Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Vaiko teisių gynėjai kviečia į atvirų durų dienas

Vaiko teisių gynėjai kviečia į atvirų durų dienas (0)

2022-05-12

Kiekvienoje savivaldybėje veikiančiuose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos padaliniuose ketvirtadienį rengiamos atvirų durų dienos. Daugelyje iš jų darbo laikas bus pratęstas iki 19 val. Jurbarke atvirų durų dienos vyksta taip pat. 

Užsukti į Jurbarko padalinį adresu Dariaus ir Girėno g. 98, ketvirtadienį galima iki 19 val.
Vaiko teisių gynėjai, teisininkai, psichologai bus pasirengę konsultuoti žmones jiems aktualiais su vaikais susijusiais klausimais. Bu galima daugiau sužinoti apie bendravimą su vaikais, su kokiais sunkumais susiduriama.

Pasak Valstybės vaiko tiesių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės, vaiko teisių gynėjai vis dažniau tampa šeimų konsultantais, padedančiais sudėtingose situacijose, kai šeimai prireikia pagalbos. Būtent šie specialistai lydi šeimas sunkiomis akimirkomis ir padeda joms likti kartu, užtikrinant geriausius vaiko interesus.

„Vaiko teisių gynėjai visuomet esame pasiruošę išklausyti, patarti ir padėti visiems, kurie nori pasikonsultuoti ar geriau suprasti vaiko teises ir pareigas, tinkamai atstovauti geriausius vaiko interesus. Esame pasirengę padėti vaikams, šeimoms, globėjams, ir visiems, kam kyla klausimų. Šiais metais atvirų durų dienose ypač laukiame iš Ukrainos atvykusių žmonių, kuriems neabejotinai kyla nemažai klausimų dėl vaiko teisų apsaugos sistemos Lietuvoje. Tad kviečiu atvykti ir praturtinti savo žinias“, – ragina I. Skuodienė.

Kiekvieną dieną tarnybos specialistai sulaukia gyventojų užklausų įvairiausiomis temomis – nuo buto pardavimui reikalingų dokumentų iki skyrium gyvenančių tėvų bendravimo su vaiku tvarkos. Žmonės domisi, kaip tarnyba reaguoja į pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus, ar reikalingi papildomi dokumentai norint su vaiku išvykti į užsienį, kur kreiptis norint susitvarkyti su vaiko išlaikymu susijusius klausimus ir panašiai.

Kaip teigia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, atvirų durų dieną žmonės galės užduoti rūpimus klausimus specialistams – gynėjams, teisininkams, skyrių vadovams – išsiaiškinti dominančią su vaiko, tėvų, globėjų, įtėvių teisėmis ir pareigomis susijusią informaciją. Vaiko teisų gynėjų konsultacija nieko nekainuoja, tačiau gali gerokai praturtinti žinias.

Atvirų durų dieną tarnyboje laukiami ir Ukrainos žmonės, kurie kviečiami susipažinti su šalyje veikiančia draugiška ir saugia vaiko teisių užtikrinimo sistema.

ELTA inform.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook