Mokyklos pradeda nuotolinį mokymą, sistemos lūžta neatlaikiusi...

Mokyklos pradeda nuotolinį mokymą, sistemos lūžta neatlaikiusios apkrovos (balsavimas) (0)

2020-03-30

Pirmadienį Lietuvoje toliau tęsiantis karantinui, visos švietimo įstaigos pereina prie nuotolinio ugdymo. Kelias savaites ugdymo proceso nevykdžiusios mokyklos nuo šiol turės užtikrinti ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą nuotoliniu būdu.

Tačiau tai padaryti gali nebūti paprasta - nuotoliniam mokymui skirtos internetinės platformos jau pirmadienį ryte neatlaikė apkrovos ir neveikė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius neatmeta galimybės, kad nuotoliniu būdu gali prireikti užbaigti ir šiuos mokslo metus.

Dar pastarąją savaitę švietimo, mokslo ir sporto ministras tvirtino, kad dauguma mokyklų jau yra pasiruošusios nuotoliniam mokymuisi, tačiau dalis pedagogų baiminasi, jog, ugdymo įstaigoms masiškai pradėjus organizuoti tokį darbą, ims strigti virtualios sistemos.

Ar Jums pavyksta naudotis nuotolinio mokymo platformomis internete?

Savo ruožtu ministras, likus kelioms dienoms iki nuotolinio ugdymo pradžios, pripažino, kad vis dar trūksta kompiuterių ir interneto ryšio.

Kaip trūkumą jis įvardino ir mokytojų pasirengimo stoką realizuoti ugdymo procesą virtualioje erdvėje.

Sprendžiant technologinės prieigos problemą, Nacionalinė švietimo agentūra pranešė perkanti 15 tūkstančių planšetinių ir 20 tūkstančių nešiojamųjų kompiuterių mokykloms.

Ugdymo procesas šalyje iš esmės sustojo dar kovo 13 d., kai dėl koronaviruso grėsmės Vyriausybė visose Lietuvos švietimo įstaigose parekomendavo užsiėmimų nebevesti.

Nuo kovo 16 d., šalyje įvedus karantiną, šalia kitų apribojimų ir draudimų, privalomai buvo sustabdytas ir ugdymo procesas visose švietimo įstaigose.

Pastarąją savaitę Vyriausybė nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos.

Lietuvoje įvesto karantino metu ne tik neveikia ugdymo įstaigos, tačiau kartu apribotas išvykimas iš šalies ir atvykimas į ją, draudžiami žmonių susibūrimai, uždarytos kavinės, daugelis parduotuvių, rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook