Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Seimas pritarė aiškesnei laikinojo sulaikymo tvarkai

Seimas pritarė aiškesnei laikinojo sulaikymo tvarkai (0)

2022-07-01

Seimas pritarė Teisingumo ministerijos siūlymui, kuriuo bus aiškiau reglamentuojama laikinojo sulaikymo tvarka. Naujasis Baudžiamojo proceso kodekso reglamentavimas tiksliau apibrėžia asmens laikinojo sulaikymo pagrindus ir procedūras.

Naujasis reglamentavimas užtikrins, kad tuo atveju, jeigu asmuo būtų sulaikomas neužklupus nusikaltimo vietoje, jis būtų pristatomas pas teisėją tam, kad šis skirtų suėmimą, nebent paaiškėtų naujos aplinkybės, kurios negalėjo būti žinomos sulaikymo metu.

„Asmens laisvės suvaržymo procedūros ir pagrindai, kuriais valstybės institucijoms suteikiama teisė apriboti asmens laisvę, turi būti pagrįsti, o laikinas sulaikymas taikoma tik konkrečiais atvejais, kaip tai numato Lietuvos Respublikos Konstitucija. Naujasis reglamentavimas tai labai aiškiai apibrėžia. Tai užtikrins teisinį aiškumą“,– sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska.

Teisingumo ministerijos pateiktais duomenimis, per metus vidutiniškai pareigūnai sulaiko apie 19 tūkst. asmenų, įtariamų padarius nusikaltimus, iš kurių iki 2 tūkst. asmenų sulaikoma ne nusikalstamos veikos padarymo vietoje.

ELTA inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook