Lietuvos diena

Lietuvos diena

Mažų vaikų liga Lietuvoje dažniausiai sirgo suaugusieji (0)

Mažų vaikų liga – Haemophilus influenzae B infekcija – visi sirgę Lietuvoje per pastaruosius penkerius metus (2015–2019) buvo asmenys, vyresni nei 30 metų, – rodo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) stebėsenos duomenys.

(Plačiau...)

Orai Jurbarke: bus saulėta, bet skėčių slėpti nereiktų (0)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad savaitės pradžioje vyraus ramesni ir labiau saulėti orai.

(Plačiau...)

Internete plintantis palyginimas sukėlė klausimų: ar tikrai bausmės Lietuvoje adekvačios? (0)

Lietuvą sukrėtusi byla, kai praėjusių metų gegužę Jurbarko r. buvo žiauriai sumušta šešiolikmetė, sulaukė visuomenėje didžiulio atgarsio. Žmonės reikalavo teisingumo ir spaudė teisėsaugą skirti užpuolikui griežčiausią įmanomą bausmę. Tačiau neseniai paskelbtas teismo nuosprendis ne tik paskatino sukurti peticiją prieš tokį sprendimą, bet internete pradėjo plisti ir palyginimas, kurio esmė, ar visada bausmės būna adekvačios už padarytą nusikaltimą. Vis dėlto ir pats sugretinimas iškėlė klausimų viešojoje erdvėje.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 9-ąją (0)

1760 m. Astrave (dabar Margėnai, Rokiškio r.) gimė dvasininkas, poetas Antanas Strazdas (Strazdelis). Mirė 1833 m.

(Plačiau...)

Vardadienius kovo 9-ąją švenčia (0)

Savo vardadienius švenčia Dominyka, Dominykas, Klausgailas, Klausgailė, Klausilas, Klausilė, Klausutė, Klausutis, Klausvyda, Klausvydas, Pranciška, Žyginta, Žygintas, Žygintė;

(Plačiau...)

Kovo 9-oji - Lietuvos vardadienis (0)

Pirmadienis - oficiali Lietuvos vardo diena. Šalies vardadieniu kovo 9-oji buvo paskelbta pernai.

(Plačiau...)

Vardadienius kovo 8-ąją švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Ašvilas, Ašvilė, Ašvyda, Ašvydas, Aušvyda, Aušvydas, Beata, Gaudvilė, Laima, Vydmina, Vydminas, Vydminė;

(Plačiau...)

Kovo 8-oji – Tarptautinė moterų solidarumo diena (0)

Šios šventės užuomazgos, kaip teigiama, dar atsiradusios antikos laikais. Esą tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio, net kariaujantys vyrai tądien turėdavo nutraukti visus karus ir būti su savo moterimis.

(Plačiau...)

Orų prognozė: pavasaris neapsieis be siurprizų (0)

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad pavasaris sparčiai žengia į priekį, bet tai tik pirmas įspūdis. Šilumos tiekimas iš Atlanto, tokiais kiekiais kaip buvo sausio-vasario mėnesiais, sutriko, o teigiama vidutinė paros oro temperatūra laikosi vien dėl sniego dangos ir žemės įšalo nebuvimo. 

(Plačiau...)

Lietuva kovo 7-ąją (0)

1861 m. Šiaulių rajone, Rakandžiuose, gimė sociologas, publicistas, literatūros tyrinėtojas, gydytojas, aušrininkas, visuomenės veikėjas Jonas Šliūpas. Mirė 1944 m. Berlyne.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Galmantė, Galmantas, Geitautas, Geitautė, Geivyda, Geivydas, Felicita, Milbartas, Milbartė, Rimtas, Rimtautas, Rimtautė, Rimtė, Tomas.

(Plačiau...)

Garsiojoje Jurbarko byloje nuosprendį priėmusi teisėja sulaukė įžeidimų ir kreipsis į teisėsaugą (0)

„Įsidėmėkite šitą snukutį: tai – „teisėja“ iš Tauragės Gražina Gudžiūnienė. Iš tikrųjų, visai negraži, bet gūdi“, – tokiais žodžiais socialiniame tinkle viešą įrašą pradėjo Tomas Baranauskas, Vytauto Didžiojo universiteto lektorius, pasidalinęs savo nuomone dėl garsiosios Jurbarko bylos, kurios nuosprendį minėta teisėja perskaitė praėjusią savaitę. Dėl įžeidimo moteris ketina kreiptis į teisėsaugą. Tauragės teismo pirmininkas neslepia, jog teisėja sulaukė šiurkščių laiškų elektroniniu paštu. Tiesa, kai kurie autoriai atsiprašė, matyt, suvokdami, jog už žodžius gali tekti atsakyti.

(Plačiau...)

Po nuosprendžio jurbarkiečiui - Teisėjų tarybos pirmininko kreipimasis (1)

Vasario 27-ąją Tauragės teismas paskelbė nuosprendį jurbarkiečiui M. I. už paauglės sudaužymą ir seksualinį prievartavimą. Smurtautojas likoi laisvėje. Toks teismo verdiktas sukėlė didžiulį pasipiktinimą visuomenėje. Vos per keletą dienų internete žmonės daugiau, nei 75 tūkst. kartų pasirašė peticiją prieš tokį sprendimą. Į susiskaldžiusią visuomenę kreipėsi Teisėjų tarybos pirmininkas Algimantas Valantinas.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 6-ąją (0)

1706 m. švedų kariuomenė užėmė Vilnių.

(Plačiau...)

Vardadienius kovo 6-ąją švenčia (0)

Savo vardadienius švenčia Norvilas, Norvilė, Norvilta, Norviltas, Novyda, Novydas, Novydė, Raminta, Ramintas, Rozina, Rožė, Viktoras;

(Plačiau...)

Tauragė dėl koronaviruso paskelbė epidemiją, Jurbarkas neskuba (video) (0)

Šeimos gydytojai galės greičiau, nuotoliniu būdu, pacientams išduoti nedarbingumo pažymėjimus, savivaldybėms, esant reikalui, bus lengviau riboti ugdymo įstaigų darbą, taikyti kitas infekcijos prevencijos priemones. Tai bus galima padaryti dėl sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu paskelbtos gripo epidemijos.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 5-ąją (0)

1279 m. Aizkrauklės mūšyje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenė sumušė Livonijos ordiną.  

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Giedrė, Girmantas, Klemensas, Liucijus, Vydotas, Virgilijus;

(Plačiau...)

Apskritis - šalies atlyginimų uodegoje (1)

Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis „ant popieriaus“ šalies ūkyje praėjusių metų ketvirtą ketvirtį sostinės regione buvo 1509,4 euro ir, palyginti su trečiu ketvirčiu, didėjo 3,4 proc., teigiama Statistikos departamento pranešime spaudai.

(Plačiau...)

Paskirtas gydymas nuotoliniu būdu galės būti pratęstas daugiau nei kartą (0)

Nuo šiol pacientų vartojami vaistai, medicinos pagalbos priemonės (MPP), įskaitant ir kompensuojamąsias, galės būti pratęsiami be apsilankymo pas šeimos gydytoją. Tai reiškia, kad reikalingą gydymą skirti, jį koreguoti, taip pat, pavyzdžiui, paaiškinti tyrimų rezultatus medikai nuotoliniu būdu galės kiekvieną kartą, esant poreikiui, o ne kas antrą, kaip iki šiol.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook