Lietuvos diena

Lietuvos diena

Kokius skiepus kartoja nuolatiniai keliautojai? (0)

Kiekvienais metais maždaug 50 mln. keliautojų iš viso pasaulio, taip pat ir iš Lietuvos, aplanko atogrąžų regionus. Prieš išvykdami atostogauti daugelis visgi pamiršta, kad net 21-ame amžiuje galima susirgti tropinių kraštų ligomis, kurios, jei nebus gydomos, gali būti mirtinos per pirmas kelias savaites nuo simptomų pradžios. Šeimos gydytoja pasakoja, kokius skiepus prieš išvykstant atostogauti reikėtų pakartoti.   

(Plačiau...)

Legalaus turinio platformos – vaistai nuo piratavimo (0)

Nors Lietuva priskiriama prie labiausiai technologijų srityje pažengusių pasaulio šalių, taip pat esame įtraukti ir į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką. Autorių teisių gynėjų nuomone, augantis legalaus turinio platformų populiarumas rodo ir didėjantį visuomenės sąmoningumą, o vartotojams netrukus nebeatrodys normalu didžiuotis savo sugebėjimais apeiti draudimus.

(Plačiau...)

Keliautojams rekomenduojame pasirūpinti savo saugumu iš anksto (0)

Lietuvoje kasmet registruojami susirgimai egzotinėmis ligomis, kurie susiję su kelionėmis. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje buvo užregistruoti 55 maliarijos, 31 strongiloidozės, 30 dengės karštligės, 4 filariozės, po tris odos leišmaniozės ir šistomatozės bei vienas visceralinės leišmaniozės atvejis.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Tarptautinė gido diena.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Aida, Aidas, Aidis, Eitenė, Eitenis, Eitmina, Eitminas, Eitvyda, Eitvydas, Leona, Leonas, Leonė, Leontina, Leva, Levas, Visgintas, Žemyna;

(Plačiau...)

Protestuose Briuselyje - ir jurbarkietis (0)

Vasario 20 d. Baltijos šalių žemdirbiai dalyvavo protesto akcijoje Briuselyje dėl didesnių tiesioginių išmokų pagal ES bendrąją žemės ūkio politiką (BŽŪP). Proteste, surengtame prieš neeilinį Europos valstybių ir vyriausybių vadovų susitikimą, dalyvavo per 170 ūkininkų iš Lietuvos, tarp jų – ir Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos vadovas Raimundas Jovarauskas.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 19-ąją (0)

1797 m. Vilniuje gimė grafikas, skulptorius, gydytojas Vincas Smakauskas, iliustravęs Simono Daukanto, Adomo Mickevičiaus kūrybą, tyrinėjęs ir aprašęs XV a. freskas Trakų pilyje. Mirė 1876 m.

(Plačiau...)

Šiandien vardadienius švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Butmantas, Butmantė, Butmina, Butminė, Butminta, Butmintas, Butmintė, Konradas, Nida, Šarūnas, Zuzana;

(Plačiau...)

Lietuva vasario 18-ąją (0)

1386 m. Lietuvos didysis kunigaikštis Jogaila vedė Lenkijos karalaitę Jadvygą.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Bernadeta, Gendrė, Lengvenis, Kamilė, Karigaila, Simeonas;

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Aleksas, Dona, Donalda, Donatas, Donata, Flavijus, Selma, Vaišvila, Viltė, Viltrūda.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 17-ąją (0)

1387 m. Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Jogailos privilegija įsteigta Vilniaus vyskupystė. Prasidėjo institucinė Katalikų Bažnyčios veikla Lietuvoje.

(Plačiau...)

Prezidento Gitano Nausėdos kalba trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje (0)

Mieli Lietuvos žmonės, brangūs svečiai!

Šiandien švenčiame gražios svajonės išsipildymą. Prieš 102 metus Lietuvos Tarybos nariai parašais patvirtino nepriklausomos Lietuvos Respublikos gimimą. Jie įkūnijo Lietuvos idėją, ilgus metus plazdenusią mūsų šviesuolių mintyse, vėliau – „Aušros“ puslapiuose, kol kibti į darbą kiekvieną patriotą pašaukė Didysis Vilniaus Seimas.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Julijona, Julijonas, Laimutė, Tautvydė, Ulė, Ulijona;

(Plačiau...)

Lietuva vasario 16-ąją (0)

1270 m. Karusės ledo mūšyje lietuviai įveikė Livonijos kryžiuočius.

(Plačiau...)

Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją visi galės žvejoti nemokamai (0)

Šiandien aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos įsakymu nustatytos dar dvi dienos per metus, kai visi galės žvejoti nemokamai – vasario 16-ąją, Valstybės atkūrimo dieną, ir kovo 11-ąją, Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Aleksas, Dona, Donalda, Donatas, Donata, Flavijus, Selma, Vaišvila, Viltė, Viltrūda;

(Plačiau...)

Lietuva vasario 15-ąją (0)

1892 m. Paviluostoje, Latvijoje, gimė Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, diplomatas Kazimieras Bizauskas. 1941 m. NKVD sušaudytas netoli Červenės, Baltarusijoje.

(Plačiau...)

Policija ieško iš globos namų pasišalinusios nepilnametės (1)

Vasario 11 d. ryte iš Marijampolėje Pietario g. esančių vaikų globos namų į mokyklą išėjo ir negrįžo nepilnametė Rimgailė Sadauskaitė (gim. 2005 m.). Jos buvimo vieta nėra žinoma.

(Plačiau...)

Vardadienius Šv. Valentino dieną švenčia (0)

Vasario 14-oji – šv. Valentino – Įsimylėjusiųjų diena.

Pasakojama, kad III a. Romoje gyveno vyskupas Valentinas, padėjęs mylimiesiems. Tuometis Romos imperatorius Klaudijus II siekė suburti kuo didesnę kariuomenę, kad jie gintų imperiją. Kad savo tikslą pasiektų, jis netgi buvo išleidęs įsakymą, laikinai draudžiantį tuoktis, nes manė, kad šeimos vyras negali būti geras karys, mat jam svarbesnė jo šeima. Vyskupas Valentinas išklausydavo mylinčių žmonių išpažintis ir prašymus slapčia juos sutuokti. Vyskupas Valentinas imperatoriaus Klaudijaus įsakymu buvo nužudytas Romoje 268 ar 273 metų vasario 14 dieną, jo palaikai buvo pervežti į gimtąjį miestą Ternį, Umbrijos srityje, ant jo kapo pastatyta bazilika. Po kurio laiko Valentinas paskelbtas šventuoju.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook