Lietuvoje nustatyti dar du koronaviruso atvejai (tiesioginė tr...

Lietuvoje nustatyti dar du koronaviruso atvejai (tiesioginė transliacija, papildyta) (0)

2020-03-10

Du naujai koronavirusu diagnozuoti lietuviai – vyras ir žmona yra izoliuoti Kauno klinikinėje ligoninėje. Tai trečiadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje patvirtino Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijos centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Skelbiama, kad infekuoti pacientai yra iš Italijos grįžusi šeima. Vyras ir žmona Italijoje slidinėjo. Šioje šalyje užfiksuota daugiausiai koronaviruso atvejų iš visų Europos šalių.

„Tai yra šeima, kauniečiai, vyras ir žmona. Gimę 1980 ir 1985 m. Tai yra ne rizikos grupėje pagal amžių žmonės, kurie viešėjo Šiaurės Italijoje vasario 29 – kovo 6 dienomis. Ten slidinėjo. Į Lietuvą grįžo automobiliu“, – trečiadienį Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

Kartu ministras patikino, kad minėti asmenys laikėsi elgesio rekomendacijų.

„Tuo metu, kai pasireiškė simptomai, jie pasielgė pagal rekomendacijas, išsikvietė greitąją pagalbą, buvo nugabenti į ligoninę, atlikti tyrimai, ir tokiu būdu buvo patvirtintas virusas“, – spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

SAM vadovas taip pat pranešė, kad buvo nustatyti keli aukštą riziką užsikrėsti koronavirusu turintys žmonės. Jie, kaip aiškino A. Veryga, izoliuoti namuose.

„Buvo nustatyti du artimi kontaktai, kurie yra aukštos rizikos. Specialistai įvertino galimybes tuos kontaktus izoliuoti namie“, – sakė A. Veryga, pabrėždamas, kad tokiai izoliacijai namuose sąlygos yra tinkamos.

„Jie šiuo metu yra namuose, turi visą reikalingą informaciją“, – pabrėžė jis.

Ministro teigimu, naujausios elgesio rekomendacijos bus patikslintos ketvirtadienį.

„Nedarbingumo pažymėjimai žmonėms, kurie neturi simptomų, nebebus išdavinėjami, nes supraskite, kad tai būtų labai didelis skaičius žmonių“, – kalbėjo A. Veryga, pabrėžęs, kad vis tik yra tikimasi žmonių sąmoningumo laikantis rekomendacijų.

„Buvo nustatyti du artimi kontaktai, kurie yra aukštos rizikos. Specialistai įvertino galimybes tuos kontaktus izoliuoti namie“, – sakė A. Veryga, pabrėždamas, kad tokiai izoliacijai namuose sąlygos yra tinkamos.

„Jie šiuo metu yra namuose, turi visą reikalingą informaciją“, – pabrėžė jis.

Kalbėdamas apie naujai užsikrėtusių kauniečių būklę, ministras sakė, kad ji yra patenkinama.

„Pacientų būklė yra patenkinama. Simptomai nėra labai sunkūs, sudėtingi ir jiems sudėtingo gydymo nereikia“, – teigė jis.

Tyrimai bus atliekami ir sunkias pneumonijas turintiems asmenims

Jo teigimu, naujausios elgesio rekomendacijos dėl renginių atšaukimo ir lankymosi viešose vietose bus patikslintos ketvirtadienį. Pasak A. Verygos, nuo šiol tyrimai bus atliekami ir tiems žmonėms, kurie, nors ir nebuvo išvykę, neturėjo kontakto su infekuotaisiais, tačiau turi sunkias, neaiškios kilmės pneumonijas.

Vis dėlto nedarbingumo pažymos nebebus išduodamos visiems, grįžtantiems iš koronaviruso patvirtintų židinių.

„Nedarbingumo pažymėjimai žmonėms, kurie neturi simptomų, nebebus išdavinėjami, nes supraskite, kad tai būtų labai didelis skaičius žmonių“, – kalbėjo A. Veryga, pabrėžęs, kad vis tik yra tikimasi žmonių sąmoningumo laikantis elgesio rekomendacijų. Darbdaviams, informavo ministras, taip pat yra teikiamos rekomendacijos – organizuoti darbą nuotoliniu būdu.

Kauno klinikinės ligoninės vadovas: pacientai yra izoliuoti kartu

Tuo metu Kauno klinikinės ligoninės vadovas prof. Albinas Naudžiūnas sakė, kad užsikrėtusi pora yra izoliuoti kartu. Infekuotų žmonių kūno temperatūra siekia 37,5 laipsnio.

„Kovo 9 dieną jiems pradėjo skaudėti gerklę, o kovo 10 dieną pakilo temperatūra. Tiesa, ji nėra labai aukšta“, – kalbėjo A. Naudžiūnas.

Ligoninės vadovas taip pat akcentavo, kad koronavirusu užsikrėtusi šeima, pajutusi simptomus, įvertino riziką ir elgėsi pagal visas reikiamas procedūras. Šiuo metu, informavo jis, vyras ir žmona yra izoliuoti viename bokse.

„Jų klinikinė būklė gera, kraujo tyrimas yra normalus, viskas su jais yra neblogai“, – tęsė Kauno klinikinės ligoninės vadovas.

Jo teigimu, laikotarpis, kiek šeima turės praleisti ligoninėje, priklausys nuo tolesnių tyrimų rezultatų.

A. Naudžiūnas taip pat pranešė, kad jo vadovaujamoje ligoninėje su jau koronavirusu užsikrėtusiais asmenimis šiuo metu iš viso yra stebimi 8 žmonės. Iš jų, kaip teigė jis, 6 yra suaugę ir 2 vaikai. Visi jie grįžę iš slidinėjimo Šiaurės Italijoje. Kaip patvirtino ligoninės vadovas, jie tarpusavyje nėra susiję.

G. Surplys ragina neprarasti šventinės nuotaikos

Visuomenės informavimo grupės (VIG) vadovas Giedrius Surplys tuo metu paragino neprarasti šventinės Kovo 11-osios nuotaikos.

„Vis dėlto švenčiame valstybės trisdešimtmetį – Kovo 11-ąją. Lietinga ji, su koronavirusu, bet nepamirškime, kad tai yra didelis pasiekimas – mūsų didelė šventė. Būkime lauke, galbūt tas tempo sulėtėjimas padės atkreipti dėmesį į artimuosius, pabūti su jais, ne kažkur masiniuose renginiuose. Kelkime Trispalves ir labai norisi, kad ta šventinė nuotaika Lietuvoje, norisi, kad justųsi. Tą Kovo 11-ąją galime švęsti visus metus, jei kažkoks renginys šiandien ir neįvyktų“, – paragino G. Surplys.

Tyrimai atliekami trims Lietuvos karininkams

Iš tarnybinės komandiruotės Vokietijoje naktį į trečiadienį grįžęs Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras medicinos transportu iš oro uosto buvo nuvežtas į Vilniaus Santaros klinikas – čia generolui ir jį lydėjusiems dviem karininkams bus atliekami tyrimai. Iki paaiškės tyrimo rezultatai, karininkai liks ligoninėje karantino sąlygomis, informavo Krašto apsaugos ministerija.

Šių priemonių imamasi po kovo 10 dieną tarptautinėje žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos apie kovo 5-6 dienomis Vysbadene (Vokietijoje) vykusioje konferencijoje dalyvavusių užsienio šalių karininkų patvirtintus du apsikrėtimu COVID19 virusų atvejus.

Sausumos pajėgų vadas ir vienas jį lydėjusių karininkų iš Vokietijos šios savaitės pradžioje dar buvo išvykę ir į konferenciją Lenkijoje, iš kur sugrįžo tik naktį į trečiadienį.

Trečiasis renginyje Vokietijoje dalyvavęs karininkas jau buvo grįžęs į Lietuvą, todėl į klinikas trečiadienio rytą atvyko pats, jam taip pat atliekami tyrimai ir taikomos prevencijos priemonės.

Antradienio vakarą SAM informavo apie dar du Lietuvoje užfiksuotus koronaviruso atvejus. SAM duomenimis, bendras šalyje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius išaugo iki trijų.

Trečiadienio ryto tyrimų duomenys rodo, kad daugiau naujų atvejų nustatyta nėra, duomenų vis dar laukiama dėl 11 mėginių.

Pirmasis COVID-19 atvejis Lietuvoje užfiksuotas vasario 28 d. Šiauliuose. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Italijos miesto Veronos grįžusiai šiaulietei. Moteris šiuo metu yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.

Šiuo metu Lietuvoje stebima daugiau nei pusšešto tūkstančio žmonių, keliavusių į teritorijas, kur vyksta viruso plitimas visuomenėje, būklė.

Italijoje užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 10 tūkst.

Tuo metu pasaulyje patvirtinta beveik 120 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu atvejų. Pasveikusiųjų skaičius siekia daugiau nei 65 tūkst. Per 4 tūkst. žmonių nuo COVID-19 mirė.

Daugiausiai užsikrėtimų koronavirusu atvejų (per 80 tūkst.) fiksuojama Kinijoje. Antrojoje vietoje – Italija. Antradienį užsikrėtusių žmonių skaičius šioje šalyje perkopė 10 tūkst.

Italijos civilinės saugos agentūra skelbia, kad 1 004 žmonės jau pasveiko.

Kovo 10 d. 22.00 val. duomenimis:

  • Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 3 (1 patvirtintas 2020-02-28 4.00 val., 2 patvirtinti 2020-03-10 22 val.)
  • Paskutiniu etapu ištirta: 9
  • Šiandien iki šiol ištirta: 15
  • Per vakar dieną ištirta: 15
  • Iki šiol iš viso atlikta tyrimų dėl įtariamo koronaviruso: 290
  • Laukiama rezultatų dėl: bus patikslinta ryte
  • NVSC turimi duomenys apie keliavusius į teritorijas, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje (stebima jų sveikatos būklė): 5567 asmenys (2020-03-10 duomenys)

Informacija atnaujinta pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos gautus duomenis.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook