Numerio tema

Numerio tema

Siūloma parama Jurbarke nieko nedomina (4)

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ypatingą dėmesį skiria trumposioms maisto tiekimo grandinėms kurti, o jų veiklai užtikrinti būtina steigti logistikos centrus. Ta linkme jau dirba kai kurios šalies savivaldybės. Šiam tikslui ŽŪM numačiusi skirti beveik tris milijonus eurų. Ar mūsų rajono ūkio subjektai sugebės pasinaudoti siūloma parama? Kol kas panašu, kad investicijos Jurbarką aplenks.

(Plačiau...)

Ar Jurbarke sulauksime nelegalių migrantų? (6)

Lietuva susidūrė su nauju hibridinio karo iššūkiu – iš Baltarusijos per valstybės sieną lengvai praleidžiamais nelegaliais migrantais. Vien per naktį iš pirmadienio į antradienį sulaikytas 41 asmuo. O iš viso iki antradienio ryto sulaikyti 2158 perbėgėliai. Lietuvai, kol bus išspręstas tolesnis šių žmonių likimas, iškilo problema dėl jų laikino apgyvendinimo ir priežiūros. Kol kas Jurbarko rajono savivaldybėje tokių migrantų nėra, tačiau ar jų čia neatsiras?

(Plačiau...)

Nauja sveikatos reforma: savivaldybės ruošiasi kautis (0)

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) į viešumą išnešė tyliai rengtą Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reorganizavimo planą. Tinklo pertvarkos planas pristatytas Seimo Sveikatos reikalų komitete, surengtas pristatymas ir savivaldybių merams, sveikatos priežiūros įstaigų vadovams. Apie gresiančią sveikatos sistemos reformą nieko nežinojusioms savivaldybėms pateikta informacija sukėlė nemažai klausimų ir baimių dėl gydymo įstaigų ateities.

(Plačiau...)

Tiesos link – skausmingu Atminties keliu (0)

Liepos 4 d. nuo Sinagogų aikštės Kauno gatve iki senųjų Jurbarko žydų kapinių nusidriekė atminimo eisena – paminėtos 80-osios holokausto pradžios Lietuvoje metinės ir Jurbarke 1941 m. liepos 3 d. įvykdytos pirmosios masinės žydų žudynės. Prisiminti vienus skaudžiausių istorinių įvykių ir išreikšti pagarbą nužudytiesiems susirinko gausus būrys jurbarkiečių, atvyko žydų bendruomenės atstovų, holokausto aukų palikuonių, Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matijas Zonas (Matthias Sonn).

(Plačiau...)

Ataskaita: nesėkmingas ir antrasis bandymas (7)

Tarp birželio 23 d. vykusio Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdžio klausimų buvo ir sprendimo projektas „Dėl Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriaus ir Savivaldybės administracijos 2020 metų veiklos ataskaitos “ tvirtinimo. Šiai ataskaitai tarybos nariai kartą jau buvo nepritarę, todėl antras teikimas ją tvirtinti daugumą politikų nustebino.

(Plačiau...)

Biudžetas „riebesnis“, bet pinigų vis tiek trūksta (4)

Prieš pat Jonines vykusiame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje šventiškos nuotaikos nebuvo – taryboje, kurioje nebelikę daugumos, o opozicijoje dirbančios pasiskelbė jau dvi tarybos narių grupės, kautasi dėl įvairių klausimų. Ietys vėl buvo laužomos ir svarstant savivaldybės biudžeto pakeitimus, o nesantaiką tradiciškai įskėlė pinigai gimnazijos remontui.

(Plačiau...)

Ameriką jurbarkiečiai pažįsta per kultūrą (0)

Beveik prieš metus Jurbarko r. savivaldybėje apsilankęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilkristas (Robert S. Gilchrist) itin domėjosi kultūriniu krašto gyvenimu ir pažadėjo jurbarkiečiams padėti per kultūrą pažinti tolimąją Ameriką. Ambasadorius žodį tęsi – Jurbarke jau buvo galima pažiūrėti ambasados surengtą filmo seansą, o praėjusią savaitę Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta įspūdinga fotografijų paroda.

(Plačiau...)

Šauliai saugo atminimą ir drąsiai žvelgia į ateitį (0)

Kaskart minint Lietuvai svarbias ar istorijos skaudulius primenančias datas renginiams orumo ir svarbos suteikia uniformuotų šaulių rikiuotė, jaunųjų šaulių priesaikos. Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) – sukarinta visuomeninė organizacija, kurios veikloje savanoriškai dalyvauja gyventojai, pasirengę savo laiką skirti Tėvynei ginti ir stiprinti.

(Plačiau...)

Turizmo prioritetai surašyti „Tauragė+“ strategijoje (2)

Birželio 9 d. Raudonės pilyje nubrėžti paskutiniai „Tauragė+“ funkcinės zonos plėtros strategijos prioritetinės krypties „Turizmo plėtrai svarbių paslaugų ir infrastruktūros vystymo skatinimas“ štrichai. Strategijoje bus numatytos priemonės ir veiksmai turizmui regione skatinti. Tai ketvirtoji strategijos kryptis, kurioje keturios savivaldybės suderino visam regionui svarbius bendrus planus.

(Plačiau...)

Kadetų mokyklos steigimo planus nulems politikai (1)

Gegužės 31 d. Smalininkuose surengta Oro kadetų mokyklos steigiamoji konferencija. Susibūrime savivaldybės vadovai, Smalininkų bendruomenė, Karinių oro pajėgų vadovybė ir rėmėjai aptarė galimybę Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje įkurti oro kadetų licėjų. Nors smalininkiečių ir jų partnerių norai aiškūs, šių planų baigtį lems Vilnius. Pirmiausia tai turės būti politinis Seimo sprendimas, vėliau – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

(Plačiau...)

Viešvilėje nukankinta katytė neišgyveno (13)

Šeštadienio rytą nugaišo policijos rasta ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų ir savanorių bandyta išgelbėti katytė. Apie tai pranešė VšĮ „Būk mano draugas“ atstovė socialiniame tinkle.

Vienoje Viešvilės šeimų apsilankiusius policininkus pribloškė rasto gyvūno vaizdas – katinui sulaužyti kaulai, randai, ausų likučiai, nuplėšta lūpa. Pareigūnai nedelsiant apie tai informavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistus. Šiems atvykus ir apžiūrėjus visą krūvą namuose laikomų gyvūnų nuspręsta jų nieku gyvu nepalikti pavojingoje aplinkoje.

(Plačiau...)

Gyventojus skiepytis tenka prisikviesti patiems (1)

Nuo pirmadienio Lietuvoje prasidėjo masinis vakcinavimas nuo koronaviruso – skiepytis kviečiami visi, sulaukę 16 metų asmenys. Tačiau ir veikiant bendrai internetinei registracijos sistemai vakcinavimą atliekančių įstaigų darbuotojai gyventojus skiepytis kviečia ir asmeniškai jiems skambindami.

(Plačiau...)

Socialiniai darbuotojai: laikas kalbėti apie atsakomybę (0)

Gegužės 21 d. VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ pakvietė savo partnerius į nuotolinę diskusiją apie socialinių paslaugų prieinamumą, informacijos sklaidą, sklandų bendradarbiavimą ir iškylančias problemas. Sudėtingoje socialinių paslaugų sferoje dirbanti įstaiga nuolat ieško šiuolaikiškų ir efektyvių būdų sėkmingai veiklai, kuri dažnai remiasi ir partnerių gebėjimu komunikuoti bei gerai atlikti savo darbą.

(Plačiau...)

Įstrigusi dumblo problema vis dar be aiškaus sprendimo (3)

Balandį savivaldybės tarybos posėdyje praėjusių metų veiklos ataskaitą pristatant bendrovei „Jurbarko vandenys“ laikas, atrodo, atsisuko porą metų atgal – tiek tada, tiek dabar pagrindine įmonės problema buvo įvardytas perteklinio dumblo tvarkymas. Per porą metų sprendžiant šią problemą į priekį nepasistūmėta, ir panašu, kad įmonei pačiai rasti sprendimą – neįmanoma, o pagalbos iš valdžios taip pat nėra.

(Plačiau...)

Po eksperimento žemės klausimus spręs direktorius (3)

Po trijų mėnesių savivaldybės taryba grįžo prie kompetencijų suteikimo savivaldybės administracijos direktoriui klausimo. Sausį atėmusi jam teisę keisti žemės sklypų paskirtį, jau balandį tarybos narių dauguma persigalvojo ir šią funkciją vėl pavedė administracijos direktoriui Raimundui Basčiui.

(Plačiau...)

Marijampolės teismas atvertė „voverių“ stadiono bylą (6)

Gegužės 10-ąją Marijampolės apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla, kurioje aiškinamasi, kas atsakingas už skandalais ir šimtatūkstantiniais nuostoliais pasibaigusią Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukciją.

(Plačiau...)

Mokyklų pertvarkos planas įgauna naujas formas (3)

Balandžio 8 d. paskelbtas Jurbarko r. savivaldybės Mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metais bendrojo plano projektas jau buvo pristatytas savivaldybės tarybos nariams, o šiuo metu vyksta diskusijos su mokyklų, kuriose buvo numatyti vykdyti pertvarkymai, bendruomenėmis. Diskusijos ir savivaldybės vadovų nusiteikimas rodo, kad gegužę tarybai tvirtinti atkeliaus gerokai pakitęs pertvarkos planas.

(Plačiau...)

Ant gimnazijos pastolių – gerokai įkaušę statybininkai (1)

Balandžio 29-ąją į Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją vyko policija. Pareigūnai čia buvo iškviesti patikrinti pastatą renovuojančių statybininkų blaivumo. Paaiškėjo, kad du iš keleto dirbusių vyrų – neblaivūs. Vienam nustatytas 2,23 prom., o kitam – 0,57 prom. girtumas.

(Plačiau...)

Pažadėtų vakcinų negavo ir Jurbarko savivaldybė (0)

Pirmadienį Lietuvoje įsiplieskė skandalas – Vyriausybės sprendimas dalį savivaldybėms skirtų vakcinų atiduoti Vilniui, sukėlė merų pasipiktinimą, o turėję būti paskiepyti gyventojai palikti be nieko. Jurbarkas pateko tarp tų savivaldybių, kurioms vakcinų kiekis buvo sumažintas.

(Plačiau...)

Klausučių bendruomenei – galvos skausmas dėl akmens (2)

Balandžio 19 d. Klausučių bendruomenės centras Jurbarko r. savivaldybėje užregistravo prašymą, kuriuo rajono vadovai raginami spręsti klausutiškiams ramybės neduodančią problemą – bendruomenė įpareigota iki rudens pašalinti įvažiavimą į Klausučius puošiantį akmenį, tačiau to daryti nenusiteikusi. Drauge su prašymu pateikta ir 180 gyventojų, norinčių išsaugoti akmenį, parašų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook