Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lietuva rugsėjo 16-ąją

Lietuva rugsėjo 16-ąją (0)

2022-09-16

2003 m. Seimas, atsižvelgdamas į referendumo dėl stojimo į Europos Sąjungą rezultatus, – už narystę pasisakė 91 procentas balsavusiųjų – ypatingos skubos tvarka ratifikavo Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartį.

1390 m. Vilniuje, ginant Kreivąją pilį nuo kryžiuočių, nužudytas Algirdo sūnus, Mstislavo kunigaikštis Karigaila.

1741 m. Bartuose, Mažojoje Lietuvoje, gimė Danielius Gotlibas Zetegastas, parašęs ir išleidęs įdomų bitininkystės vadovėlį „Naudingos bičių knygelės“. Mirė 1813 m. Priekulėje.

1920 m. Lietuvos Raudonojo Kryžiaus iniciatyva parengtos pirmosios 24 gailestingosios seserys.

1988 m. išleistas pirmasis Sąjūdžio savaitraščio „Atgimimas“ numeris.

1989 m. išleistas pirmasis dienraščio „Respublika“ numeris.

1991 m. Lietuvos nepriklausomybę pripažino Filipinai ir Saudo Arabija.

1991 m. Lietuvoje iš apyvartos išimti sovietiniai pašto ženklai.

2000 m. Marijampolės senosiose kapinėse, minint 150-ąsias gimimo metines, atidengtas paminklinis akmuo lietuvybės žadintojui, kalbotyrininkui bei pedagogui Petrui Kriaučiūnui.

2003 m. Seimas, atsižvelgdamas į referendumo dėl stojimo į Europos Sąjungą rezultatus, – už narystę pasisakė 91 procentas balsavusiųjų – ypatingos skubos tvarka ratifikavo Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartį.

2007 m. Žemaitijos patriotas Antanas Kontrimas barzda iškėlė 63,2 kg sveriančią merginą ir septintą kartą pagerino Pasaulio Gineso rekordą. Stipriausios barzdos pasaulyje savininkas A. Kontrimas rekordą pagerino Centrinės Kinijos televizijos laidoje.

2009 m. Lietuvos Prezidentūros rūmuose susitiko Lietuvos ir Baltarusijos vadovai – Dalia Grybauskaitė ir Aliaksandras Lukašenka.

2011 m. eidamas 77-uosius metus mirė kompozitorius, dirigentas, pedagogas Mindaugas Tamošiūnas.

2012 m. irkluotoja 23-ejų Donata Vištartaitė pirmą kartą iškovojo Europos čempionės titulą, o irkluotojas 26-erių Mindaugas Griškonis apgynė Europos čempiono titulą Varezėje (Italija) vykusiose Senojo žemyno irklavimo čempionato vienviečių valčių varžybose.

2016 m. Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė iškovojo Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių aukso medalius.

2017 m. didžiausia pasaulyje klubinė labdaros organizacija LIONS inauguravo Kauno moterų LIONS klubą, kurio prioritetai – pagalba sunkiomis, retomis ligomis sergantiems vaikams ir moterims, susidūrusioms su onkologinėmis ligomis. Klubas bendradarbiauja su onkologinėmis ligomis sergančių moterų draugija ,,Eivena” ir ,,Kauno hospiso namais”.

Kai kuriuos įvairių metų rugsėjo 16 dienos įvykius priminė ELTA.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook