Gyvenamojo būsto alternatyva potencialiam studentui Kaune

Gyvenamojo būsto alternatyva potencialiam studentui Kaune (0)

2014-08-18

Dar neseniai aidėjęs dvyliktokų egzaminų šurmulys vasarai įsibėgėjus sukvietė į įvairius Lietuvos miestus daugybę būsimų studentų. Kas iš jų pasirinko studijas universitetuose, kolegijose, o kas kitose profesinėse mokyklose.

Dukters ar sūnaus įstojimo į įvairias mokymosi programas džiaugsmui atslūgus, dažnas tėvelių, o ir patys studentai susiduria su galvosūkiu: kur būsimam studentui reikės gyventi? Ar reikės „muštis“ dėl vietos prigrūstame bendrabutyje, nuomoti butą, o gal..?

Kaune verslininkai rado puikią išeitį, kur gyventi būsimam studentui

„Dažnai tėveliai, išleisdami atžalas studijuoti, dar nesupranta, kad „projektas – studentas“ – ilgalaikis. Todėl kuo anksčiau galvosite, kaip įsigyti nuosavą butą, o ne nuomotis kambarį bendrabutyje ar butą, tuo geriau bus ateityje“, - sako nekilnojamojo turto prekybos ir nuomos uždarosios akcinės bendrovės Terix (www.terix.lt) direktorius p.Rolandas Ramanauskas.
„Būstą gerom sąlygom įsigyti visada verta. Studentams – tai protingas sprendimas. Pabaigi studijas, žiū, gali iš kart gyventi, nesukdamas galvos dėl būsto paieškos palikęs bendrabutį. Gali tiesiog gyventi kaip gyvenęs ir sutelkti visą dėmesį į karjerą, o ne į būsto paieškas. O padirbėjęs kiek metų, gal jau šeimą sukūręs, parduosi butą ir prisidėjęs kiek pinigėlių, jau gali ir namą statytis“, - sako pašnekovas.

Gyventi nuosavam bute – saugiau ir ekonomiškiau arba kas slepiasi po fraze: „Nauji butai Kaune nuo 386,39Lt/mėn.“?
Pasak pašnekovo, dažnas, kažkur besinuomojantis butą asmuo tiesiog nepagalvoja, kad tarkime, kas mėnesį, skirdamas buto  nuomai, sakykime, apie 400 – 500 litų, už šią sumą galėtų turėti nuosavą būstą.
Paklaustas, mitas ar tikrovė, įmonės skelbimas „Nauji butai Kaune nuo 386,39 Lt/mėn.“, UAB Terix vadovas p. R.Ramanauskas atsako: „Visiška tikrovė, o kai kuriems asmenims jau realybė! Parduodame naujus butus su daline apdaila Kaune, Žemuosiuose Kaniūkuose, netoli Lampėdžių, Įkalnės aklg. 10. Mažiausios kvadratūros butą, skaičiavome, žmogus gali įsigyti ir turėti mokėdamas 248 litų mėnesinę banko paskolos įmoką. Tačiau šiuos butus žaibiškai išpirko. Tad dabar žemiausia kaina įsigyti butą realu už 386,39 litus per mėnesį mokant įmoką bankui. Visur prie reklamos skelbimų rašome „*“ žvaigždutę, po kuria priduriame, kad tai yra banko pasiūlymas, parengtas sumokėjus 15 % pradinį įnašą. Skaičiavome, kad pasiėmus banko paskolą butui įsigyti 35 metams ir buto įrengimui, vis tiek kiekvieno mėnesio įmokos suma nesigauna didesnė nei asmuo sumokėtų už buto nuomą Kaune“.

Ką žmogus gauna už, tarkime minimalią mėnesinę 386,39  litų įmoką?
„Konkrečiu mūsų atveju, butai Įkalnės gatvėje, bet to, kad yra nauji, dar yra ir puikioje vietoje - šalia Lampėdžių karjero. Tai naujas mikrorajonas su puikiu susisiekimu. Namą supa gražus gamtovaizdis, matosi Romainių miškas ir Lampėdžių pušynas bei karjeras. Taigi, vasarą pliažas čia pat su visom vandens pramogom. Puiki vieta toleruojantiems sveiką gyvenimo būdą. Tai tikrai geras būstas jaunam žmogui bei protinga investicija tiek gyventi pačiam, tiek pirkti butą su mintim jį išnuomoti“, - sako p. R.Ramanauskas.

Studentams iš kitų miestų ypač patogi vieta
„Butų vieta ypač patogi studentams iš Jurbarko, Vilkijos, Marijampolės ar kitų miestų,  nes šalia Via Baltica. Tad, jeigu tėveliai labai pasiilgs savo atžalų, galės nesunkiai aplankyti savo vaikus. O ir studentams grįžti namo itin patogu tiek viešuoju transportu, tiek nuosavu automobiliu dar neįgudusiems važinėti po miesto gilumą ar „tranzuojant“. Vos 2 km iki Veterinarijos akademijos, vos 3-4 km iki Aleksandro Stulginskio universiteto, vos 6 km iki centro, vos 8 km iki Kauno autobusų ar keleivinės geležinkelio stoties. Netoliese didieji prekybos centrai, darželiai, mokyklos“, - sako UAB Terix direktorius p. R.Ramanauskas.

Gūdžią žiemą ar ankstyvą atvėsusį rudenį šiluma kaulų nelaužo
„Butuose įrengtas dujinis šildymas su automatiniu reguliavimu, kas garantuoja, kad jūsų studentui nereikės šildytis prie elektrinio radijatoriaus oficialiam šildymo sezonui dar neprasidėjus“, – sako UAB Terix direktorius p.Rolandas Ramanauskas.
„Paprastai, žmonės, pagyvenę metus - du su autonominiu šildymu, pamiršta dideles sąskaitas už šildymą buvusias senos statybos butuose. Čia kiek nori, tiek šildaisi, neišpučiant šildymo poreikio tada, kai tau to nereikia, o tu vis tiek už tai turi mokėti“, - priduria pašnekovas.

Nuosavas būstas ugdo atsakingą jauną žmogų, galvojantį apie ateitį
Iš pirmo žvilgsnio, atrodo, nesusimąstytum, tačiau jauno studento sprendimas gyvenimą bendrabutyje iškeisti į nuosavą būstą skatina atsakomybės jausmą. Pasak R.Ramanausko, nuosavas būstas ugdo atsakingą jauną žmogų, galvojantį į priekį.
„Nuosavo būsto įsigijimas dar studijų metais, neabejoju, išmokys jauną žmogų atsakomybės bei pasitikėjimo savimi. Kai kurie mūsų parduodamo trijų aukštų namo butai turi dideles terasas bei savo atskirus kiemelius. O kai kurie trečio aukšto butai tęsiasi per du aukštus. Prie kai kurių butų priskiriami sandėliukai be jokių papildomų mokesčių. Kas gali būti geriau už savą šašlyko dūmą jaukiame individualiame kiemelyje ir mamos uogienę?“ – šypteli pašnekovas.

Kai saugu grįžti namo
Ko gero, ne vienas iš mūsų esame girdėję šimtus istorijų, kaip nesaugu studentams grįžti į bendrabutį. Kartais jau prie įėjimo į bendrabutį būriuojasi neaiškaus tipo ir su neaiškiais kėslais asmenys, todėl dažnam studentui grįžimas nors ir į laikinus namus bendrabutyje, dažnai tampa nejaukus, o kartais net baugus.
„Turint nuosavą būstą name su sutvarkyta aplinka, puikiais tvarkingais kaimynais paminėtos problemos negresia. UAB Terix parduodamų butų namas su visiškai sutvarkyta aplinka, tvarkinga laiptine su kodine spyna, patogiu asfaltuotu privažiavimu, kiemu,vaikų kiemo žaidimo aikštelėmis. Erdvios požeminės parkavimo vietos. Tvarkingas įvažiavimas į garažą su stogeliu. Esame ramūs, kad namas randasi saugioj vietoj gyventi. Remiantis Informatikos ir ryšių departamento prie VRM duomenimis, per 2013-07-01 ir 2014-06-30 dienų laikotarpį, aplink namą 500 metrų spinduliu nepasitaikė nei vieno fizinio smurto ar plėšimo atvejo. Kas didina tikimybę apsaugoti studijuojančias atžalas nuo dažnai pasitaikančio smurto bendrabučiuose“, - sako UAB Terix direktorius p.Rolandas Ramanauskas.

Siųsti atžalą į bendrabutį ar investuoti į ateitį patiems?
Kiekvienam savo ir kiekvienas laisvas rinktis, pirkti butą ar gyventi bendrabutyje, o gal nuomotis butą. Kaip sako liaudies išmintis, tavo namai yra ten, kur pats turi teisę užrakinti duris.
„Savi namai yra savi. Čia tau niekas neatvažiuos ir nepasakys, kad turi parą laiko išsikraustyti. Čia viską, ką perki, perki savo namams, investuoji į savo namus. Kitaip tariant, viskas, ką įdedi į namų kūrimą, lieka tau“, - priduria pašnekovas.

Parengė Evelina Tamulaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook