kiekį 1991–2020 m.

(Plačiau...)

Garsiojo vandens kelio Nemunu statyba: valstybė pirko brangią medžiagą, laboratorijoje nustatyta – tai beveik tris kartus pigesnė klintis (4)

Vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) bunoms statyti pagal konkurso sąlygas iš rangovo nupirko granito ir gargždo, paprasčiau tariant, apvalių akmenų. Tačiau akyli Nemuno pakrantės gyventojai pastebėjo, kad į upę pilama dūlanti skalda, kuri beveik perpus pigesnė už oficialiai viešojo pirkimo dokumentuose nurodytą gargždą. Laboratorijoje nustatyta, kad tai dar pigesnė tirpi uoliena – klintis.

(Plačiau...)

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių (0)

Netrukus sutiksime ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį, kurios metu ieškosime paparčio žiedo. Birželio 24-oji ypatinga ir dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švęs savo vardadienius.

(Plačiau...)

Kaitins iki 33 laipsnių, kai kur kris kruša (0)

Šiandien antroje dienos pusėje vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija, per perkūniją vėjo gūsiai kai kur sieks 15–18 m/s. Kai kur lis smarkiai, iškris kruša. Aukščiausia temperatūra 28–33 laipsniai.

(Plačiau...)

FNTT: neapskaitytų grynųjų pinigų naudojimo mastai stulbina (0)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) stebi nemažėjantį disponavimą grynaisiais pinigais. Vien šiuo metu tarnybos atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose rizikingiausiuose verslo sektoriuose skaičiuojama, kad galimai neapskaitytų grynųjų pinigų bendra suma siekia apie 100 mln. eurų. Sunkiausi finansiniai nusikaltimai daromi naudojant grynuosius – slepiami pridėtinės vertės (PVM) ir kiti mokesčiai, mokami atlyginimai vokeliuose, neapskaitomos pajamos siekiant nuslėpti veiklos mastą. FNTT tvirtina, kad pokyčiai ir grynųjų pinigų ribojimai būtini.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook