Šiais metais Lietuva, Latvija ir Estija minės Baltijos kelio 2...

Šiais metais Lietuva, Latvija ir Estija minės Baltijos kelio 25-metį (0)

2014-07-24

1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos tautos išreiškė tvirtą apsisprendimą ir norą būti laisvos, atkurti savo valstybių nepriklausomybę. Apie 2 milijonus Lietuvos, Latvijos, Estijos žmonių rankų grandinė nusitiesė 620 km nuo Vilniaus per Rygą iki Talino. Ši taiki, laisvę mylinčių žmonių demonstracija atkreipė viso pasaulio dėmesį. 2009 m. Baltijos kelias buvo įrašytas į UNESCO tarptautinį registrą „Pasaulio atmintis“.

Nuo šio svarbaus įvykio, daugelio vadinamo Baltijos stebuklu, praėjo ketvirtis amžiaus, užaugo nauja karta. Jaunimas apie Baltijos kelią sužino tik iš fotografijų, vaizdo medžiagos, pasakojimų ir šį įvykį primenančių atminimo ženklų Baltijos kelio ruožuose. 1989 m. Baltijos kelio dalyviai, atvykę iš miestų, rajonų į savo ruožus, pastatė atsivežtus atminimo ženklus (kryžius, koplytstulpius, akmenis ir kita).
Baltijos kelio 25-mečiui paminėti numatomi įvairūs renginiai tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ir Estijoje. Atsižvelgus į daugelio 1989 m. Baltijos kelio organizatorių, koordinatorių bei dalyvių pasiūlymus ir siekiant išskirtinai pagerbti Lietuvos miestų, rajonų žmonių, vykusių keliasdešimt ar net kelis šimtus kilometrų iš savo gyvenamųjų vietovių į Baltijos kelio ruožus, indėlį, planuojama organizuoti renginį „Baltijos kelio sąšauka“. Šio renginio metu tam tikrose vietose (daugelyje vietų – prie Baltijos kelio atminimo ženklų) galėtų atvykti ir rinktis Lietuvos miestų, rajonų, miestelių atstovai, meno kolektyvai, ansambliai, ypač laukiamas jaunimas.
Už Baltijos kelio 25-mečio paminėjimo programos įgyvendinimą Jurbarko rajono savivaldybėje atsakingas  Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Šimkus.
Asmenys, norintys vykti į „Baltijos kelio sąšauką“ registruokitės iki rugpjūčio 12 d. el. paštu r.paliliunaite@jurbarkas.lt, tel. 8 65 598 123.
Savo atsiminimus, fotografijas, vaizdo medžiagą iš 1989 m. Baltijos kelio, maloniai prašome pateikti Kultūros skyriaus vyriausiajai specialistei Reginai Kliukienei  el. paštu r.kliukiene@jurbarkas.lt, tel. (8 447) 70 200, Jurbarko rajono savivaldybė, Dariaus ir Girėno g. 96, 318 kab.
Dėl papildomos informacijos galite kreiptis į Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėją, vieną iš 1989 m. Baltijos kelio organizatorę Angonitą Rupšytę tel.: 8 5 239 6119 arba 8 61 619 252, el. p.: anrups@lrs.lt arba istorija@lrs.lt.
Informaciją apie „Baltijos kelio sąšauką“ Baltijos kelio 25-mečio minėjimo renginius sekite internetiniame puslapyje www.jurbarkas.lt.

Dokumentų ir viešųjų ryšių skyrius« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook