Lietuvos diena

Lietuvos diena

Bus šilta, bet skalaus lietus (0)

 Kitą savaitę debesys į Lietuvą atplukdys trumpus lietus su perkūnija, tačiau orai, kaip žada sinoptikai, bus labai šilti.

(Plačiau...)

Sinoptikai ragina džiaugtis sekmadienius, po jo ateina liūtys (0)

Po lietingo šeštadienio sekmadienis nudžiugins sausa ir saulėta diena. Tačiau ateinančią savaitę per visą šalį slinks liūtys, vietomis su perkūnija ir smarkesniais vėjo gūsiais.

(Plačiau...)

Specialistai: įkandus šuniui gali laukti mirtis (1)

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje per pirmąjį šių metų pusmetį medicinos pagalbos dėl įvairių laukinių ir naminių gyvūnų sužalojimų kreipėsi 1 803 asmenys ir tai 629 asmenimis mažiau, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

(Plačiau...)

Šilumą keičia audra (0)

Pirmadienį per šalį slenka atmosferos frontas, kai kuriose Lietuvos vietose smarkiai lyja, žaibuoja, vakarų ir centrinėje Lietuvos dalyje kyla vėjo gūsiai iki 15-18 m/s.

(Plačiau...)

Dažniausiai gyventojai susižaloja būdami namuose (0)

Pagal patiriamų traumų kiekį namai anaiptol nėra saugiausia vieta – greičiau atvirkščiai. Lietuvos gyventojai namuose kur kas dažniau nei darbe ar lauke patiria traumų, susižalojimų bei apsinuodijimų, kurių negali išspręsti be medikų pagalbos, atskleidė reprezentatyvi „Spinter tyrimų“ apklausa.

(Plačiau...)

Daugėja elektroninių nusikaltimų (0)

COVID-19 pandemijos metu įvestas karantinas paskatino dar aktyvesnį visuomenės skaitmenizavimąsi: naudojimąsi paslaugomis, darbą nuotoliniu būdu, internetinę prekybą, finansines operacijas. Tai padidino ir galimybes vykdyti nusikalstamas veikas elektroninėje erdvėje.

(Plačiau...)

Tarp turtingiausių šalies politikų - „valstiečiai“ Kasparas Jurevičius ir Donatas Jackis (0)

Valstybinė mokesčių inspekcija paviešino 2019 metų turto deklaracijų išrašus, kurie atskleidžia, kad turtingiausiu šalies politiku tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, per metus šeimos turtą išauginęs 52 procentais. Prieš metus jis buvo trečioje vietoje. Po jo rikiuojasi sąrašo naujokas, tarybos narys Klaipėdoje, Vidmantas Dambrauskas, o trečia – Austėja Landsbergienė, konservatorių lyderio žmona. Jurbarko r. savivaldybės tarybos narys, UAB „Dainiai" direktorius Kasparas Jurevičius užima  102-ąją sąrašo vietą, su 799 tūkst. eurų turto. Kitas tarybos narys, taip pat „valstietis“, Donatas Jackis, kuris turi turto už 650 tūkst. eurų.

(Plačiau...)

Po truputį sugrįš šiluma (0)

Sekmadienis ir savaitės pradžia bus vėsi ir su trumpais lietumis. Orai, kaip prognozuoja sinoptikai, po kelis laipsnius šils tik nuo savaitės vidurio.

(Plačiau...)

Lietaus mažės, bet vėsa išliks (0)

Artimiausią naktį netoliese slinks lietingas ir neramus ciklonas, rytoj dieną jis trauksis – lietaus mažės, orai bus vėsūs.

(Plačiau...)

Per šį pusmetį gaisruose žuvo 52, nuskendo 67 žmonės (0)

Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje kilo 5 190 gaisrų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų buvo 32,9 proc. mažiau. Pernai kilo 7 739 gaisrai. Tai, kaip teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, – mažiausias 6 mėnesių gaisrų skaičius per 17 metų.

(Plačiau...)

Sinoptikai gerų orų nežada (0)

Liepos 10-os dieną daug kur palis, daugiausiai šiaurės rytiniuose rajonuose. Aukščiausia temperatūra 17–22, pietiniuose rajonuose kai kur iki 24 laipsnių.

(Plačiau...)

Liepą tėvų kišenes papildys vienkartinės išmokos vaikams (0)

Iki liepos 31 d. bus išmokėtos vienkartinės išmokos vaikams, skirtos COVID-19 (koronaviruso infekcijos) padariniams mažinti.

(Plačiau...)

Karščius teks pamiršti – Lietuvoje įsitvirtins lietingi ir vėsūs orai (0)

Pirmadienį atvėsę orai ir prapliupęs lietus iš Lietuvos nesitrauks ir čia įsitvirtins ilgesniam laikui. Kaip LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Paulius Starkus, antradienį aukščiausia temperatūra sieks 21 laipsnį, o naktį temperatūra sieks vos 7 laipsnius šilumos.

(Plačiau...)

Vilniuje, Simono Daukanto aikštėje, Mindaugo karūnavimo dienos proga iškilmingai pakeltos valstybės ir istorinė vėliavos (0)

Iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės karinis orkestras bei Garbės sargybos kuopos kariai, dėvintys rekonstruotą XIV a. aprangą bei ekipuotę. Šventės dalyviai išvydo įsimintiną Garbės sargybos kuopos pasirodymą. Jis buvo atliktas kariuomenės orkestrui grojant nacionalinės „Eurovizijos“ nugalėtojo „The Roop“ kūrinį „On Fire“.

(Plačiau...)

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kalba Valstybės dienos proga (0)

Brangūs Lietuvos žmonės,

sveikinu Jus su nuostabia vidurvasario švente – Valstybės diena!

(Plačiau...)

Vidaus vandens kelių direkcija kreipiasi į teismą: laivybą Nemune gramzdina biurokratija (0)

Valstybės įmonė Vidaus vandens kelių direkcija (VVKD) 2020 m. liepos 1 dieną kreipėsi į teismą dėl Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) keliamo reikalavimo skaidyti skelbiamą viešojo pirkimo konkursą dalimis pagal darbų rūšis arba dalinant didžiausią šalies upę atkarpomis. Žlugdomas 28 mln. eurų vertės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamas projektas.

(Plačiau...)

Paaiškėjo, kiek gyventojų pirmieji privalės pasirinkti elektros energijos tiekėją (0)

Lietuvoje palaipsniui atsisakant monopolinių elektros tiekimo buitiniams vartotojams sąlygų, jau šią vasarą beveik šimto tūkstančių nekilnojamojo turto objektų savininkai gaus pranešimus iš visuomeninio tiekėjo apie tai, kad jų esamos visuomeninio tiekimo sutartys baigia galioti 2021 metų sausio 1 dieną. Iki šių metų gruodžio 10 dienos šie vartotojai kviečiami naujai pasirinkti elektros energijos tiekėją, iš jau siūlančiųjų savo paslaugas.

(Plačiau...)

Rekordiniai audrų metai: per pusmetį – dvigubai daugiau įvykių nei 2019-aisiais (0)

Kovo mėnesį Lietuvai smogusi audra „Laura“ ir birželio tropinius karščius lydėjusios gūsingų vėjų, liūčių bei krušų bangos verčia fiksuoti liūdnus rekordus. Vien per birželį draudikai užfiksavo beveik tiek pat gamtos stichijų sukeltų žalų kaip per visus praėjusius metus. Audrų nuostoliams atlyginti skirtų lėšų suma šiemet irgi bus rekordinė per pastarąjį dešimtmetį, sakoma draudimo bendrovės BTA pranešime.

(Plačiau...)

Trečiadienis yra paskutinė diena, kai gyventojai gali pateikti pajamų deklaracijas. (0)

Kaip antradienį komentare Eltai nurodė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė, pajamas jau deklaravo apie 1,191 mln. gyventojų, o jų dar nepateikė apie 170 tūkst. gyventojų.

(Plačiau...)

Lietuva birželio 29-ąją (0)

1668 m. Vilniuje, buvusios pagonių deivės Mildos šventyklos vietoje, padėtas kertinis akmuo Šv. Povilo ir Petro bažnyčios statybai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook