Padėtis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi nesikeičia

Padėtis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi nesikeičia (0)

2014-11-25

L. Pilecko nuotr.

Padėtis pasienyje su Rusijos Kaliningrado sritimi nesikeičia jau ketvirtą parą – šios šalies pareigūnai taiko apribojimus automobilių su lietuviškais numeriais vairuotojams, todėl smarkiai krito keliaujančiųjų srautai. Problemų nepatiria tik keliaujantieji pėsčiomis.

Nuo pirmadienio 8 val. ryto iki antradienio 8 val. ryto iš Lietuvos į Rusiją per keturis kontrolės punktus (Kybartų, Ramoniškių, Panemunės ir Nidos) išvyko 111 lengvųjų automobilių su lietuviškais numeriais. Iš šio skaičiaus dar reikėtų atimti keliolika mašinų. Jų vairuotojai, privažiavę patikrinimo vietas Rusijos pusėje ir ten sužinoję apie maždaug parą užtruksiančias kontrolės procedūras, apsisuko ir grįžo į Lietuvą.

Kai Rusija dar netaikė sugriežtinto įvažiavimo, vidutiniškai per parą į Kaliningrado sritį per minėtus punktus išvykdavo daugiau kaip 700 automobilių su lietuviškais numeriais.

Per parą nuo pirmadienio 8 val. iki antradienio 8 val. į Lietuvą iš Kaliningrado srities grįžo 62 automobiliai su lietuviškais numeriais. Anksčiau šis skaičius siekė maždaug 650 mašinų.

Pirmadienį kai kurie iš Kaliningrado srities važiuojantys lietuviai teigė leidimo išvažiuoti į Lietuvą laukę po 20 valandų. Ne ką geresnė situacija ir išvykstant iš Lietuvos.

Vilkikų su lietuviškais numeriais per pastarąją parą į Kaliningrado sritį išvyko 13, atvyko 10. Krovininių transporto priemonių su rusiškais numeriais per tą patį laiką iš Lietuvos išvyko 228, atvyko 268.

Dėl tokio Rusijos pareigūnų darbo kilo problemų ir tiems asmenims, kurie dirba Kaliningrado srityje. Pastebima, kad atvykę į pasienį jie Lietuvos pusėje palieka savo automobilius su lietuviškais numeriais, pėsčiomis kerta sieną, o vėliau tokiu pat būdu grįžta atgal. Beje, pėstiesiems Kaliningrado pareigūnai netaiko apribojimų ir jie eidami per sieną neužtrunka.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba yra kreipusis į Kaliningrado pasieniečius oficialaus paaiškinimo dėl situacijos kontrolės punktuose, tačiau tokio atsakymo dar nėra gavusi.

VSAT ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook