Lietuvos diena

Lietuvos diena

Seimo kontrolierius: fizinę prievartą pareigūnas gali panaudoti tik tuomet, kai asmuo nevykdo pareigūno teisėtų nurodymų arba reikalavimų ar kitaip priešinasi pareigūnui (0)

Pastaraisiais metais pareigūnų galimai perteklinis galios demonstravimas, kai prieš pareigūnams nesipriešinusius asmenis buvo naudojama fizinė prievarta, o jiems taikytos specialiosios priemonės buvo demonstruojamos viešai, sukėlė didelį visuomenės susirūpinimą. Vis dėlto situacijos rimtumą atskleidė Generalinės prokuratūros duomenys apie tai, kad, nors skundų dėl pareigūnų galimai perteklinio fizinės prievartos panaudojimo sulaukiama itin daug, juos sudėtinga ištirti dėl netinkamo pareigūnų techninių vaizdo registravimo priemonių naudojimo arba jų nenaudojimo.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 4-ąją (0)

1386 m. Jogaila karūnuotas Lenkijos karaliumi.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Kovo 4-oji – Šv. Kazimiero, Lietuvos globėjo, diena. Kovarnių diena.

Vienintelis lietuvių šventasis – Kazimieras gimė 1458 m. spalio 3 d. Krokuvoje, karaliaus šeimoje, pratęsdamas garbingą Gediminaičių dinastiją. Jo tėvas buvo Lietuvos ir Lenkijos karalius Kazimieras, senelis – Jogaila, prosenelis – Algirdas. Būdamas 17 metų karalaitis Kazimieras pirmą kartą atvyko į Vilnių ir iš karto pamilo šį miestą bei jo žmones. Būdamas 21-erių jis jau atvyko į Vilnių tvarkyti tėvo patikėtų karališkų reikalų. Užaugęs karaliaus rūmuose Kazimieras visiškai nesižavėjo spindinčia prabanga, žemiškomis linksmybėmis. Svarbiausia karalaičiui Kazimierui buvo ištikimybė Dievui, malda ir pagalba vargšams.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 3-iąją (0)

1892 m. Rusijos valdžia uždraudė slaptųjų lietuviškų ir lenkiškų mokyklų veiklą.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Daukantas, Gunda, Kunigunda, Nonita, Nona, Tulė, Tulgauda, Tulgaudas, Tulkanta, Tulkantas, Tulmina, Tulminas, Tulvirda, Tulvirdas, Tulvirdė, Uosis;

(Plačiau...)

Peticija, raginanti griežtinti bausmę jurbarkietės skriaudėjui – sulaukė tūkstančių parašų (0)

Po to, kai vasario 27 dieną buvo paskelbtas teismo nuosprendis žiauriai sumuštos jurbarkietės byloje, ne vienas sekęs nusikaltimo tyrimo ir teismo eigą piktinasi, kad vaikinas lieka laisvėje. Po pasipiktinimo bangos buvo surengta peticija skirta Aukščiausiajam teismui, kurioje prašoma realios laisvės atėmimo bausmės. Šiai dienai, peticija perkopė daugiau nei 68 tūkst. parašų.

(Plačiau...)

Vaikas ir dviratis. Nuo ko pradėti? (0)

Dažnam sunku pamiršti tą akimirką, kai pirmą sykį važiavo dviračiu be jokių papildomų ratukų ir niekam nelaikant, o tai supratus krito. Kritimų greičiausiai nepavyks išvengti ir mokant savo vaikus važiuoti dviračiu, bet tinkamai pasiruošus, po kiek laiko galėsite džiaugtis visos šeimos išvykomis.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 2-ąją (1)

1995 m. baigėsi prezidento Algirdo Brazausko vizitas Izraelyje. Tai buvo pirmasis oficialus Lietuvos vadovo vizitas šioje šalyje.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Dautara, Eitara, Eitaras, Eitarė, Eitas, Eitautas, Eitautas, Eitautė, Eitys, Elena, Helė, Helianta, Marcelinas;

(Plačiau...)

Lietuvos centriniam bankui - 30 metų (0)

Kovo 1 d. sukanka 30 metų, kai įsteigtas Lietuvos bankas – centrinis bankas Lietuvos Respublikoje. Šios sukakties proga Vilniuje, Pinigų muziejuje, parengta paroda „Lietuvos bankas 1990–2020 m. Įvykiai ir žmonės“.

(Plačiau...)

Lietuva kovo 1-ąją (0)

1581 m. įsteigtas Lietuvos vyriausiasis tribunolas.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Kovo 1-oji – Nulinės diskriminacijos diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alba, Albas, Albinas, Antanina, Antanė, Eudora, Lieda, Rusnė, Tulgaudas.

(Plačiau...)

Perspėja dėl viruso baime galinčių pasinaudoti nusikaltėlių (0)

Policija praneša, kad šalyje kylančia panika dėl koronaviruso gali pasinaudoti ir sukčiai ar vagys.

(Plačiau...)

Po pirmojo koronaviruso atvejo neabejojama: netrukus bus pereita prie privalomų karantino nurodymų (1)

Po to, kai ankstyvą penktadienio rytą buvo paskelbta apie pirmąjį patvirtiną koronaviruso atvejį Lietuvoje, Šiaulių infekcinėje ligoninėje surengtoje spaudos konferencijoje buvo pateikta ir daugiau detalių.

(Plačiau...)

Po visuomenės pasipiktinimo teisingumo ministras siūlo peržiūrėti taisykles, nustatančias sveikatos sutrikdymo mastą (0)

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius siūlo keisti Sveikatos sutrikdymo masto nustatymo taisykles ir kviečia diskusijai Sveikatos apsaugos ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas bei kitas institucijas aptarti, kaip reikėtų pakoreguoti šį teisės aktą. Taisykles tvirtina Sveikatos apsaugos ministerija. Teismų praktikoje panašiai vertinami įvairūs sveikatos sutrikdymo atvejai, nors jų pasekmės žmogui būna skirtingos. Dėl to viešoje erdvėje kyla daug diskusijų, kritikuojančių tokius sprendimus.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 28-ąją (0)

1616 m. Nesvyžiuje mirė Mykolas Kristupas Radvila-Našlaitėlis – Lietuvos didysis maršalka, organizavęs Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės lauko kartografavimo darbus, nemažai keliavęs po Artimuosius Rytus.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Draudvilas, Draudvilė, Osvaldas, Ramona, Ramonas, Roma, Romana, Romanas, Valdas, Vilgarda, Vilgardas, Vilgardė, Žygimantė;

(Plačiau...)

Koronavirusas pasiekė Lietuvą: iš Italijos grįžusi moteris izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje (video) (0)

Koronavirusas įžengė ir į Lietuvą – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Vyriausybėje buvo surengta neplanuota Ekstremalių situacijų komisijos spaudos konferencija, kurioje paskelbta apie Lietuvoje užfiksuotą pirmąjį koronaviruso atvejį. Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra.

(Plačiau...)

Lietuva vasario 27-ąją (0)

1839 m. Vilniuje sušaudytas Simonas Konarskis, vienas 1831-ųjų metų sukilimo prieš caro valdžią vadų.

(Plačiau...)

Vardadienius šiandien švenčia (0)

Savo vardadienius šiandien švenčia Gabija, Gabrielius, Ginvilas, Fortūnatė, Fortūnatas, Leandras, Mandravas, Mandravė, Skirmantė;

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook