Lietuvos diena

Lietuvos diena

Joninių orai: ar tikrai kasmet per šias šventes lyja (0)

Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai taip yra, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai pabandė aiškintis analizuodami vidutinę oro temperatūrą ir kritulių kiekį 1991–2020 m.

(Plačiau...)

Garsiojo vandens kelio Nemunu statyba: valstybė pirko brangią medžiagą, laboratorijoje nustatyta – tai beveik tris kartus pigesnė klintis (4)

Vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) bunoms statyti pagal konkurso sąlygas iš rangovo nupirko granito ir gargždo, paprasčiau tariant, apvalių akmenų. Tačiau akyli Nemuno pakrantės gyventojai pastebėjo, kad į upę pilama dūlanti skalda, kuri beveik perpus pigesnė už oficialiai viešojo pirkimo dokumentuose nurodytą gargždą. Laboratorijoje nustatyta, kad tai dar pigesnė tirpi uoliena – klintis.

(Plačiau...)

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių (0)

Netrukus sutiksime ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį, kurios metu ieškosime paparčio žiedo. Birželio 24-oji ypatinga ir dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švęs savo vardadienius.

(Plačiau...)

Kaitins iki 33 laipsnių, kai kur kris kruša (0)

Šiandien antroje dienos pusėje vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija, per perkūniją vėjo gūsiai kai kur sieks 15–18 m/s. Kai kur lis smarkiai, iškris kruša. Aukščiausia temperatūra 28–33 laipsniai.

(Plačiau...)

FNTT: neapskaitytų grynųjų pinigų naudojimo mastai stulbina (0)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) stebi nemažėjantį disponavimą grynaisiais pinigais. Vien šiuo metu tarnybos atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose rizikingiausiuose verslo sektoriuose skaičiuojama, kad galimai neapskaitytų grynųjų pinigų bendra suma siekia apie 100 mln. eurų. Sunkiausi finansiniai nusikaltimai daromi naudojant grynuosius – slepiami pridėtinės vertės (PVM) ir kiti mokesčiai, mokami atlyginimai vokeliuose, neapskaitomos pajamos siekiant nuslėpti veiklos mastą. FNTT tvirtina, kad pokyčiai ir grynųjų pinigų ribojimai būtini.

(Plačiau...)

Kaitra tęsis, temperatūra pasieks net 34 laipsnius (0)

Savaitės pradžioje kaitra tęsis, praneša Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT).

(Plačiau...)

Orai šils, o savaitgalį - karščio banga (0)

Naktį iš pirmadienio į antradienį vyraus nepastoviai debesuotas dangus, šiaurės vakariniuose rajonuose kai kur trumpai palis. Vėjas pietvakarių, 4–9 m/s, pajūryje iki 12 m/s. Žemiausia temperatūra 7–12, pajūryje 13–15 laipsnių šilumos. 

(Plačiau...)

Kyšininkavimas sveikatos apsaugoje Lietuvoje – vienas aukščiausių ES (0)

Penktadalis pacientų (19 proc.) prisipažįsta davę kyšį valstybinėse klinikose ar ligoninėse, ketvirtadalis (25 proc.) – bent kartą pasinaudoję turimais asmeniniais ryšiais. Kyšininkavimo sveikatos apsaugoje lygis Lietuvoje – vienas aukščiausių Europos Sąjungoje (ES), rodo „Transparency International“ 2021 m. Pasaulinis korupcijos barometras.

(Plačiau...)

Lietuva minės Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienas (0)

Lietuva minės Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienas - prisimins ir pagerbs masinio nekaltų žmonių trėmimo į netinkamas gyventi Sibiro ir Tolimosios Šiaurės Sovietų Sąjungos teritorijas aukas.

(Plačiau...)

Savaitės orų prognozė: po lietaus kaprizų savaitgalį kitą savaitę lepinsimės 30 laipsnių karščiu (0)

Rytojaus diena dar mažai skirsis nuo šiai savaitei įprastų orų, tačiau jau šeštadienį į šalį atslinksiantis Atlanto ciklonas gerokai paskalbs Žemaitiją, LRT TELEVIZIJAI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) vyriausioji specialistė Izolda Marcinonienė. Tiesa, vėliau Atlantas duos savo garo ir likusiai šalies daliai. Kritulių tikrai nestokos. Nepaisant to, pakentėję kelias vėsesnes kitos savaitės pradžios dienas, antroje jos pusėje sulauksime tikros atogrąžų kaitros – įsivyraus Atėnams būdingos oro temperatūros.

(Plačiau...)

Vasariška šiluma dar nesitrauks (0)

Nusistovėję vasariškai šilti orai iš mūsų šalies dar nesitrauks, prognozuoja sinoptikai.

(Plačiau...)

Iki PVM lengvatos panaikinimo smulkioms siuntoms iš trečių šalių liko mėnuo. Ką svarbu žinoti? (0)

Nuo liepos 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios naujos siuntimo iš trečiųjų šalių taisyklės – nuo šios datos pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) bus apmokestintos visos į ES atvykstančios siuntos, įskaitant ir mažos vertės (iki 22 eurų), kurioms šiuo metu taikoma importo lengvata. Iki pokyčių likus mėnesiui Lietuvos paštas primena, kaip veiks nauja tvarka, kokie bus taikomi mokesčiai bei kitą svarbią informaciją, kuri aktuali laukiant siuntų iš ne ES šalių, pvz. Kinijos, Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, JAV  ir kt. Bendrovė atkreipia dėmesį, kad net ir prekėms iš el. parduotuvių už ES ribų, užsakytoms dar iki liepos mėn., nauja apmokestinimo ir deklaravimo tvarka bus taikoma, jei jos pasieks Lietuvos paštą po liepos 1 d.

(Plačiau...)

Vyriausybė pratęsė karantiną iki birželio pabaigos, keičiasi būriavimosi taisyklės. Jurbarke situacija gerėja (0)

Vyriausybė trečiadienį vykusiame posėdyje nusprendė iki birželio pabaigos pratęsti šiuo metu šalyje galiojantį karantiną bei patvirtino naujos redakcijos Vyriausybės nutarimą dėl karantino taisyklių reglamentavimo.

(Plačiau...)

Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Baltarusiją (0)

Užsienio reikalų ministerija (URM) rekomenduoja Lietuvos piliečiams nevykti į Baltarusijos Respubliką, o ten esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams palikti šią šalį.

(Plačiau...)

Nuo pirmadienio veikia galimybių pasas (0)

Pirmadienį startuoja Galimybių pasas, kuriuo galės pasinaudoti nuo koronaviruso paskiepyti, persirgę arba neigiamo koronaviruso testo rezultatą turintys žmonės.

(Plačiau...)

Sinoptikai: šilumos teks luktelti (0)

Artimiausiomis dienomis lietaus bus mažiau, tačiau šiluma nelepins. Gegužės 20-os naktį vietomis trumpai palis. Vėjas šiaurės vakarų, vakarų, 5–10 m/s.

(Plačiau...)

Lietuvoje bus leidžiami didesni renginiai (0)

Nuo pirmadienio, gegužės 24 d., Lietuvoje leidžiama organizuoti didesnius renginius, vyksiančius atviroje erdvėje.

(Plačiau...)

Siūloma priartinti bankomatus prie miestelių ir kaimo gyventojų (1)

Siūloma nustatyti, kad ne mažiau nei 95 procentai šalies gyventojų turi turėti galimybę ne didesniu nei 5 km atstumu ir ne mažiau nei 97 procentai šalies gyventojų turi turėti galimybę ne didesniu nei 10 km atstumu nuo savo deklaruotos gyvenamosios vietos pasiekti bankomatus, atliekančius grynųjų pinigų išdavimo operacijas

(Plačiau...)

Tyrimas: Lietuvos šaltiniuose trykšta itin geras vanduo (2)

Lietuvoje itin geru vandeniu pasižymi net 72,4 proc. šaltinių, o geros kokybės – 17,2 proc. Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos vyr. patarėjas Jonas Satkūnas teigia, kad galima daryti išvadą, jog apie 90 proc. šaltinių nėra paveikti žmogaus veiklos.

(Plačiau...)

Dargana trauksis, sinoptikai prognozuoja 25 laipsnius šilumos (0)

Atlanto ciklonai jau nebeilgai neš lietų ir darganas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook