Lietuvos diena

Lietuvos diena

Lietuvoje nustatyti dar du koronaviruso atvejai (tiesioginė transliacija, papildyta) (0)

Du naujai koronavirusu diagnozuoti lietuviai – vyras ir žmona yra izoliuoti Kauno klinikinėje ligoninėje. Tai trečiadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje patvirtino Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Skelbiama, kad infekuoti pacientai yra iš Italijos grįžusi šeima. Vyras ir žmona Italijoje slidinėjo. Šioje šalyje užfiksuota daugiausiai koronaviruso atvejų iš visų Europos šalių.

(Plačiau...)

Orai: šils, bet vėjas šoks pasiutpolkę (0)

Per Šiaurės Europą pradeda keliauti energingi ciklonai, keldami vėjus ir dažnas orų permainas.

Kovo 11-os naktį Lietuvoje debesuota, rytiniuose rajonuose su pragiedruliais. Lietus. Vėjas pietų, pietvakarių, 7–12 m/s, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Žemiausia temperatūra 2–6 laipsniai šilumos.

(Plačiau...)

Visos šalies savivaldybės turi pasiruošti izoliavimo patalpas (0)

Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (VESOC) sprendimu, reaguojant į naujojo koronaviruso (COVID-19) keliamas grėsmes, visos šalies savivaldybės privalo pasirūpinti specialiomis izoliavimo ir gydymo patalpomis. Jos skirtos ligoniams ir žmonėms, įtariamiems, kad serga, taip pat žmonėms, turėjusiems sąlytį su ligoniu ar galimai sergančiuoju, tuo atveju, jeigu jų gyvenamosios patalpos neatitinka higienos sąlygų ir nėra galimybės izoliuotis nuo kitų kartu gyvenančių žmonių.

(Plačiau...)

Lenkija atnaujino pasienio su Lietuva kontrolę, matuojama keliaujančių temperatūra (0)

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo kovo 10 dienos įvedama sanitarinė kontrolė prie Lenkijos–Lietuvos sienos. Kaimyninės šalies pareigūnai tikrina pasirinktų automobilių keleivių temperatūrą, pradėta ir traukinių patikra.

(Plačiau...)

Kovo 11-ąją žvejoti galima nemokamai (0)

Šiemet pirmą kartą per Nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją, šalyje visi gali žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų.

(Plačiau...)

Lietuva 30 kartą švenčia Kovo 11-ąją (renginių programa) (0)

1990 m. kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė aktą "Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo". Už šį aktą balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos Valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė. Šiuo aktu Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas įgyvendino pusę amžiaus puoselėtas viltis gyventi Laisvoje valstybėje.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 10-ąją (0)

1927 m. Kauno Laisvės alėjoje susprogdinta "Varpo" spaustuvė, leidusi liaudininkų spaudą.

(Plačiau...)

Kovo 10-oji – 40-ies paukščių diena. (0)

Nuo senovės šią dieną buvo švenčiamas paukščių parskridimas. 40 paukščių diena vadinama todėl, kad apytikriai tiek paukščių rūšių iš Lietuvos išskrenda žiemoti į svetimas šalis, o pavasarį sugrįžta į gimtinę.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Butgailas, Butgailė, Emilis, Medūnas, Medūnė, Medvilas, Medvilė, Naubartas, Naubartė, Naudravas, Naudravė, Naumantas, Naumantė, Nauminta, Naumintas, Virmantas;

(Plačiau...)

Mažų vaikų liga Lietuvoje dažniausiai sirgo suaugusieji (0)

Mažų vaikų liga – Haemophilus influenzae B infekcija – visi sirgę Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus (2015–2019) buvo asmenys, vyresni nei 30 metų, – rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) stebėsenos duomenys.

(Plačiau...)

Orai Jurbarke: bus saulėta, bet skėčių slėpti nereiktų (0)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad savaitės pradžioje vyraus ramesni ir labiau saulėti orai.

(Plačiau...)

Internete plintantis palyginimas sukėlė klausimų: ar tikrai bausmės Lietuvoje adekvačios? (0)

Lietuvą sukrėtusi byla, kai praėjusių metų gegužę Jurbarko r. buvo žiauriai sumušta šešiolikmetė, sulaukė visuomenėje didžiulio atgarsio. Žmonės reikalavo teisingumo ir spaudė teisėsaugą skirti užpuolikui griežčiausią įmanomą bausmę. Tačiau neseniai paskelbtas teismo nuosprendis ne tik paskatino sukurti peticiją prieš tokį sprendimą, bet internete pradėjo plisti ir palyginimas, kurio esmė, ar visada bausmės būna adekvačios už padarytą nusikaltimą. Vis dėlto ir pats sugretinimas iškėlė klausimų viešojoje erdvėje.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 9-ąją (0)

1760 m. Astrave (dabar Margėnai, Rokiškio r.) gimė dvasininkas, poetas Antanas Strazdas (Strazdelis). Mirė 1833 m.

(Plačiau...)

Vardadienius kovo 9-ąją švenčia (0)

Savo vardadienius švenčia Dominyka, Dominykas, Klausgailas, Klausgailė, Klausilas, Klausilė, Klausutė, Klausutis, Klausvyda, Klausvydas, Pranciška, Žyginta, Žygintas, Žygintė;

(Plačiau...)

Kovo 9-oji - Lietuvos vardadienis (0)

Pirmadienis - oficiali Lietuvos vardo diena. Šalies vardadieniu kovo 9-oji buvo paskelbta pernai.

(Plačiau...)

Vardadienius kovo 8-ąją švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Ašvilas, Ašvilė, Ašvyda, Ašvydas, Aušvyda, Aušvydas, Beata, Gaudvilė, Laima, Vydmina, Vydminas, Vydminė;

(Plačiau...)

Kovo 8-oji – Tarptautinė moterų solidarumo diena (0)

Šios šventės užuomazgos, kaip teigiama, dar atsiradusios antikos laikais. Esą tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio, net kariaujantys vyrai tądien turėdavo nutraukti visus karus ir būti su savo moterimis.

(Plačiau...)

Orų prognozė: pavasaris neapsieis be siurprizų (0)

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pavasaris sparčiai žengia į priekį, bet tai tik pirmas įspūdis. Šilumos tiekimas iš Atlanto, tokiais kiekiais kaip buvo sausio-vasario mėnesiais, sutriko, o teigiama vidutinė paros oro temperatūra laikosi vien dėl sniego dangos ir žemės įšalo nebuvimo. 

(Plačiau...)

Lietuva kovo 7-ąją (0)

1861 m. Šiaulių rajone, Rakandžiuose, gimė sociologas, publicistas, literatūros tyrinėtojas, gydytojas, aušrininkas, visuomenės veikėjas Jonas Šliūpas. Mirė 1944 m. Berlyne.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Galmantė, Galmantas, Geitautas, Geitautė, Geivyda, Geivydas, Felicita, Milbartas, Milbartė, Rimtas, Rimtautas, Rimtautė, Rimtė, Tomas.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook