Gyventojai tebesitiki būsto kainų augimo

Gyventojai tebesitiki būsto kainų augimo (0)

2014-07-17

Trys iš penkių (58 proc.) gyventojų mano, kad būsto kainos artimiausiu laiku padidės. Kainų laikymosi tikisi penktadalis (22 proc.), o kritimo - kas dešimtas (11 proc.) lietuvis. 

SEB banko užsakymu birželį atlikta Lietuvos gyventojų apklausa apie būsto kainų lūkesčius rodo, kad manančiųjų, jog kainos didės, per tris mėnesius sumažėjo 1 proc. punktu, kad kris - padidėjo 2 proc. punktais, kad nesikeis - padaugėjo 1 proc. punktu. Per tris mėnesius būsto kainų lūkesčių rodiklis (teigiamų ir neigiamų vertinimų santykis) sumažėjo nuo 50 iki 47. 
"Nors būsto kainų lūkesčių rodiklis šiek tiek sumažėjo, vis dėlto pokytis yra per mažas, kad būtų galima konstatuoti, jog gyventojų nuomonė iš esmės keičiasi. Kita vertus, šiek tiek sumažėjusi būsto lūkesčių rodiklio vertė sudaro prielaidas manyti, kad su euro įvedimo įtaka būsto kainoms siejama nepagrįsta euforija silpsta ar bent jau nebedidėja", - komentuoja SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė. 
Sustojęs būsto kainų lūkesčių rodiklio augimas sutampa ir su sulėtėjusia nekilnojamojo turto prekyba. Negalutiniais Registrų centro duomenimis, birželį, palyginti su geguže, Vilniuje parduotų butų skaičius sumažėjo 13,5 proc., Klaipėdoje - 12,5 proc., Panevėžyje - 13,1 proc., Kaune ir Šiauliuose - padidėjo atitinkamai 1,1 proc. ir 7,8 proc.
"Vis dėlto, kaip rodo ilgamečiai rinkos duomenys, prekybos būstais sumažėjimas vasaros pradžioje yra įprastas reiškinys, kuris kartojasi kiekvienais metais ir paprastai baigiasi vasaros pabaigoje", - teigia SEB banko ekspertė. 
Gyventojų apklausą Lietuvoje SEB banko užsakymu atliko bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė "Baltijos tyrimai" 2014 metų birželio 19-28 dienomis. Iš viso apklausti 1 043 Lietuvos gyventojai, kurių amžius - 15-74 metai. Rezultatų paklaida neviršija 3 proc. 

ELTA ir "Šviesa" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook