Lietuvos diena

Lietuvos diena

Naujųjų metų išvakarėse vėl įvedama judėjimo tarp savivaldybių kontrolė (0)

Naujųjų metų išvakarėse Lietuvoje vėl įvedamas sugriežtintas judėjimo ribojimas tarp savivaldybių. Asmenims, kurie gudraus ir piktybiškai nevykdys pareigūnų nurodymų, bus taikomos baudos nuo 500 iki 1,5 tūkst. eurų.

(Plačiau...)

Pensijos 2021 metais – kam, kiek ir kada (0)

Gruodį mokamos pensijos visus gavėjus pasiekė iki Kalėdų, o nuo sausio „Sodra“ pradės mokėti vidutiniškai 38 eurais didesnes senatvės pensijas. Didesnių sumų sulauks ir netekto darbingumo, našlių ir našlaičių pensijų bei šalpos išmokų gavėjai.

(Plačiau...)

Įsimintini 2020-ųjų įvykiai Lietuvoje (0)

Nuo aplinkosaugos skandalų, naujos valdžios išrinkimo iki visuotinio karantino – 2020-ieji pažymėti svarbių minėjimų, pažangių idėjų, pilietinių iniciatyvų, visuomenę papiktinusių skandalų bei koronaviruso krizės įvykiais. Baigiantis metams naujienų agentūra ELTA pateikia 15 įsimintinų ir garsiai viešojoje erdvėje nuskambėjusių įvykių.

(Plačiau...)

Į Lietuvą atvyko pirmoji COVID-19 vakcinų siunta (nuotraukos, video) (1)

Šeštadienį į Lietuvą pristatyta dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurtos vakcinos pirmoji siunta. Iš viso iš šio gamintojo Lietuva įsigis daugiau nei 1,8 mln. vakcinos dozių.

(Plačiau...)

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienės sveikinimas šalies žmonėms šv. Kalėdų proga (video) (0)

Mielas tautieti,

šią ypatingą dieną taip norisi pakalbinti kiekvieną – apsuptą artimųjų šilumos šeimos rate ir esantį vienumoje, drąsų ir nusiminusį, o gal ir pavargusį, jauną ir seną, stiprų ir ligų kamuojamą.

(Plačiau...)

Už karantino reikalavimų pažeidimus surašytas 91 protokolas (0)

Praėjusią parą policijos pareigūnai, budintys patikros postuose visoje šalyje, nepraleido kone trijų tūkstančių automobilių. Policijos departamento duomenimis, už karantino reikalavimų pažeidimus surašytas 91 protokolas, iš jų postuose – 7, tai yra tiems, kurie piktybiškai važiavo ir nevykdė pareigūnų reikalavimų.

(Plačiau...)

Kalėdos bus baltos ir snieguotos, prognozuoja sinoptikai (0)

Kalėdos šiemet žada būti baltos, su gausiai per Kūčias ir pirmąją Kalėdų dieną iškrisiančiu šlapiu sniegu.

(Plačiau...)

Vyriausybė uždraudė nuosavu automobiliu važiuoti daugiau nei 2 asmenims, išskyrus šeimos narius ar namų ūkį. (0)

Šis apribojimas, kuriam Vyriausybė pritarė trečiadienį, netaikomas viešajame transporte ar transporto priemonėse, kuriose vykstama į darbo vietą. Naudojantis taksi ir pavežėjų paslaugomis, vairuotojas nebūtų priskaičiuojamas kaip papildomas asmuo.

(Plačiau...)

Policija pažeidėjus apdalino solidžiomis baudomis. Žmonėms masiškai pažeidžiant karantiną pareigūnai reaguoja principingai (5)

Griežto karantino sąlygas pažeidusiems jurbarkiečiams policija surašė dešimt protokolų. Daugiausia tai - į pareigūnų perspėjimus dėmesio nekreipiantis ir besibūriuojantis jaunimas. Karantino pažeidėjams skirtos baudos prasideda nuo 250 eurų. Tai - pusė minimalios baudos. Tokia suma piniginė tuštėja su sąlyga, kad žmogus už nieką daugiau nėra baustas. Kitu atveju skiriama minimali 500 eurų bauda arba dar griežtesnė nuobauda.

(Plačiau...)

Kūčių išvakarėse – tylos ir solidarumo valanda: gyventojai kviečiami solidarizuotis su COVID-19 aukomis, miestuose gesinamos šventinės puošmenos (0)

Kūčių išvakarėse Lietuvos gyventojai raginami sustoti ir solidarizuotis. Tai yra pagrindinis akcijos „Tylos ir solidarumo valanda“ kvietimas visiems: stabtelėti ir susimąstyti, išreiškiant solidarumą su tais, kam COVID-19 pandemija tapo netekčių ar sunkių išbandymu laikotarpiu.

(Plačiau...)

Seimas po audringų diskusijų patvirtino kitų metų valstybės biudžetą (0)

Seimas antradienį po audringų diskusijų patvirtino kitų metų biudžeto projektą. Už jį balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė – 49. Posėdį lydėjo šūkiai „gėda“, grasinimai palikti salę, nesusipratimai, už ką balsuojama, o dėl mažo balsuojančių parlamentarų skaičiaus pasiūlymų biudžetui svarstymą ne kartą raginta nutraukti.

(Plačiau...)

NVSC perspėja apie melagingas trumpąsias SMS žinutes (0)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sulaukė pranešimų apie neva NVSC siunčiamas trumpąsias SMS žinutes, kuriose žmonių prašoma atsakyti į jas, pateikiant savo asmeninius duomenis – asmens kodą, gydymo įstaigą ir kt. NVSC atkreipia dėmesį, kad tokių žinučių, į kurias būtų prašoma atsakyti, nesiunčia.

(Plačiau...)

Ričardo Juškos iniciatyva iš deficitinio biudžeto Seimo kanceliarijai skirta papildomai 1,6 milijono eurų (9)

Seimas antradienį ketina priimti 2021 metų valstybės biudžeto projektą, kuriame numatytas 7 proc. bendrojo vidaus produkto deficitas, o vien Covid-19 pandemijos suvaldymui – 934 mln. eurų. Posėdyje, be kita ko, apsispręsta Seimo kanceliarijai skirti papildomus 1,6 mln. eurų, o tai sulaukė itin griežto premjerės Ingridos Šimonytės atsako.

(Plačiau...)

Jurbarke apsuktos 32 transporto priemonės. Policija paaiškino ribojimus ir išimtis rajone (nuotraukos) (3)

Penktadienį į kitas savivaldybes nebuvo praleisti 3277 automobiliai, teigė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

(Plačiau...)

R. Požėla apie judėjimo ribojimus tarp savivaldybių: bus statomi trikojai, vaizdo fiksavimo sistemos (0)

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad norint užtikrinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių, bus įrengti blokavimo postai savivaldybių centruose. Anot jo, prie kitų savivaldybių ribų bus statomi trikojai bei vaizdo fiksavimo sistemos. 

(Plačiau...)

Vyriausybė griežtina karantiną: nebūtino asmenų judėjimo draudimas, parduotuvių uždarymas (posėdžio įrašas, papildyta) (1)

Premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamas Ministrų Kabinetas sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 d. Taip pat Ministrų Kabinetas sugriežtino ir karantino priemones: draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių, ugdymas vykdomas tik nuotoliniu būdu, uždaromos ne maisto prekių parduotuvės.

(Plačiau...)

Savaitgalį orai bus drėgni ir šaltoki (0)

Savaitgalio orai bus debesuoti ir drėgni, sulauksime nedidelių kritulių – ir sniego, ir šlapdribos. Teks saugotis ir plikledžio.

(Plačiau...)

Vairuotojo pažymėjimą bus galima pateikti nustatant asmens tapatybę (0)

Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme nustatyta, kad Europos ekonominės erdvės valstybėje išduotas vairuotojo pažymėjimas, atitinkantis 2006 m. gruodžio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2006/126/EB dėl vairuotojo pažymėjimų (nauja redakcija) I priede nustatytus reikalavimus, yra tinkamas dokumentas finansų įstaigoms asmens tapatybei nustatyti, kai ji nustatoma jam dalyvaujant fiziškai.

(Plačiau...)

Prisiekė aštuonioliktosios Vyriausybės nariai (0)

Šiandien Seime patvirtinus Vyriausybės programą prisiekė XVIII Vyriausybės ministrai: Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kultūros ministras Simonas Kairys, energetikos ministras Dainius Kreivys, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, finansų ministrė Gintarė Skaistė, susisiekimo ministras Marius Skuodis ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

(Plačiau...)

Marijampolės apskrities policijai vadovaus Elanas Jablonskas (0)

Policijos departamente surengtą atranką į Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pareigas laimėjo vyriausiasis komisaras Elanas Jablonskas. Nuotoliniu būdu surengtoje atrankoje, kaip nurodo Policijos departamentas, dalyvavo trys kandidatai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook