Ateinanti savaitė žiemiškų orų nesusigrąžins

Ateinanti savaitė žiemiškų orų nesusigrąžins (0)

2015-02-21

Kitą savaitę žiemiški orai į Lietuvą nežada grįžti, bus šilta ir orai vis labiau primins pavasarį, prognozuoja sinoptikai.

Šeštadienį dieną Lietuvoje slėgis krito, debesys šiek tiek tankėjo, tačiau, kaip LRT radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, kritulių jie neatneš. Temperatūra dieną svyravo tarp 2-6 laipsnių šilumos ir artimiausiu metu oras, pasak sinoptikės, dar gali šilti vienu dviem laipsniais. Pietryčių, pietų vėjas vakarėjant šiek tiek sustiprės, prie jūros jo gūsiai vietomis sieks 15-16 m/s greitį.
Ateinančią naktį mūsų šalies orus lems jau iš vakarų artėjantis ciklonas, tad debesų bus jau šiek tiek daugiau, ypač vakariniuose rajonuose. Todėl temperatūros nakties metu išliks silpnai teigiamos, o pietiniuose ir rytiniuose rajonuose pragiedrulių bus daugiau, taigi ir temperatūra kris iki neigiamos - vyraus 0-3 laipsnių šaltukas. 
Sekmadienį dieną per Lietuvą praslinks atmosferos frontas, jis antroje dienos pusėje į daugelį rajonų atneš negausaus palynojimo ar padulksnojimo, o temperatūra turėtų kilti iki 3-7 laipsnių šilumos, sakė sinoptikė M. Kirkliauskaitė. Pietvakarių vėjas sekmadienį dieną jau bus ramesnis nei šeštadienio vakarą.
Sinoptikė ateinančią savaitę didesnių atšalimų nenumato. Kai kuriomis naktimis visoje Lietuvoje vyraus silpnai teigiamos temperatūros, kiek šaltesnė turėtų būti tik naktis iš sekmadienio į pirmadienį, kai pasitrauks krituliai ir dangui pragiedrėjus temperatūra pažemės iki 0-5 laipsnių šalčio. Kitomis ateinančios savaitės naktimis temperatūra bus visai artima nuliui arba silpnai teigiama. Dienomis ji svyruos tarp 2-7 arba 3-8 laipsnių šilumos. Tad kita savaitė, pasak M. Kirkliauskaitės, turėtų būti gana šilta ir pavasariška, o kritulių bus tikrai nedaug. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook