Elektros kainos Lietuvoje mažėjo trečią mėnesį iš eilės

Elektros kainos Lietuvoje mažėjo trečią mėnesį iš eilės (0)

2014-04-19

L. Pilecko nuotr.

Vidutinė kovo mėnesio elektros kaina „Nord Pool Spot" biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 14,4 cento už kilovatvalandę, - dešimtadaliu pigesnė lyginant su praėjusių metų kovu. 

Pasak „Litgrid" Rinkos plėtros skyriaus vadovo Roberto Staniulio, nuo šių metų pradžios kiekvieną mėnesį vidutinė elektros kaina buvo mažesnė nei ankstesnįjį, o jei nevertintume praėjusių metų gruodžio, kai dėl daugybės poilsio dienų ir sumažėjusio elektros poreikio kaina buvo rekordiškai maža, galėtume teigti, kad kainų mažėjimo tendencija tęsiasi ilgiau nei pusę metų. 
"Žinoma, pagrindinė neaukštų kainų visame regione priežastis - šilta žiema ir ankstyvas pavasaris", - sakė R. Staniulis.
Beveik visą kovo mėnesį buvo remontuojamos kai kurios elektros perdavimo linijos Estijoje, Rusijos šiaurės vakaruose ir Latvijoje. Tai penktadaliu mažino skandinaviškos ir estiškos elektros srautą į Latviją ir Lietuvą ir išlaikė didelį kainų skirtumą tarp Lietuvos ir Latvijos bei Estijos ir Suomijos, kur vidutinė elektros kaina kovą buvo 32 proc. žemesnė nei Lietuvoje. Nuo dar didesnių kainų šuolių saugojo šiltas oras, mažesnė elektros paklausa ir nedidelis potvynis, daugiau kaip per pusę didinęs elektros gamybą Latvijos hidroelektrinėse.
Sumažėjusi elektros iš Estijos ir Skandinavijos pasiūla galėjo būti kompensuota aktyvesniu importu iš Baltarusijos ir žemyninės Rusijos, tačiau rinkos dalyviai nesinaudojo techninėmis tarptautinių jungčių pralaidumo galimybėmis dar labiau sumažinti elektros kainą biržoje. Kovo mėnesį Lietuvos-Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas elektros importui vidutiniškai buvo išnaudojamas 16 proc. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook