Kas antras vyresnio amžiaus bedarbis yra įdarbinamas

Kas antras vyresnio amžiaus bedarbis yra įdarbinamas (0)

2014-10-11

Praktiškai kas antras Darbo biržoje užsiregistravęs vyresnis nei 50 metų bedarbis yra įdarbinamas. Šių metų liepos 1 dienai vyresnių nei 50 metų bedarbių buvo beveik 58 tūkstančiai tai yra 37 proc. nuo visų bedarbių. 

Tokius duomenis trečiadienį spaudos konferencijoje Seime, skirtoje vyresnio amžiaus asmenų integracijai į Lietuvos visuomenę, pateikė Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo išteklių skyriaus darbo rinkos paslaugų poskyrio vedėjas Aurelijus Gricius.
"Mes apžvelgėme situaciją vyresnių nei 50 metų bedarbių, kadangi jie patenka į papildomai remiamų asmenų grupę. Kasmet išlieka labai panašus vyresnių nei 50 metų užsiregistravusių bedarbių skaičius. Per metus vidutiniškai užsiregistruoja apie 60 tūkstančių tokių asmenų",- sakė A. Gricius. 
Kalbėdamas apie tokių bedarbių portretą, jis sakė, kad moterų yra šiek tiek daugiau nei vyrų, ilgalaikių bedarbių skaičius didelis - 40 proc., daug nekvalifikuotų - 42 proc., su profesiniu išsilavinimu - 31 proc., su aukštuoju - 26 proc. 
Kaip vieną iš Lietuvos darbo biržos priemonių A. Gricius paminėjo Senjorų banką. Pasak jo, Lietuvos darbo biržos interneto svetainėje yra atskiras duomenų bankas, kur gali registruotis asmenys nuo 50 metų.
"Norintys susirasti darbą gali talpinti savo gyvenimo aprašymą, jie nebūtinai turi būti registruoti Darbo biržoje, jie gali laisvanoriškai registruotis",- aiškino A. Gricius.
Jo duomenimis, šiuo metu Senjorų banke yra užsiregistravęs 481 asmuo, o populiariausi pageidavimai darbui yra pagalbinio darbininko, valytojo arba apskaitininko.

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook