Lietuvos diena

Lietuvos diena

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir ponios Dianos Nausėdienės sveikinimas šalies žmonėms šv. Velykų proga (video) (0)

Mielieji,

šv. Velykos visada žadina Atgimimo viltį! Jokios negandos nepajėgios užgožti tos Vilties.

(Plačiau...)

Premjerės kreipimasis ir velykinis pasveikinimas (video) (1)

Artėja šventos Velykos. Prisikėlimo šventė. Kartu tai metas, kai atgimsta gamta, dienos tampa vis šviesesnės. Deja, mūsų kasdienybę vis dar veikia pandemija ir virusas, dabar –  ir naujomis atmainomis.

(Plačiau...)

Hidrometeorologijos tarnyba: Velykų orų rekordai per 60 metų (0)

Velykų data nėra pastovi, kiekvienais metais ji kinta ir yra nustatoma pagal Mėnulio-Saulės kalendorių. Velykos visada švenčiamos pirmąjį sekmadienį po pirmos pavasario lygiadienio pilnaties. Ši data anksčiausiai gali būti kovo 22 d. (paskutinį kartą buvo 1818 m., kitą kartą bus tik 2285 m.), o vėliausiai balandžio 25 d. (buvo 1943 m., bus 2038 m.).

(Plačiau...)

Seimo pirmininkė: Velykos – tai grįžtančio tikėjimo laikas (0)

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina Lietuvos žmones ir lietuvius visame pasaulyje šventų Velykų proga, sakydama, kad Velykos suteikia viltį ir tikėjimą, jog rytoj bus geriau.

(Plačiau...)

Teismas Sausio 13-osios byloje sugriežtino bausmes J. Meliui ir G. Ivanovui (0)

Trečiadienį Lietuvos apeliacinis teismas skelbia nuosprendį didžiausio šalies istorijoje visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio sulaukusioje baudžiamojoje byloje dėl 1991-ųjų sausio įvykių. Teismas nusprendė sugriežtinti bausmes nuteistajam Rusijos piliečiui Jurijui Meliui ir nuteistajam buvusiam sovietų karininkui Genadijui Ivanovui.

(Plačiau...)

Asmens dokumentus bus galima atsisiųsti paštu (0)

Seimas priėmė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta tobulinti asmens dokumentų išdavimo procesus ir padaryti patogesnes piliečiams teikiamas asmens dokumentų išdavimo paslaugas.

(Plačiau...)

„Vaxzevria“ – naujasis „AstraZeneca“ vakcinos pavadinimas (2)

Farmacijos kompanija „AstraZeneca“ pranešė, kad vakcina nuo koronaviruso (COVID-19), kurią ji sukūrė kartu su Oksfordo universiteto mokslininkais, turi naują pavadinimą – „Vaxzevria“. Nuo šiol jis bus nurodomas vakcinos charakteristikų santraukoje, pakuotės lapelyje, vakcinacijos įrašuose ir kituose dokumentuose, sakoma Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešime.

(Plačiau...)

Seimas galutinai pritarė gyvūnų ženklinimo tvarkos pokyčiams (0)

Seimas antradienį galutinai apsisprendė dėl gyvūnų ženklinimo tvarkos.

(Plačiau...)

Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną, atnaujinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimai (0)

Vyriausybė penktadienį nusprendė pratęsti karantiną iki balandžio 30 d., atnaujinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių.

(Plačiau...)

Vyriausybė nustatė tvarką dėl privalomo darbuotojų testavimo (0)

Vyriausybė penktadienį posėdyje nustatė privalomo darbuotojų testavimo dėl koronaviruso tvarką.

(Plačiau...)

„Swedbank“ perspėja apie sukčių ataką: siunčiami fiktyvūs el. laiškai (0)

„Swedbank“ perspėja gyventojus ir įmones dėl banko vardu siunčiamų melagingų el. laiškų, kuriais neva persiunčiama mokėjimo pavedimo kopija.

(Plačiau...)

Seimas pritarė privalomam darbuotojų testavimui (2)

Seimas, antradienį pranešus apie Lietuvoje plintančias naujas atmainas koronaviruso, skubos tvarka pritarė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, kurios numato, kad kilus įtarimams dėl COVID–19 ligos arba įmonėje užfiksavus koronaviruso protrūkį, darbuotai turėtų privalomai testuotis arba, esant galimybei, dirbti nuotoliniu būdu.

(Plačiau...)

Į klases grįžta pradinukai, leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientų grupėms (0)

Nuo ateinančio pirmadienio, kovo 22-osios, 45 savivaldybėse į klases leista sugrįžti pradinių klasių mokiniams. Leidžiamos kontaktinės konsultacijos abiturientams - grupėmis ne daugiau kaip po 5 mokinius. Pamažu atveriamas neformalusis vaikų ir suaugusiųjų švietimas. Taip trečiadienį nuspręsta Vyriausybės posėdyje.

(Plačiau...)

Karantinas švelnėja: nuo antradienio leidžiama judėti, tačiau ne visur. (0)

Vyriausybė apsisprendė, kad judėjimo kontrolė iki kovo pabaigos lieka galioti 16-oje šalies savivaldybių, kuriose sergamumas COVID-19 yra didžiausias.

(Plačiau...)

Siūlo palikti judėjimo kontrolę 16-oje šalies savivaldybių (0)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) Vyriausybei siūlo keisti karantino metu galiojančių judėjimo ribojimų taisykles tarp šalies savivaldybių. Siūloma, kad iki kovo pabaigos judėjimo tarp savivaldybių kontrolė liktų galioti 16 šalies savivaldybių, kuriose sergamumo COVID-19 rodiklis yra didžiausias. Vyriausybė dėl šio siūlymo planuoja spręsti pirmadienį.

(Plačiau...)

Nuo pirmadienio gali atsidaryti daugiau parduotuvių, atveriamos kultūros įstaigos (0)

Nuo pirmadienio veiklą leidžiama atnaujinti daugiau parduotuvių, atveriamos kultūros įstaigos. Leidžiama veikti parduotuvėms ir paviljonams (išskyrus paviljonų kompleksus su dengtu stogu, esančius turgavietėse), turintiems tiesioginį įėjimą iš lauko klientams arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės ar paviljono klientai, ir kioskams.

(Plačiau...)

Šventinę dieną sujauks sniegas ir gūsingas žvarbus vėjas (0)

Šventinė Kovo 11-osios diena šiluma nelepins, popietę stiprės gūsingas vėjas, pustys, vietomis kils pūgos.

(Plačiau...)

Per 31-erius atkurtos nepriklausomos Lietuvos metus – daugiau kaip 1,2 mln. vaikų gimimų, daugiausiai vaikų gavo Luko ir Gabrielės vardus (0)

Nuo istorinės visai Lietuvai datos – Kovo 11-osios – praėjo daugiau kaip trys dešimtmečiai, valstybė nuėjo įspūdingą pažangos kelią, o pasiektais rezultatais šiandien galime didžiuotis visi. Šis virsmas modernia ir šiuolaikiška valstybe atsispindi ir pagrindiniuose Registrų centro tvarkomuose šalies registruose, kuriuose kaupiama ir saugoma svarbiausia informacija apie Lietuvos gyventojus ir verslus, pažymima Registrų centro pranešime.

(Plačiau...)

Lietuva mini Nepriklausomybės atkūrimo 31-ąsias metines (0)

1990 m. kovo 11-ąją Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas priėmė aktą „Dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo“. Už šį aktą balsavo 124, susilaikė 6 deputatai. Šiuo aktu Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba, reikšdama Tautos valią, nutarė ir iškilmingai paskelbė, kad yra atkuriamas 1940 metais svetimos jėgos panaikintas Lietuvos valstybės suverenių galių vykdymas ir Lietuva vėl yra nepriklausoma valstybė. Šiuo aktu Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas įgyvendino pusę amžiaus puoselėtas viltis gyventi Laisvoje valstybėje.

(Plačiau...)

Vyriausybė dar labiau atlaisvino karantiną: kas keičiasi? (0)

Vyriausybė nusprendė leisti veikti atskirą įėjimą iš lauko turinčioms parduotuvėms, taip pat kultūros įstaigoms.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook