Lietuvos diena

Lietuvos diena

Steigiamojo Seimo nariais buvo išrinkti šeši jurbarkiečiai (0)

Šiemet šalis švenčia Lietuvos demokratijos šimtmečio jubiliejų, kai 1920 m. gegužės 15 d. Kaune darbą pradėjo pirmą kartą Lietuvos istorijoje demokratiškai išrinktas Steigiamasis Seimas. 112 narių buvo išrinkti visų šalies gyventojų, nepaisant lyties, religinių, tautinių skirtumų, visi, nuo 21 m. amžiaus, turėjo balsavimo teisę, nuo 24 m. – būti renkami į Seimą.

(Plačiau...)

Svarbu žinoti – kasmetinės atostogos po prastovos (0)

Koronaviruso grėsmės sukelta situacija ir šalyje įvestas karantinas sąlygojo pasikeitimus darbo santykiuose. Karantinas bei prastovos gali pakoreguoti ir atostogų planus. Artėjant vasarai, VDI specialistai primena, ką reikėtų žinoti dėl kasmetinių atostogų suteikimo.

(Plačiau...)

Lietuva gegužės 19-ąją (0)

1542 m. Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Žygimantas Senasis uždraudė viešai skelbti reformacijos idėjas.

(Plačiau...)

Lietuva gegužės 18-ąją (0)

1706 m. per gaisrą Vilniuje sudegė šv. Mikalojaus bažnyčia – seniausias gotikinis kulto pastatas Lietuvoje. Vėliau keletą kartų ji sėkmingai restauruota, o 1902-1939 metais buvo vienintelė Vilniaus bažnyčia, kurioje vyko lietuviškos pamaldos.

(Plačiau...)

Nuo šiandien - daugybė pokyčių dėl karantino (0)

Nuo pirmadienio įsigalioja leidimas visiškai atsidaryti restoranams, teikti visas grožio paslaugas, leidžiama atnaujinti lošimo namų veiklą, o vaikai vėl galės lankyti darželius ir būrelius.

(Plačiau...)

Lietuva gegužės 16-ąją (0)

1886 m. Ariogaloje gimė neotomistas, Lietuvos katalikų mokslo akademijos steigimo iniciatorius, pedagogas, VDU rektorius Stasys Šalkauskis. Mirė 1941 m.

(Plačiau...)

Švelninamos apsilankymų prie vandens telkinių sąlygos (0)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką paplūdimiuose. Nuo šiol prie vandens telkinių lankytis bus galima nebe po du, o po penkis žmones, išskyrus šeimas. Taip pat sušvelninti reikalavimai dėl nosį ir burną dengiančių kaukių dėvėjimo.

(Plačiau...)

Specialistai įspėja: nusikalstamumas šalyje tik didės (0)

Ekspertai prognozuoja, kad stipriai prastėjant ekonominei situacijai, augant nedarbui, nusikalstamumo lygis šalyje ir toliau sparčiai augs: daugės vagysčių iš prekybos centrų, gyvenamų, ūkinių patalpų, retai lankomų nekilnojamojo turto objektų bei sukčiavimų internetinėje erdvėje. Tuo tarpu prekybininkų laukiantys nauji iššūkiai, ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, skatins ne tik pažangių vagysčių prevencijos technologijų paklausą, bet ir keis patį prekybos procesą. 

(Plačiau...)

Lietuva gegužės 15-ąją (0)

1920 m. įvyko Lietuvos Steigiamojo Seimo pirmasis posėdis, kuriame teisiškai įtvirtintas Lietuvos Respublikos – su sostine Vilniumi – suverenitetas.

(Plačiau...)

Šalies gyventojai korumpuočiausiais laiko politikus, statybininkus ir prekybos centrų savininkus (1)

Naujausios apklausos duomenimis, labiausiai korumpuotais šalyje išlieka politikai, antri – statybų sektorius, treti – prekybos centrų verslininkai.

(Plačiau...)

SAM: dengti nosį ir veidą privaloma tik tam tikrose vietose (0)

Lengvinamos sąlygos dėl nosį ir burną dengiančių kaukių – jas bus privaloma dėvėti tik tam tikrose vietose, kitais atvejais – rekomenduojama.

(Plačiau...)

Pirmoji diena, kai iš namų galima išeiti be kaukės (0)

Nuo ketvirtadienio apsaugines kaukes viešose vietose su tam tikromis išlygomis dėvėti tik rekomenduojama.

(Plačiau...)

Vyriausybė apsisprendė: galės visiškai atsidaryti restoranai, kaukių dėvėjimas viešose vietose nebus privalomas (2)

Vyriausybė apsisprendė nuo gegužės 18 dienos leisti visiškai atsidaryti restoranams ir kavinėms. Taip pat priimti sprendimai dėl švietimo įstaigų veiklos bei apsauginių kaukių dėvėjimo.

(Plačiau...)

Karantinas gegužės 31-ąją greičiausiai nesibaigs (0)

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nuomone, labai mažai tikėtina, kad karantinas šalyje baigsis gegužės 31 dieną.

(Plačiau...)

Svarsto atšaukti privalomą kaukių dėvėjimą (0)

Atšaukti prievolę viešose vietose dėvėti kaukes Vyriausybei siūloma nuo ketvirtadienio.

(Plačiau...)

Lietuva gegužės 13-ąją (0)

1832 m. caro valdžia uždarė Vilniaus universitetą.

(Plačiau...)

Lietuva gegužės 12-ąją (0)

1388 m. įkurta Vilniaus vyskupijos kapitula.

(Plačiau...)

Lietuvius mulkina su „filmų pinigais“ (0)

Lietuvos bankas atkreipia gyventojų dėmesį: pastarąjį pusmetį padaugėjo akivaizdžiai padirbtų eurų banknotų, vadinamųjų „filmų pinigų“ (angl. Movie money). Gyventojai perspėjami neapsigauti ir tokių pinigų neimti. Šiuos padirbinius, atrodančius kaip prastos kokybės eurų banknotai, itin lengva atpažinti, atkreipiant dėmesį į dar keletą aspektų.

(Plačiau...)

Lietuvos ypatingojo archyvo dokumentai primena Lietuvos ekonominės blokados 30-metį (0)

Nepastebimai dėl koronaviruso prabėgo Lietuvos ekonominės blokados 30-metis. 1990 m. kovo 11 d. Lietuvai paskelbus nepriklausomos valstybės atstatymo aktą, Sovietų Sąjunga jau po mėnesio – 1990 m. balandžio 18 d. – paskelbė Lietuvai ekonominę blokadą.

(Plačiau...)

Naujausiuose partijų reitinguose –„valstiečių“ šuolis (0)

 Naujausiuose partijų reitinguose – valdančiosios „valstiečių“ partijos šuolis. Tęsiantis karantinui šalyje, Ramūno Karbauskio vadovaujamos politinės jėgos populiarumas šoktelėjo 3,2 procentiniais punktais. Kaip  rodo naujienų portalo Delfi užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ balandžio 20–30 dienomis atlikta apklausa, „valstiečius“ remia 12,7 proc. gyventojų, tuo tarpu kovo mėnesį šiai partijai palankumą rodė 9,5 proc. respondentų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook