Gyventojų požiūris į šeimos ir šalies finansinę būklę keičiasi...

Gyventojų požiūris į šeimos ir šalies finansinę būklę keičiasi menkai (0)

2015-02-20

Vertindami pastarųjų dviejų mėnesių šalies ir savo šeimos finansinę būklę, gyventojai sausį laikėsi panašios nuomonės kaip ir prieš mėnesį - pesimistiškai šiuo požiūriu nusiteikusių piliečių dalis vis dar atsveria optimistus, nors beveik pusė žmonių teigia neįžvelgią nei teigiamų, nei neigiamų permainų.

Šiemetinį sausį 16 proc. suaugusių šalies gyventojų manė, kad per pastaruosius du mėnesius ekonominė padėtis Lietuvoje pagerėjo, didžiausia dalis - 45 proc. - nurodė, kad ji nepasikeitė, o kiek daugiau nei trečdalis (36 proc.) respondentų atsakė, kad ekonominė Lietuvos padėtis per pastaruosius kelis mėnesius pablogėjo. 3 proc. respondentų šiuo klausimu neturėjo jokios nuomonės, rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu sausio 23-31 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" atlikta apklausa.
Lyginant su prieš mėnesį vykusia apklausa, 5 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, pajutusių ekonominės padėties gerėjimą šalyje. Lyginant su gyventojų atsakymais prieš metus, blogai vertinančių Lietuvos ekonominę padėtį padaugėjo 11 procentinių punktų: 2014 metų sausį tik 25 proc. gyventojų ekonominę padėtį įvertino kaip blogą.
Situacija šalies ekonomikoje daugiau nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės, respondentai su mažiausiomis (iki 500 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį, pensininkai, darbininkai bei ūkininkai, rusų tautybės gyventojai, o ekonominį pagerėjimą santykinai dažniau pastebi jaunimas iki 30 metų bei respondentai su aukštuoju išsilavinimu. 
Nepraėjus nei mėnesiui po euro įvedimo 11 proc. respondentų savo šeimos finansinę padėtį įvertino kaip pagerėjusią, keturi iš dešimties (41 proc.) nurodė, kad jų šeimos finansinė padėtis per pastaruosius 2 mėnesius pablogėjo, o 47 proc. apklaustųjų atsakė, kad jų šeimos finansinė padėtis nepasikeitė. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook