Paskelbti priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai

Paskelbti priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatai (0)

2014-07-26

Penktadienį stojantieji sužinojo pagrindinio priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje rezultatai buvo skelbiami iki 15 val. Šiemet sistemoje užsiregistravo 39,7 tūkst. stojančiųjų, beveik 22 tūkst. iš jų vidurinį išsilavinimą įgijo 2014-aisiais. 

Geidžiamiausia stojančiųjų specialybė šiemet yra medicina. Pagal pirmąjį pageidavimą Lietuvos sveikatos mokslų universitete ją pageidauja studijuoti 878, Vilniaus universitete - 541 stojantysis. Toliau rikiuojasi Lietuvos sveikatos mokslų odontologijos studijos, Vilniaus universiteto teisė, ekonomika ir "Programų sistemos", Mykolo Romerio universiteto programos "Teisė ir muitinės veikla" bei "Teisė ir ikiteisminis procesas", Lietuvos sporto universiteto programa "Treniravimo sistemos".
Kolegijose populiariausios studijos yra kosmetologija, bendrosios praktikos slauga bei transporto logistika.
Didžiausi konkursai universitetuose yra į teisės (7,3 pageidavimo vienai valstybės finansuojamai vietai), medicinos ir sveikatos (6,64) bei verslo ir vadybos (4,88) krypčių grupes.
Pagal pirmąjį pageidavimą universitetuose, 41 proc. stojančiųjų pageidavo studijuoti socialinių mokslų studijos programas (pernai 44,5 proc.), 22,9 proc. - biomedicinos mokslų (pernai 19,9 proc.), 14,6 proc. - technologijos mokslų (pernai - 14,5 proc.). Mažiau populiarūs buvo humanitariniai mokslai (8,4 proc.), fiziniai mokslai (8,3 proc.) ir menai (4,9 proc.).
Socialinius mokslus daugiausiai studijuoti pageidavo ir stojantieji į kolegijas (39,2 proc.). Toliau rikiuojasi technologijos mokslai (28,2 proc.) ir biomedicinos mokslai (25 proc.). Palyginti su 2013-aisiais, pageidaujančiųjų kolegijose studijuoti socialinius mokslus sumažėjo 3,5 proc., tuo tarpu biomedicinos mokslų prioritetas išaugo 3,3 proc.
Populiariausias šiemet buvo Vilniaus universitetas. Pirmuoju prioritetu studijuoti kurią nors studijų programą, siūlomą šiame universitete, pageidavo beveik 5,5 tūkst. Vilniaus Gedimino technikos universitete pageidavo studijuoti 2,7 tūkst., Lietuvos sveikatos mokslų universitete ir Kauno technologijos universitete - per 2,5 tūkst. Mažiau populiaresni buvo Mykolo Romerio (2,3 tūkst.), Vytauto Didžiojo (1,6 tūkst.) ir Klaipėdos (1,2 tūkst.) universitetai.
Tarp kolegijų populiariausios buvo Kauno, Vilniaus, Klaipėdos valstybinė bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos.
Iš viso studijas universitetuose pirmuoju prioritetu rinkosi 22,5 tūkst., (64 proc. visų pageidavimų), kolegijose - 13 tūkst. (36 proc. visų pageidavimų) stojantieji.
Šiemet priėmime dalyvauja 43 aukštosios mokyklos. Preliminarus valstybės finansuojamų vietų skaičius universitetinėms studijoms šiemet yra 7576, koleginėms studijoms - 6874. Be to, aukštosioms mokykloms šiemet patvirtinta ir 716 tiksliniu būdu valstybės finansuojamų vietų, iš jų priėmimui į pirmą kursą - 665.
Sutartys su stojančiuosius pakvietusiomis studijuoti aukštosiomis mokyklomis bus pasirašomos liepos 28 - 31 d. 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook