Lietuvos diena

Lietuvos diena

Lietuvių palankumas eurui auga (0)

Beveik du trečdaliai lietuvių mano, kad naujoji valiuta mūsų šaliai naudinga, aštuoni iš dešimties gyventojų teigia, jog euro įvedimas Lietuvoje įvyko sklandžiai.

(Plačiau...)

Kas vyksta gamtoje (0)

Jei daugiametė patirtis sako, jog pirmoji žiemos pusė – niūkių dienų metas tai apie šį  sezoną negalėtume taip pasakyti. Saule džiaugėmės tiek dažnai ir atrodė kitaip ir negali būti. Galimai tai susiję su mažu kritulių kiekiu kuomet vandens ir sniego pritvinkę debesys dangų temdė retai. Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas – šlapių miškų ir pelkių teritorija, kur vyrauja plotai su vandens pertekliumi ilgiau nei kada nors anksčiau per visą rezervato istoriją  buvo praradęs šią ypatybę.

(Plačiau...)

Lietuvos istorijos akcentai (0)

Lietuva sausio 30-ąją, primena ELTA:
1433 m. Livonijos magistras paskelbė karą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Kęstutaičiui ir įsiveržė į Lietuvos žemes.

(Plačiau...)

Lietuvos istorijos akcentai (0)

Lietuva sausio 29-ąją, primena ELTA:

(Plačiau...)

Medikams daugėja darbo: gripo ir jam artimų ligų gausėja (0)

Gripas ir ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos praėjusią savaitę, palyginti su ankstesne, bandė labiau įsisiautėti - sergamumo statistika fiksuoja išaugusį susirgimų skaičių.

(Plačiau...)

Nužudymo insulinu istorijoje padėtas taškas (5)

Pirmadienį Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį Jurbarko rajono gyventojams – nepilnamečiui ir jo bendrui Egidijui Linkui (34 m.), kurie kaltinti merginos nužudymu suleidžiant mirtinas insulino dozes.

(Plačiau...)

Bus suskaičiuoti Lietuvos miškuose gyvenantys vilkai ir lūšys (0)

Vasario 3 d. ir 6 d. bus skaičiuojama, kiek vilkų ir lūšių gyvena Lietuvos miškuose.

(Plačiau...)

Politologai: konservatorius pasiviję liberalai iš mažųjų partnerių vaidmens dar neišsivaduos (0)

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis tarp šalies partijų sublizgėjo įspūdingiausiu ir svarbiausia - tvariu - metiniu reitingo šuoliu, sako sociologiniais tyrimais besiremią politologai. 

(Plačiau...)

Per metus labiausiai smuko pasitikėjimas Prezidente, nors ją palankiai vertina 64 proc. gyventojų (0)

Palankiausiai vertinamų visuomenės veikėjų sąrašo viršuje stabiliai laikosi kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus, dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius. Nors Prezidentę D. Grybauskaitę šiuo metu palankiai vertina 64 proc. gyventojų, jos reitingas per metus smuko daugiausiai - 9 procentiniais punktais, pažymi sociologai. Nemenką nuosmukį patyrė ir partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, europarlamentaras Rolandas Paksas, kurio populiarumas sumažėjo 6 procentiniais punktais. 

ELTA ir "Šviesos" inf.

(Plačiau...)

Per metus labiausiai padaugėjo gyventojų, pasitikinčių Lietuvos banku (0)

Finansus valdančios institucijos praėjusiais metais paaugino savo reitingus. Vertinant visuomenės nuomonės pokyčius per metus pastebima, kad labiausiai ją pasigerino Lietuvos bankas ir komerciniai bankai. 

(Plačiau...)

Asmenims iki 18 metų siūloma uždrausti rūkyti (0)

Siūloma uždrausti asmenims iki 18 metų rūkyti tabako gaminius ar net jų turėti.

(Plačiau...)

Gyventojams valstybės ekonomika atrodo kur kas prastesnė nei prieš metus (0)

Gyventojų požiūris į šalies ekonomikos būklę per metus pasikeitė ženkliai - 2013-ųjų gruodį 25 procentai Lietuvos gyventojų buvo įsitikinę, kad šalies ekonominė padėtis iš esmės krypsta į blogąją pusę, po metų taip manančių buvo jau 40 procentų. Ekonomistai tokią kaitą linkę aiškinti gyventojų baimėmis dėl euro įvedimo, taip pat prastėjančia ekonomine situacija Rusijoje ir Baltarusijoje. Sociologinė gyventojų apklausa taip pat atskleidė, kad moterys ekonominę padėtį šalyje vertina prasčiau nei vyrai.

(Plačiau...)

Ugnis pasiglemžė mažiausiai gyvybių per dvidešimt metų (0)

Pernai Lietuvoje gaisruose žuvo 125 žmonės (2013 m. – 160). Tai pats mažiausias žuvusiųjų ugnyje skaičius per pastaruosius dvidešimt metų. 2014 m. žuvusiųjų skaičius yra 29 proc. mažesnis, palyginti su 5-erių praėjusių metų žuvusių žmonių gaisruose vidurkiu (176 žmonės). Deja, pernai kilo 13 gaisrų, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, o 4 gaisrai pasiglemžė po 3 gyvybes.

(Plačiau...)

Gyventojų pranešimai aplinkosaugininkams pasitvirtina (0)

Jau ketvirtą mėnesį gyventojai visą parą aktyviai praneša apie pastebėtus aplinkosaugos pažeidimus. Į Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos Pranešimų priėmimo centro darbuotojus gruodį kreiptasi daugiau nei 600 kartų.

(Plačiau...)

Lietuva mini Laisvės gynėjų dieną (video, nuotraukos) (0)

Lietuva 24-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną.

(Plačiau...)

Policija fiksuoja pranešimus apie suklastotas eurų kupiūras (video) (2)

Šeštadienį Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Alytuje, Klaipėdos ir Šalčininkų rajonuose užfiksuoti bandymai parduotuvėse už prekes atsiskaityti padirbtomis eurų kupiūromis. 

(Plačiau...)

Dėl stipraus vėjo be elektros liko 10 tūkstančių vartotojų (0)

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį siautęs vėjas be elektros paliko 10 tūkstančių vartotojų. Smarkaus vėjo išversti medžiai ir šakos nutraukė oro elektros linijas.

(Plačiau...)

Kviečiame Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną – paminėti visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ (0)

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir iniciatyvą globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas, įstaigas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt ketverius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.

(Plačiau...)

Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui? (1)

Sausio 6 d.  Krašto apsaugos ministerijoje pristatytas leidinys „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“.  Plačiajai visuomenei skirtą leidinį pristatė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir atsakingasis redaktorius, Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos ir planavimo departamento direktoriaus pavaduotojas dr. Karolis Aleksa.

(Plačiau...)

Grąžą privalo atiduoti eurais (0)

Jau pirmosiomis euro įvedimo Lietuvoje dienomis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą kreipėsi nemažai vartotojų, kurie nurodė, kad kai kuriems didiesiems prekybos tinklams priklausančiuose prekybos centruose kasose grąža atiduodama ne eurais, bet litais. Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorius dr. Feliksas Petrauskas sako, kad tokiais veiksmais verslo subjektai pažeidžia Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymo 26 straipsnio 4 dalies nuostatą, kurioje vienareikšmiškai pažymima, kad pirmąsias 15 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo dienos atsiskaitant grynaisiais pinigais litais grąža duodama tik eurais.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook