Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ministerija gyventojus ragina įsivertinti, ar saugu vykti į It...

Ministerija gyventojus ragina įsivertinti, ar saugu vykti į Italiją – dėl viruso gali patekti į karantino zoną (0)

2020-02-24

SAM nuotr.

Dėl Šiaurės Italijoje sparčiai plintančio koronaviruso Lietuvos oro uostų atstovai pirmadienį susitiko su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais aptarti papildomų apsaugos priemonių. Po pasitarimo Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) surengta spaudos konferencija naujoms prevencinėms priemonėms pristatyti.

Konferencijoje dalyvavo sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis bei NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, rašo LRT.lt

Viceministras A. Šešelgis patikino, kad reaguojant į Italijoje plintantį koronavirusą bus oro uostuose taikomos prevencinės priemonės ne tik iš Kinijos, bet ir iš Šiaurinės Italijos atvykstantiems žmonėms.Taip pat planuojama panaudoti mobilų termovizorių oro uostų teritorijoje, kad būtų matuojama atvykstančių asmenų temperatūra.

Gyventojai, susiplanavę keliones į Šiaurės Italiją, turėtų pasvarstyti dėl galimybės ją atidėti. Jeigu nuspręsta rizikuoti ir vykti, gyventojai turėtų turėti omenyje, kad nuvykę į šią šalį gali patekti į karantino zoną bei neturėti galimybės parvykti kurį laiką namo. Grįžę jie taip pat gali būti stebimi, gali būti pasiūlyta saviizoliacija dviejų savaičių laikotarpiui.

Keliaujantiems taip pat bus siunčiamos trumposios žinutės į telefonus su reikiama informacija, kur kelionės metu kreiptis kilus koronaviruso pavojui.

R. Lingienė patvirtino, kad naktį iš sekmadienio į pirmadienį Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Milano. Juos pasitiko budintys NVSC specialistai. Kitas lėktuvas su 150-180 keleivių šiuo metu jau yra oro uoste, atvykęs taip pat iš šios Šiaurės Italijos dalies. Visi keleiviai priimami atskiroje zonoje, jiems suteikiama informacija apie prevencines koronaviruso priemones raštu ir žodžiu. Taip pat visi keleiviai paprašyti užpildyti keleivio korteles, kad su jais būtų galima susisiekti ir dvi savaites stebėti jų sveikatos būklę.

Visi iš Šiaurės Italijos atvykę asmenys raginami dvi savaites vengti socialinių kontaktų: likti namuose, nelankyti paskaitų, jei yra galimybė - dirbti iš namų nuotoliniu būdu. Jeigu tokios galimybės darbdavys nesuteikia, asmenys raginami kreiptis į NVSC dėl nedarbingumo suteikimo.

Neturintys galimybės likti namuose dėl rizikos užkrėsti šeimos narius, gyventojai raginami dėl laikino prieglobsčio kreiptis į Lietuvos savivaldybes.

Per savaitę per Lietuvos oro uostus vykdoma apie 14 tiesioginių skrydžių iš ir į Šiaurės Italijos miestus.

Lietuvos naujienų agentūros BNS ir ELTA anksčiau pranešė, kad Italijoje koronavirusas diagnozuotas 152 pacientams. Šiauriniame Lombardijos regione mirė ketvirtas COVID-19 virusu užsikrėtęs žmogus – 84 metų vyras. Lombardijoje buvo imtasi karantino ir kitokių saugumo priemonių, mėginant suvaldyti ligos protrūkį.

Italijos pareigūnai sekmadienį pranešė, kad nutraukiami žymiojo Venecijos karnavalo renginiai, siekiant sustabdyti naujojo koronaviruso plitimą. Taip pat uždaryti keliolika turistų pamėgtų šiaurinių Italijos miestelių, duris užvėrė Milano katedra ir Venecijos bazilika.

Italija sausio pabaigoje pirmoji iš Europos valstybių paskelbė nepaprastąją padėtį dėl COVID-19, paaiškindama, jog taip siekia paspartinti pasiruošimus užkirsti kelią pavojingo naujo koronaviruso protrūkiui.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook