Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Tarp geriausių šalies ugniagesių – jurbarkiečiai

Tarp geriausių šalies ugniagesių – jurbarkiečiai (0)

2022-06-13

Birželio 9 d. Lietuvos stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose, vykusiose Šiauliuose, Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai pelnė sidabrą ir bronzą. Individualioje rungtyje antrąją vietą užėmė ugniagesys gelbėtojas, jaunesnysis puskarininkis Arnas Jankevičius, o trečiąją - vyresnysis ugniagesys gelbėtojas, puskarininkis, Laimutis Žemaitis.

Prireikė ištvermės

Iš viso varžybose dalyvavo keturi Jurbarko ugniagesiai. Be minėtų A. Jankevičiaus ir L. Žemaičio, jėgas išbandė ugniagesys gelbėtojas, jaunesnysis puskarininkis Domas Andriuškevičius ir vyresnysis ugniagesys gelbėtojas, puskarininkis, Paulius Paspirgėlis.

L. Žemaitis pasakoja, kad varžybos buvo nemenkas iššūkis tiek fiziškai, tiek psichologiškai ir pareikalavo nemažai ištvermės.

„Teko įveikti keletą rungčių. Pirmiausia su koviniais rūbais ir kvėpavimu aparatu, kas sveria apie 15 kg., teko bėgti į bokštą, kuris atstoja trijų aukštų namo stogo aukštį. Bėgome ne tuščiomis rankomis, o su 20 kg sveriančia gaisrine žarna ant peties. Tada teko numesti ją į dėžę ir su virve į viršų užtraukti taip pat 20 kg sveriančią žarną. Tada jau teko bėgti žemyn koją statant ant kiekvieno laiptelio, nes kitaip gautum baudos taškų“, - pasakojo ugniagesys.

Nuskubėjus žemyn laukė kitos rungtys – teko mojuoti aštuonis kilogramus sveriančiu kūju, tempti 80 k sveriantį manekeną, bėgti gyvatėle, tempti vandeniu užpildytą žarną ir vandens srove numušti taikinį.

„Galas – sunkiausias etapas, nes jėgos būna ant ribos. Tikrai tam ruošėmės, sportavome. Kad rungtis būtų įskaityta, reikia viską įveikti per mažiau, nei penkias minutes. Tačiau norint rezultato, tai padaryti reikia daug greičiau. Tie, kas nuolat dalyvauja varžybose Pasaulio ir Europos varžybose, jie viską padaro maždaug per pusantros minutės. Man reikėjo minutės ir 49 sekundžių“, - sakė L. Žemaitis.

Vyras džiaugėsi, kad pirmam kartui tai – geras laikas. Ugniagesys juokiasi, kad dar prieš varžybas tikėjosi, kad užteks trijų minučių. Tačiau viską atlikti pavyko gerokai greičiau.

Ruošiasi kitiems metams

„Tikrai ruošimės varžyboms, kurios vyks kitais metais. Ruošėmės ir dabar, bet po pabandymo labai aišku pasidarė, kad be pasiruošimo nieko nebus. Buvo ugniagesių, kurie nesiruošę atvažiavo. Tai dalyvauti griūnant ir bėgant iš paskutiniųjų – ne variantas. Važiuojant į tokias varžybas reikia būti pasiruošus taip, kad per 15 minučių nubėgtum bent tris kilometrus“, - įsitikinęs L. Žemaitis.

A. Jankevičius taip pat tikino, kad užsidegimo ruoštis kitiems metams kol kas netrūksta. Tai  daryti ugniagesiai turi visas sąlygas, nes gaisrinėje įruošta moderni sporto salė.

„Šį kartą buvo toks jėgų pabandymas, pamatėme, kad galime varžytis, tačiau kartu supratome ir kur dar reikia patobulėti. Kiti vyrai dabar irgi užsidegę“, - sakė jaunesnysis puskarininkis.

Profesionalus sportas

Nugalėtoju ir stipriausiu šalies ugniagesiu gelbėtoju individualioje rungtyje tapo Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Gintautas Samauskis.

Antrąją vietą tarp stipriausiųjų ugniagesių užėmė Rokas Lindenis iš Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, trečiąją – Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 2-osios komandos viršininkas Andrius Ašmontas.

„Nugalėti man padėjo didelis užsidegimas ir tikslo siekimas, – sakė varžybų nugalėtojas. – Atidaviau savęs tiek, kiek galiu. Žinoma, ir rengiantis varžyboms buvo įdėta daug juodo darbo. Šiemet į varžybas susirinko labai pajėgūs, stiprūs ugniagesiai. Konkurencija buvo itin didelė. Tad varžyboms pradėjau ruoštis jau sausio pabaigoje ir skyriau tam didžiąją dalį savo laisvalaikio.“

G. Samauskis stipriausio ugniagesio gelbėtojo varžybose dalyvauja penkeri metai. Jis yra vienas Lietuvos rinktinės narių. Jie yra tapę Europos čempionais, o Pasaulio stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų varžybose Amerikoje užėmė antrąją vietą.

G. Samauskis yra karys savanoris, dalyvauja panašiose pagal ištvermę galiūnų varžybose. Savo pergalę stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose jis skiria savo sūnui Ignui, kuriam nori būti pavyzdys.

Stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo varžybose dalyvavo per 60 ugniagesių gelbėtojų iš visos Lietuvos. Komandinėje rungtyje pirmąją vietą iškovojo Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos komanda, antrąją vietą užėmė Šiaulių PGV, trečiąją – bendra Mažeikių, Raseinių ir Klaipėdos ugniagesių komanda.

Tandemų rungtyje nugalėtojais tapo vilniečiai Jaroslav Višnevski ir Mindaugas Valaitis, antrąją vietą užėmė Šiaulių PGV atstovas Andrius Ašmontas ir Gintautas Samauskis, trečiąją – Romualdas Vilimas iš Biržų ir Panevėžio PGV 1-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Karolis Gražinis.

Šiose varžybose dalyvavo trys moterys – ugniagesė gelbėtoja Greta Pauliučenko iš Vilniaus PGV, Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkė Regina Bartkutė iš Šiaulių PGV ir savanorė ugniagesė Dovilė Gideikaitė iš Akmenės.

VPGT ir ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook