Lietuvos diena

Lietuvos diena

Europos Komisijos Pirmininkas: per 25 metus Lietuvos žmonės pasiekė svaiginamai daug (0)

Sveikindamas Lietuvos žmones Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio proga, Europos Komisijos Pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) Lietuvą vadina sėkmės pavyzdžiu visoms mūsų Rytų kaimynėms. 

(Plačiau...)

Prasidėjo pakartotinis balsavimas merų rinkimuose (2)

Pakartotinai balsuojant savivaldybių merų rinkimuose, prasideda išankstinis balsavimas. Rinkėjai gali atvykti balsuoti į bet kurią rinkimų apylinkę 60-yje šalies savivaldybių. Jurbarke rinkėjai sprendžia, kuris iš dviejų kandidatų - liberalų atstovas Ričardas Juška ar save nepriklausomu kandidatu pristatantis Skirmantas Mockevičius taps meru.

(Plačiau...)

Gyventojų mažėjo, atlyginimai didėjo (0)

Lietuvai minint nepriklausomybės atkūrimo 25-etį Statistikos departamentas pateikia statistinę informaciją, atspindinčią ekonominius ir socialinius pokyčius šalyje.

(Plačiau...)

Meilė tėvynei virto milžiniška širdimi (video, nuotraukos) (3)

Lietuva minėjo Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Jurbarke ir rajone laisvę žmonės šventė susibūrimais ir jau tradicine tapusia, jaunimo organizuota, eisena miesto gatvėmis. Meilę tėvynei žygiuodama kartu parodžiusi minia galiausiai savivaldybės aikštėje suformavo didžiulę širdį.

(Plačiau...)

Vyriausybė pritarė šaukimui į privalomąją pradinę karo tarnybą (0)

Ministrų kabinetas posėdyje kovo 4 d. pritarė Krašto apsaugos ministerijos parengtam Kariuomenės principinės struktūros 2015–2020 metais ir ribinių skaičių įstatymo pakeitimo projektui, sudarančiam galimybę pakviesti karius į devynių mėnesių nuolatinę privalomąją karo tarnybą. Siūloma kasmet pašaukti nuo 3 000 iki 3 500 karių.

(Plačiau...)

Sausį gamintojų kainos Lietuvoje sumažėjo 3,1 proc., per metus smuko 10,6 proc. (0)

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūros "Eurostat" duomenimis, sausį, palyginti su gruodžiu, gamintojų kainos sumenko 0,9 proc. euro zonoje, o visoje ES - 1,2 proc. Savo ruožtu gruodį kainos euro zonoje smuko 1,0 proc., o visoje Europos Sąjungoje - 1,1 proc.

(Plačiau...)

Draudžiama žvejoti kiršlius ir sterkus (0)

Nuo kovo 1-osios iki gegužės 15 d. draudžiama žvejoti kiršlius, o iki gegužės 20 d. – sterkus. Už jų žvejybą draudžiamu laikotarpiu gresia nuo 115 iki 289 eurų bauda. Taip pat bus konfiskuojami pažeidėjų žvejybos įrankiai ir valtys. Jie turės atlyginti ir žuvų ištekliams padarytą žalą – papildomai už kiekvieną neteisėtai sugautą kiršlį ar sterką sumokėti po 158,5 Eur. Jeigu šios žuvys bus sugautos draustinyje ar rezervate, teks sumokėti tris kartus daugiau. 

(Plačiau...)

Koalicijoje - įtariamieji balsų pirkimu (video) (20)

Pirmadienį, paaiškėjus savivaldos rinkimų rezultatams, politikai puolė ieškoti sąjungininkų būsimai kadencijai. Koalicijos susitarimą po pietų pasirašė savarankiškai išsikėlęs kandidatas į merus Skirmantas Mockevičius, darbiečių vadovas Romansas Dragūnavičius, socialdemokratų atstovė Vida Rekešienė, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderė Audronė Kurienė, partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Algirdas Gudaitis bei visuomeninio rinkimų komiteto „Jaunoji karta“ atstovas Saulius Meškauskas.

(Plačiau...)

Dėl mero posto varžysis Ričardas Juška ir Skirmantas Mockevičius (3)

7.00 val. ryto Lietuvoje duris atvėrė Savivaldos rinkimų apylinkės - jų iš viso yra 2004. Iki 20.00 val. vakaro Lietuvos gyventojai rinko naujas savivaldybių tarybas ir miestų bei rajonų merus. Policija greičiausiai siūlys panaikinti kai kurių balsavimo apygardų rezultatus, o Griciuose (Veliuonos sen.) įkliuvo girta rinkimų komisijos pirmininkė ir komisijos narė.

(Plačiau...)

Pernai šalyje buvo 11,6 tūkst. laisvų darbo vietų (0)

Pernai visoje šalyje buvo daugiau kaip 11 tūkstančių laisvų darbo vietų samdomiems darbuotojams, 900 vietų daugiau nei prieš dvejus metus.

(Plačiau...)

Nuo kovo augs mažiausios biudžetininkų algos (0)

Vyriausybės nutarimu nuo kovo 1 dienos bus padidinti minimalūs biudžetinių įstaigų darbuotojų tarnybinių atlyginimų koeficientai.

(Plačiau...)

Didinamos bausmės už žiaurų elgesį su gyvūnais (0)

Šiandien posėdyje Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos parengtiems įstatymų pakeitimams, kurių tikslas – nustatyti aiškias baudžiamosios ir administracinės atsakomybės taikymo ribas bei nuoseklias sankcijas už žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą. Įstatymų pakeitimams dar turės pritarti Seimas.

(Plačiau...)

Seniūnų rinkimui tiesiogiai - raudona šviesa (0)

Vyriausybė trečiadienio posėdyje nepritarė siūlymui seniūnus rinkti tiesiogiai. Pagrindinis to motyvas - seniūno postas taptų politizuotas.

(Plačiau...)

Krašto apsaugos sistema pradeda ruoštis galimam šauktinių tarnybos atnaujinimui (0)

Atsižvelgdamas į vasario 24 d. Valstybės gynybos tarnybos sprendimą, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pavedė kariuomenės vadui pradėti ruoštis šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.

(Plačiau...)

Ateinanti savaitė žiemiškų orų nesusigrąžins (0)

Kitą savaitę žiemiški orai į Lietuvą nežada grįžti, bus šilta ir orai vis labiau primins pavasarį, prognozuoja sinoptikai.

(Plačiau...)

Apklausa: palankiausiai vertinami Prezidentė, Premjeras ir vidaus reiklų ministras (0)

Šešios partijos, jei rinkimai į Seimą vyktų kitą sekmadienį, peržengtų 5 procentų ribą ir patektų į parlamentą, rodo dienraščio "Lietuvos ryto" šeštadienį skelbiama visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro "Vilmorus" vasario 13-16 dienomis atlikta apklausa. 

(Plačiau...)

Jei ne viena bėda, į Lietuvos miškus suplūstų užsieniečiai (0)

Vakarų Europos šalyse viena populiariausių laisvalaikio veiklų – pėsčiųjų žygiai. Lietuvoje jie rengiami dar tik keletą metų, tačiau jau turime ne tik prisiekusių žygeivių, bet ir pėsčiųjų žygių sostinę. Ja neabejotinai tapo iš visų pusių miškų apsuptas, todėl labiausiai pėsčiųjų žygiams tinkamas Jurbarkas. Pėsčiųjų žygiai nėra vien aktyvus laiko praleidimo būdas - tai puikus gamtos pažinimo būdas. Juk tokiu būdu galima pasiekti tokias vietas, į kurias automobiliu niekuomet nepatektum.

(Plačiau...)

Gyventojų požiūris į šeimos ir šalies finansinę būklę keičiasi menkai (0)

Vertindami pastarųjų dviejų mėnesių šalies ir savo šeimos finansinę būklę, gyventojai sausį laikėsi panašios nuomonės kaip ir prieš mėnesį - pesimistiškai šiuo požiūriu nusiteikusių piliečių dalis vis dar atsveria optimistus, nors beveik pusė žmonių teigia neįžvelgią nei teigiamų, nei neigiamų permainų.

(Plačiau...)

Moterų pensijos 39 proc. mažesnės nei vyrų (0)

Moterų pensijos Europos Sąjungoje (ES) yra net 39 proc. mažesnės negu vyrų. Koks pensijų skirtumo rodiklis Lietuvoje, neaišku, bet šio atotrūkio ES mažinimas yra vienas iš Bendrijos prioritetų. 

(Plačiau...)

Rinkėjai naujienų partijoms neturi (su lentele) (0)

Šalies rinkėjai ir toliau gyvena stabiliomis politinėmis nuotaikomis: po Naujųjų nesikeitė nei partijų reitingai, nei apatiškų rinkėjų dalis, rodo sociologiniai tyrimai. 

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook