Lietuvos diena

Lietuvos diena

Apsisprendė dėl galimybių paso (0)

 Vyriausybė apsisprendė atverti platesnės veiklos galimybes pasiskiepijusiems, persirgusiems ar 24 val. prieš planuojamą atlikti veiklą COVID-19 testą pasidariusiems asmenims, kurie nuo gegužės 24 d. galės naudotis Galimybių pasu. Tarp laisvinamų sričių – bendravimas didesnėmis grupėmis, dalyvavimas renginiuose bei naudojimasis pramogomis ir paslaugomis uždarose patalpose.

(Plačiau...)

VMI: daugiau nei 1,35 mln. gyventojų sėkmingai deklaravo pajamas (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad pasibaigus pirmajam visiškai nuotoliniam pajamų deklaravimo procesui nuo metų pradžios daugiau nei 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, iš jų 87 proc. tai padarė savarankiškai, padedami vedlio. Taip pat 78 tūkst. gyventojų deklaravo turimą turtą, o 486 tūkst. skyrė dalį sumokėto GPM paramai.

(Plačiau...)

Baigiasi pajamų deklaravimui skirtas terminas (0)

Pirmadienį baigiasi gyventojų pajamų deklaravimui skirtas terminas.

(Plačiau...)

Nuo pirmadienio į mokyklas grįžta abiturientai (0)

Nuo pirmadienio į ugdymo įstaigas sugrįžta abiturientai. Sprendimą dėl abiturientų grįžimo į mokyklas priėmė Vyriausybė, atsižvelgdama į tai, kad jiems lieka vis mažiau laiko iki valstybinių brandos egzaminų.

(Plačiau...)

Zita Sorokienė: šio pirmadienio laukė visi prekybininkai, kurie iki šiol negalėjo atsidaryti (1)

Nuo pirmadienio leidus veiklą atnaujinti likusiems turgaviečių prekybininkams, Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė sakė, kad šio pirmadienio žmonės laukė ir yra pasirengę atnaujinti veiklą.

(Plačiau...)

Maišysis dangus su žeme, grįš šalnos (0)

Gegužės 3 d. iš pietvakarių atslinkęs intensyviai besiformuojantis ciklonas sukels labai sudėtingas orų sąlygas. 

(Plačiau...)

Orai subjurs, žadama šlapdriba ir vėjas (0)

Šeštadienis žada giedrą ir sausą orą, tačiau jis toks išsilaikys neilgai. Sekmadienį antroje dienos pusėje jis bjurs, stiprės vėjas, atslinks lietus, į kurį pirmadienį įsimaišys netgi šlapdriba.

(Plačiau...)

Dėl karantino - švaresnis oras (0)

Pernai Lietuvos teritorijoje oro kokybės rodikliai buvo geresni nei 2019 m. Viena iš geresnės oro kokybės priežasčių – sumažėję transporto srautai ir teršalų išmetimai dėl šalyje įvesto karantino.

(Plačiau...)

Orai: vėl sulauksime daugiau saulės, netrukus džiugins 16 laipsnių šiluma (0)

Trečiadienį sulauksime daugiau saulės, o ketvirtadienį jau plūstels ir daugiau pasiilgtos pavasariškos šilumos, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

(Plačiau...)

Konstitucinis Teismas: tiesioginiai merų rinkimai prieštarauja Konstitucijai (0)

Konstitucinis Teismas (KT) pirmadienį paskelbė, kad tiesioginių merų rinkimų tvarka prieštarauja Konstitucijos 119 straipsniui. Dėl šio klausimo į KT kreipėsi 46 praėjusios kadencijos parlamentarai, daugiausia – konservatoriai, taip pat kreipimąsi pasirašė keli liberalai, „darbiečiai“, buvę „tvarkiečiai“.

(Plačiau...)

Vyriausybė pratęsė karantiną ir apsisprendė dėl veiklų atvėrimo (1)

Vyriausybė ketvirtadienį pratęsė karantiną iki gegužės 31 dienos ir apsisprendė dėl etapinio veiklų atvėrimo.

(Plačiau...)

Siūloma leisti parduotuvėms prekybos centruose veikti nuo pirmadienio (0)

Vyriausybei siūloma leisti nuo pirmadienio veikti parduotuvėms prekybos centruose, lauko kavinėms siūloma leisti veikti nuo kito ketvirtadienio, balandžio 22 dienos.

(Plačiau...)

Jurbarkas - sparčiausiai besiskiepijančiųjų trejetuke (0)

Statistikos departamento duomenimis, sparčiausiai savo 65 metų ir vyresnius gyventojus ir toliau skiepija Birštonas ir Jurbarkas. Neringos miesto savivaldybėje jau praėjusią savaitę buvo paskiepyti visi 501 šios savivaldybės senjorai. Tuo tarpu Šalčininkai, Visaginas ir Vilniaus rajonas jau trečią savaitę išlieka vakcinacijos reitingų dugne.

(Plačiau...)

Atšilus orams, atsibudo ir erkės (0)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau – ULAC) duomenimis,  Lietuvoje erkių platinamomis ligomis – erkiniu encefalitu (toliau – EE) ir Laimo liga (toliau – LL) sergama kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse. Šių ligų platintojos – Ixodes ricinus erkės, plačiai paplitusios visoje šalies teritorijoje, pats didžiausias jų aktyvumo periodas fiksuojamas balandžio ir gegužės mėnesiais, bet aktyvios erkės išlieka iki gruodžio mėnesio.

(Plačiau...)

Įsigalioja kai kurie karantino režimo pakeitimai (0)

Nuo pirmadienio įsigalioja dalis karantino režimo pakeitimų: atvirose erdvėse leidžiamas sportuojančių asmenų skaičius padidintas iki 10, leidžiama fiziškai aptarnauti lankytojus bibliotekų ir valstybės archyvų skaityklose.

(Plačiau...)

Lietuvoje draudžiamos nikotino pagalvėlės (0)

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD) pabrėžia, kad nikotino pagalvėlės negali būti platinamos mūsų šalyje, imituojant tabako gaminius ir jų pakuotes. Įmonių, kurios platina šiuos produktus ar planuoja tai daryti, prašoma išimti juos iš prekybos, o žmonių – nevartoti. 

(Plačiau...)

Priminimas žvejams: šiuo metu draudžiama gaudyti salačius, kiršlius, sterkus ir lydekas (0)

Aplinkosaugininkai primena, šiuo metu šalyje galioja draudimas gaudyti salačius, kiršlius, sterkus ir lydekas. Neleistinai sugavus tokias žuvis asmenims gali tekti susimokėti per 500 eurų. Taip pat, nustačius tokius pažeidimus, konfiskuojami pažeidimo padarymo įrankiai bei priemonės.

(Plačiau...)

Atsakingai deginkite ne tik augalines liekanas – nepamirškite laužų ir kepsninių (0)

„Pavasarį sulaukiame vis daugiau pranešimų ne tik apie deginamą žolę. Tvarkydamiesi žmonės laužuose ar kepsninėse degina lapus, šakas ir kitas augalines bei buitines atliekas, o sklindantys dūmai patenka į gyvenamuosius namus ir teršia orą“, – sako Aplinkos apsaugos departamento Biržų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Elona Pipiraitė.

(Plačiau...)

Paskutinė savaitės diena pradžiugins šiluma (0)

Po debesuoto su pragiedruliais šeštadienio paskutinė savaitės diena pagaliau pradžiugins šiluma. Sinoptikai prognozuoja, kad sekmadienį orai šils iki 13-18 laipsnių šilumos.

(Plačiau...)

Naikinami judėjimo apribojimai. Keliauti bus galima visoje šalyje (0)

Vyriausybė nusprendė nebetęsti judėjimo tarp savivaldybių ribojimo, antradienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook