Reitinguose - socialdemokratų populiarumo pavasaris

Reitinguose - socialdemokratų populiarumo pavasaris (0)

2014-04-19

Visuomenės nuomonių apklausose - socialdemokratų populiarumo reitingų pavasaris: pakilo ne tik pačių partijų, bet ir Premjero bei dar dviejų ministrų reitingai. Politologo Kauno technologijos universiteto prof. dr. Algio Krupavičiaus vertinimu, valdančiųjų partijos lyderės vertinimai kyla kaip ant mielių, nes opozicija nepasistengia jų apkarpyti. 

"Socialdemokratai, kaip politinė partija, atrodo solidžiausiai dabartiniame partijų kontekste. Opozicija yra gerokai bedantė, ir iš esmės, jei opozicija kalba kokiomis nors politikos temomis, tai jos susijusios pirmiausia su Ukrainos krize, kitos temos, ypač vidaus politikos klausimai, yra gerokai opozicijos pamiršti. Matyt, respondentai pirmiausia mato socialdemokratus, kurie vadovauja Vyriausybei, svarsto vidaus politikos problemas", - sakė A. Krupavičius. 
Politologo teigimu, visuomenės vertinimai yra aiškus signalas artėjančių rinkimų į Europos Parlamentą (EP) kontekste. 
"Jeigu neįvyks politinis žemės drebėjimas, socialdemokratai gali būti daugiausiai mandatų gaunanti partija EP rinkimuose. Jie gali tikėtis ir pusės visų Lietuvai skirtų mandatų EP", - sakė A. Krupavičius. 
Naujienų agentūros ELTA užsakymu Lietuvos-Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos "Baltijos tyrimai" kovo 24-31 dienomis atliktos apklausos duomenimis, socialdemokratų partijos reitingai per mėnesį pakilo nuo 26,6 proc. iki 28,7 proc. 
Išaugo ir socialdemokratų atstovų Vyriausybėje populiarumas, Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus vertinimas šovė į viršų 6 procentiniais punktais. 
"Ministras Pirmininkas yra gana nuoseklus dabartinėje tarptautinėje situacijoje. Jis nebuvo tas, kuris užėmė kraštutinę poziciją, stengėsi išlaikyti sveiką protą ir šaltą galvą. Tai yra vienas iš paaiškinimų, kodėl Premjero reitingas šį kartą gana ženkliai išaugo", - teigė A. Krupavičius. 
4 procentiniais punktais palankiau įvertinti užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Politologo vertinimu, jų reitingas pakilo, nes dėl Ukrainos krizės jie tapo dažniau matomi viešojoje erdvėje. Labiausiai pastebimi viešojoje erdvėje šios Vyriausybės ministrai išliko sveikatos apsaugos ministras socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis ir aplinkos ministras "tvarkietis" Valentinas Mazuronis. 
Per mėnesį, lyginant vasario ir kovo duomenimis, 4 procentiniais punktais palankiau įvertintas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, o 3 procentiniais punktais padaugėjo gyventojų, kurie palankiai įvertino socialdemokratą Zigmantą Balčytį, konservatorę Ireną Degutienę, liberalą Eligijų Masiulį ir "tvarkietį" Valentiną Mazuronį. 
Per pastarąjį mėnesį 3 procentiniais punktais pablogėjo partijos Tvarka ir teisingumas pirmininko Rolando Pakso vertinimas. Pasak politologo A. Krupavičiaus, taip nutiko, nes atliekant apklausą jau tapo aišku, kad jis vargiai galės dalyvauti Prezidento rinkimuose ir dalis respondentų ėmė ieškoti kito lyderio, kurį galėtų rinktis. 
Kitų politikų vertinimai pakito nežymiai. Šalies gyventojai palankiausiai vertino Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kadenciją baigusį Prezidentą Valdą Adamkų, Premjerą A. Butkevičių, europarlamentarę Viliją Blinkevičiūtę ir aplinkos ministrą V. Mazuronį. 
Kaip ir ankstesniuose tyrimuose, nepalankiausiai šalies gyventojai įvertino šiuos 7 politikus - europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį, opozicijos lyderį Andrių Kubilių, Vilniaus miesto merą Artūrą Zuoką, Darbo partijos įkūrėją Viktorą Uspaskichą, europarlamentarą prof. Vytautą Landsbergį, Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę ir Seimo narį Petrą Gražulį. 
Jei kovo pabaigoje būtų vykę rinkimai į Seimą, 11 proc. apklaustų gyventojų būtų balsavę už partiją Tvarka ir teisingumas, 10 proc. - už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus, 9 proc. - už Darbo partiją, o 6 proc. respondentų atsakė, kad balsuotų už Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį. 
3 proc. suaugusių šalies gyventojų kovą ketino balsuoti už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą, 2 proc. už Lietuvos lenkų rinkimų akciją, o kiek daugiau nei 1 proc. rinkėjų palaikytų Lietuvos žaliųjų partiją bei politinę partiją "Sąjunga TAIP". Kitas partijas palaiko mažiau nei po vieną procentą apklaustų gyventojų. 
Ketvirtadalis (24 proc.) respondentų nurodė neketiną dalyvauti rinkimuose arba nesą apsisprendę, už ką balsuoti. 
Apklausa vyko 2014 m. kovo 24-31 dienomis. Apklausti 1106 Lietuvos gyventojai nuo 15 metų ir vyresni, apklausa vyko 132 atrankos taškuose. Apklaustųjų sudėtis atitinka 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 procentų. 
Apklausa vyko 2014 m. kovo 24-31 dienomis. Apklausti 1106 Lietuvos gyventojai nuo 15 metų ir vyresni, apklausa vyko 132 atrankos taškuose. Apklaustųjų sudėtis atitinka 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, išsimokslinimą, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 15 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 procentų. 
Jei rytoj vyktų rinkimai į Seimą, už kurią partiją balsuotumėte? (18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų atsakymai)

  2014 02
(%) 
2014 03 
(%) 
Lietuvos socialdemokratų partiją  26,6  28,7 
Partiją "Tvarka ir teisingumas"  11,7  11,1 
Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus  9,8  9,9 
Darbo partiją  10,9  8,9 
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį   5,0  5,8 
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą   2,4  3,4 
Lietuvos lenkų rinkimų akciją   2,6  2,1 
Lietuvos žalųjų partiją  1,5  1,6 
Politinę partiją "Sąjunga Taip"  1,2  1,6 
Partiją "Jaunoji Lietuva"  1,3  0,8 
Tautininkų sąjungą  0,4  0,8 
Politinę partiją "Drąsos kelias"  0,4  0,8 
Liberalų ir centro sąjungą  0,5  0,5 
Kitas partijas   0,1 
Nebalsuotų, neturi nuomonės   25,7  23,9 

ELTA ir "Šviesos" inf.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook