Orai šils, lietaus nenumatoma

Orai šils, lietaus nenumatoma (0)

2020-04-30

Artimiausiu metu Lietuvos orus lemiantis anticiklonas bandys trauktis ir vietą užleis šiek tiek žemesnio slėgio zonai.

Ketvirtadienį numatomi nepastoviai, bet daugiausiai mažai debesuoti orai. Dėl anticiklono įtakos lietaus kol kas nenumatoma.

Temperatūra naktį kris iki 1-5 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje daug kur formuosis šalnos iki 0-3, vėsesnėse vietovėse dėl vietos sąlygų prie žemės atšals ir iki 5 laipsnių šalčio.

Dieną temperatūra bus apie 11-16 laipsnių šilumos, vėsiausia šiauriniuose rajonuose ir pajūryje, šilčiausia šalies pietryčiuose.
 
Penktadienis didžiojoje šalies dalyje toliau išliks daugiausia mažai debesuotas. Tiesa vakariniuose rajonuose naktį ir pirmoje dienos pusėje galimi trumpi ir negausūs lietūs.

Dieną ten ir vėjas taps kiek gūsingesnis ir pietryčių vėjas gali vietomis sustiprėti iki 15 m/s. Temperatūra naktį bus gana nevienoda: daugiausia 3-6, rytuose 1-2, dirvos paviršiuje šalnos iki 3 laipsnių, pajūryje tuo tarpu laikysis apie 8 laipsnius šilumos. 

Dieną aukščiausia temperatūra sieks 14-18 laipsnių.
 
Pagaliau ateis šeštadienis ir pagaliau per šalį po truputį judės nykstantis atmosferos frontas bei pagaliau jis turėtų atnešti šiek tiek gausesnio lietaus. Žinoma, tai nebus kokia nors smarki liūtis, kuri dabartinėmis sąlygomis būtų beveik išganinga, tačiau lietaus turėtų kliūti beveik visiems.

Didžiausia lietaus porcija turėtų praeiti naktį ir pirmoje dienos pusėje, o po pietų didžiojoje šalies dalyje giedrysis ir palis tik trumpi lietūs, vakariniuose rajonuose gali perkūnija sugriaudėti.

Naktį temperatūra svyruos apie 5-10, dieną šils iki 12-17, pietiniuose rajonuose galbūt iki 19 laipsnių šilumos.

orai.lt inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook