Lietuvos diena

Lietuvos diena

Ilgųjų savaitgalių bus nemažai ir 2015 metais (0)

Kitais metais, 2015-aisiais, kaip ir 2014 metais, turėsime tris ilguosius savaitgalius, o Kalėdas švęsime diena trumpiau nei šiais metais.

(Plačiau...)

D. Grybauskaitė: tegul stebuklingas Kalėdų rytas į kiekvienus namus atneša džiaugsmą (1)

Sveikindama Lietuvos žmones Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad kiekvienos Kalėdos yra ypatingos. 

(Plačiau...)

Kalėdas sutiksime su sniegu ir šlapdriba (0)

Hidrometeorologai prognozuoja, kad teigiamą temperatūrą šią savaitę pamažu keis šaltis, o Kalėdų dieną šlapdribą keis negausus sniegas.

(Plačiau...)

Iš Lietuvos raudonosios knygos išbrauktos lašišos (0)

Ypač vertingas žuvis - lašišas ir šlakius Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos poskyriai dirbtinai veisia ir augina nuo 1998 metų, kai ES ir Lietuvos biudžeto lėšomis buvo pradėtos įgyvendinti šių žuvų išteklių atkūrimo programos. Jose buvo numatytas ne tik dirbtinis veisimas, bet ir nerštaviečių apsauga, migracijos sąlygų gerinimo darbai, žuvų praėjimo takų statyba, taršos ir brakonieriavimo kontrolė bei kt. Pastaraisiais metais šių žuvų gerokai pagausėjo - per ketverius metus į Lietuvos upes įveista beveik 1,5 mln. vnt. lašišų ir šlakių.

(Plačiau...)

Auga pasitikėjimas krašto apsauga, teismais, policija ir prokuratūra (0)

Daugelis šalies institucijų per pastarąjį mėnesį pelnė didesnį žmonių pasitikėjimą. Žmonės ėmė labiau pasitikėti kariuomene, Valstybės kontrole, žiniasklaida, Konstituciniu Teismu, prokuratūra, teismas ir Seimu. Tai rodo dienraščio "Lietuvos ryto" šeštadienį skelbiama visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro "Vilmorus" gruodžio 5-14 dienomis atlikta apklausa.

(Plačiau...)

Perspėja dėl šventinių pavojų (video) (0)

Artėja Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventės, kurios paįvairinamos ugnies ir garso efektais, tačiau retas kuris susimąsto, kiek žalos gali atnešti atsainus požiūris į pirotechniką.

(Plačiau...)

Draudžiama žvejoti vėgėles (0)

Siekiant apsaugoti vėgėles, nuo gruodžio 15 d. iki sausio 15 d. – prasidėjus šių žuvų nerštui ir neršto metu, jas draudžiama žvejoti naktį pagrindinėse jų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto. 

(Plačiau...)

Gyventojų pasitikėjimas saugumo struktūromis sugrįžta (0)

Mėnesį prieš tai smuktelėję už šalies saugumą atsakingų institucijų reitingai lapkritį atsigavo. 

(Plačiau...)

Nežymiai padaugėjo rinkėjų, sutrikusių dėl favoritų Seimo rinkimuose (0)

Padidėjęs aktyvumas artėjant savivaldos rinkimams kol kas labai nepakoregavo didžiųjų partijų reitingų Seimo rinkimams, kurie vyks tik 2016 metais. Padaugėjo tik sutrikusių arba apolitiškų rinkėjų, kurie į šiuos rinkimus neitų visai arba nežinotų, už ką juose balsuoti. 

(Plačiau...)

Gyventojų nuomonė apie visuomenės veikėjus (0)

Apklausa vyko 2014 m. lapkričio 14-24 dienomis. Apklausti 1096 Lietuvos gyventojai (nuo 15 metų), apklausa vyko 127 atrankos taškuose.

(Plačiau...)

Patvirtintas kitų metų biudžetas (0)

Ketvirtadienį Seimas patvirtino Vyriausybės pakoreguotą 2015 m. valstybės ir savivaldybių biudžetų projektą.

(Plačiau...)

Nuo kitų mokslo metų bus įvestas neformaliojo ugdymo krepšelis (0)

Nuo kitų metų spalio 1 d. nacionaliniu mastu bus įdiegtas neformaliojo ugdymo krepšelis, vienam moksleiviui skiriant 15 eurų per mėnesį.

(Plačiau...)

Iš lietuvių atimti vaišių stalą per Kalėdas būtų taip pat sunku kaip ir iš gruzinų (0)

Pagal sočiomis ir skaniomis vaišėmis nukrautam šventiniam stalui teikiamą svarbą lietuviai labiau primena gruzinus negu estus ir latvius. Šventinius lietuvių stalus dažniausiai puošia vaisiai ir daržovės, latviai mėgsta vaisius ir pyragus, estai - pyragus ir keptą mėsą, o Gruzijoje ir Ukrainoje ant vaišių stalo ypač populiarūs mėsos patiekalai. 

(Plačiau...)

Lapė nevengia žmonių draugijos (nuotraukos, video) (5)

Miškuose, netoli Greičių sodų, klaidžioja žmonių nebijanti lapė. Gyvūnas ne tik nesibaido pašaliečių, bet ir smalsiai apžiūrinėja juo pasigrožėti sustojusius automobilius.

(Plačiau...)

Savaitgalį įsitvirtins žiemiški orai (0)

Penktadienio rytą Lazdijų rajone silpnai snigo, čia buvo barstomi krašto kelių slidūs ruožai.

(Plačiau...)

Padėtis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi nesikeičia (0)

Padėtis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi nesikeičia jau ketvirtą parą – šios šalies pareigūnai taiko apribojimus automobilių su lietuviškais numeriais vairuotojams, todėl smarkiai krito keliaujančiųjų srautai. Problemų nepatiria tik keliaujantieji pėsčiomis.

(Plačiau...)

Rusija teberiboja automobilių su lietuviškais numeriais įvažiavimą į Kaliningrado sritį (1)

Rusijos pareigūnai toliau riboja automobilių su lietuviškais numeriais įvažiavimą į Kaliningrado sritį. Iš jos grįžtantys vairuotojai Lietuvos pasieniečiams pasakoja apie valandų valandas trunkančias patikrinimo procedūras. Kaimyninės šalies atstovai tokį savo darbą teisina problemomis dėl naujos stringančios muitininkų informacinės sistemos.

(Plačiau...)

Paminėta kariuomenės diena (video) (0)

Lapkričio 23 d. minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyko iškilminga karių rikiuotė, taip pat karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės. Iškilmingas renginys Vilniuje vainikavo Lietuvos kariuomenės dienos proga šalies miestuose vykusius įvairius renginius.

(Plačiau...)

Savaitgalio orų prognozė (1)

„Penktadienį Vidurio Lietuvą pasieks dar gausesni krituliai – ir sniegas, ir lietus. Tuo metu Žemaitijoje jų bus mažiausiai“, – sako A. Nagelytė.

(Plačiau...)

Švęsime Lietuvos kariuomenės dieną (0)

Lapkričio 23 d., minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės. Rikiuotėje dalyvaus per 400 Lietuvos karių. Prie jų prisijungs ir šiuo metu Lietuvoje bendrose pratybose su Lietuvos kariais dalyvaujantys užsienio šalių kariai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook