Per Užgavėnes vardadienius švenčia

Per Užgavėnes vardadienius švenčia (0)

2020-02-25

Vasario 25-oji – Užgavėnės.

Užgavėnės, žiemos šventė, kurios paskirtis – išvyti žiemą, prisišaukti pavasarį. Kitą dieną po Užgavėnių prasideda gavėnia, trunkanti iki Velykų, šiuo laikotarpiu skatinamas pasninkavimas. Todėl per Užgavėnes dera prieš gavėnią paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti.

Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų.

Šventė yra pagoniška, tačiau vėliau glaudžiai susieta su krikščionybe.

Užgavėnių apeigose yra keli pagrindiniai elementai: vaišės; važinėjimas; čiuožinėjimas; supimasis; įvairūs būrimai; Morės arba Kotrės vežiojimas ir jos sunaikinimas; persirengėlių eisenos ir vaidinimai; vestuvių, laidotuvių inscenizacijos; žiemos ir pavasario būtybių (Lašininio ir Kanapinio) kova. Pagrindinis dėmesys buvo nukreiptas į apeigas, kurios turinčios išvaryti žiemos demonus ir pažadinti iš miego šalčio sukaustytą žemę, suteikti jai derlingumo galią. Šventėms buvo ruošiamos vaišės. Jų pagrindiniai patiekalai – šiupinys (kruopų košė su lašinukais, Žemaitijoje – žirnių košė su įkišta kaulės uodega), blynai, įvairi mėsa.

Vasario dvidešimt penktoji, antradienis – 56-oji metų diena (antroji 9-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 310 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Dabinta, Egilas, Ekvitas, Notangas, Notangė, Rasa, Rasuolė, Regimantas, Viktas, Viktoras, Viktorinas;

rytoj: Aleksandra, Aleksandras, Aleksas, Aleksė, Aleksius, Aleksys, Alė, Aurimė, Izabelė, Joginta, Jogintas, Jogintė, Sandra;

poryt: Gabija, Gabrielius, Ginvilas, Fortūnatė, Fortūnatas, Leandras, Mandravas, Mandravė, Skirmantė.

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.21, leidžiasi 17.44. Dienos ilgumas – 10.23.

Šiandien – trečioji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Žuvų ženkle.

ELTA inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook