Numerio tema

Numerio tema

Marijampolės teismas atvertė „voverių“ stadiono bylą (6)

Gegužės 10-ąją Marijampolės apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla, kurioje aiškinamasi, kas atsakingas už skandalais ir šimtatūkstantiniais nuostoliais pasibaigusią Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukciją.

(Plačiau...)

Mokyklų pertvarkos planas įgauna naujas formas (3)

Balandžio 8 d. paskelbtas Jurbarko r. savivaldybės Mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metais bendrojo plano projektas jau buvo pristatytas savivaldybės tarybos nariams, o šiuo metu vyksta diskusijos su mokyklų, kuriose buvo numatyti vykdyti pertvarkymai, bendruomenėmis. Diskusijos ir savivaldybės vadovų nusiteikimas rodo, kad gegužę tarybai tvirtinti atkeliaus gerokai pakitęs pertvarkos planas.

(Plačiau...)

Ant gimnazijos pastolių – gerokai įkaušę statybininkai (1)

Balandžio 29-ąją į Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją vyko policija. Pareigūnai čia buvo iškviesti patikrinti pastatą renovuojančių statybininkų blaivumo. Paaiškėjo, kad du iš keleto dirbusių vyrų – neblaivūs. Vienam nustatytas 2,23 prom., o kitam – 0,57 prom. girtumas.

(Plačiau...)

Pažadėtų vakcinų negavo ir Jurbarko savivaldybė (0)

Pirmadienį Lietuvoje įsiplieskė skandalas – Vyriausybės sprendimas dalį savivaldybėms skirtų vakcinų atiduoti Vilniui, sukėlė merų pasipiktinimą, o turėję būti paskiepyti gyventojai palikti be nieko. Jurbarkas pateko tarp tų savivaldybių, kurioms vakcinų kiekis buvo sumažintas.

(Plačiau...)

Klausučių bendruomenei – galvos skausmas dėl akmens (2)

Balandžio 19 d. Klausučių bendruomenės centras Jurbarko r. savivaldybėje užregistravo prašymą, kuriuo rajono vadovai raginami spręsti klausutiškiams ramybės neduodančią problemą – bendruomenė įpareigota iki rudens pašalinti įvažiavimą į Klausučius puošiantį akmenį, tačiau to daryti nenusiteikusi. Drauge su prašymu pateikta ir 180 gyventojų, norinčių išsaugoti akmenį, parašų.

(Plačiau...)

Detektyvas: kas šildys butus tuščiame bendrabutyje? (2)

Nuo rudens atjungiamas šildymas, neaiški situacija dėl elektros ir vandens. Su tokia realybe susidūrė Smalininkuose Parko g. 4B bendrabutyje butus kažkada išsipirkę žmonės. Didžiąją pastato dalį valdanti ir iki šiol bendrabučiui komunalines paslaugas teikusi Technologijų ir verslo mokykla (TVM) bendrabutį perduoda Turto bankui. Įvykus šiai procedūrai mokykla pastato nebeprižiūrės ir jokių paslaugų neteiks.

(Plačiau...)

Socialinės paslaugos – ne tik savivaldybės reikalas (0)

Balandžio 7 d. Jurbarko r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius, kaip ir kiekvieną pavasarį, paskelbė Nevyriausybinių organizacijų (NVO), teikiančių socialines paslaugas rajone, veiklos projektų atrankos konkursą. Tokie konkursai vykdomi jau ketvirtus metus, o finansavimas projektams numatomas savivaldybės biudžete.

(Plačiau...)

Pakelės šiukšlynui iškuopti prireiks biudžeto pinigų (0)

Jau kelinti metai netoli Jurbarko, pakelėje į Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę auga šakų, kelmų, senų padangų ir kitokio šlamšto sąvartynas. Šiukšlynas greitai pasieks įvažiavimą į oficialią žaliųjų atliekų priėmimo aikštelę, tačiau problema nesprendžiama, o vienintelis būdas jį sutvarkyti – ko gero pinigai iš rajono biudžeto.

(Plačiau...)

Žolės deginimo sezonui tarnybos pasiruošusios (0)

Kovo 30 d. įvyko savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame daug dėmesio skirta tarnybų pasirengimui gaisrų ir sausos žolės deginimo sezonui. Prieš sužaliuojant naujai žolei pasitaiko netyčinių ar net piktybinių senos žolės padegimų, o į miškus su pavasariu grįžta ir gamtos išsiilgę žmonės, kuriems pramogaujant kartais pritrūksta atsakingumo.

(Plačiau...)

Velykų laukime suspindo gaivios pavasario spalvos (0)

Velykos – didžioji pavasario šventė. Sielą gaivina Prisikėlimo stebuklas, akis džiugina atbundanti gamta, bendrystei kviečia šventinės ruošos rūpestėliai ir džiaugsmai. Tradicinis margutis seniai nebėra vienintelis velykinio laiko atributas. Miestelių ir kaimų viešosiose erdvėse išauga Velykų medžiai, pragysta stebuklingi paukštukai – pavasario spalvomis spindinčios puošmenos tik padidina džiaugsmą sulaukus Kristaus prisikėlimo šventės.

(Plačiau...)

Gimnazijos renovacija įplieskė aštrias diskusijas (0)

Pernai liepą Antano Giedraičio-Giedriaus gimnaziją renovuoti pradėjusi UAB „Vilungės statyba“ dirbo lyg sunkų akmenį į kalną ridendama ir sutartinių įsipareigojimų įvykdyti nespėjo, o savivaldybė prarado galimybę šiam objektui gauti valstybės finansavimą. Sutartį su bendrove savivaldybės administracijos direktorius pratęsė, tačiau pinigų jau reikės ieškoti rajono biudžete.

(Plačiau...)

Duris vėl atvėrusios mokyklos kliaujasi sėkme (0)

Vyriausybės sprendimu, nuo kovo 22 d. 45-iose šalies savivaldybėse į mokyklas grįžo pradinukai. Mažiausieji moksleiviai pirmadienį pradėjo mokytis ir visose Jurbarko r. savivaldybės mokyklose, vykdančiose pradinio ugdymo programą. Visi į mokyklas grįžtantys mokiniai ir mokytojai prašomi profilaktiškai testuotis, tačiau tokio privalomo reikalavimo nėra, todėl mokyklų vadovams belieka tikėtis, kad į klases susirinks Covid-19 nesergantys mokiniai.

(Plačiau...)

Gyventojams – nepatogumai, politikams – papildomi pinigai (0)

Sausį savivaldybės tarybos priimtas sprendimas pildo politikų kišenes, o žemės reikalus besitvarkantys gyventojai susiduria su didesne biurokratija ir gaišta laiką. Gavę galimybę tarybos nariai atėmė iš savivaldybės administracijos direktoriaus ir prisiskyrė sau teisę priimti sprendimus keičiant žemės sklypų paskirtį ar naudojimo būdą, o už kiekvieną tarybai pateiktą svarstyti sprendimo projektą gauna papildomą užmokestį.

(Plačiau...)

Kompromisiniame biudžete ne visos skylės užkamšytos (1)

Kovo 10 d. neeiliniame posėdyje savivaldybės taryba, kaip retai pasitaiko, vieningai patvirtino rajono biudžetą, kuriam dar vasario 25 d. žėrė priekaištus ir už kurį balsavo vos devyni tarybos nariai. Vasarį pagal tarybos komitetų posėdžiuose ir opozicijos raštu išreikštus pageidavimus Finansų skyriaus specialistai perskirtė beveik 68 tūkst. Eur, o neeiliniame tarybos posėdyje jau buvo pristatytas biudžeto sprendimo projektas su 453 tūkst. Eur perskirstymu.

(Plačiau...)

Po septynerių metų tylos – pirmosios muziejaus vizijos (0)

Kovo 9 d. savivaldybės surengtą ruošiamo rekonstruoti senojo Veliuonos pašto pastato koncepcijos pristatymą būtų galima pavadinti gražių svajonių ir idėjų, kurioms įgyvendinti reikia dar labai daug darbo, tinkamų sąlygų ir valios, aptarimu. Studentai parengė kelis pastato prikėlimo naujam gyvenimui projektus, tačiau pagrindą jiems klos ir realių žingsnių imsis rajono valdžia.

(Plačiau...)

Savivaldybė gręžiasi į dar vieną pramoninę zoną (1)

Įsibėgėjant miesto pramoninio rajono, esančio tarp P. Paulaičio ir A. Giedraičio-Giedriaus gatvių, tvarkybos projektams, imta galvoti apie kitame miesto gale esančios, buvusios pramoninės zonos – vadinamojo „susivienijimo“ tvarkymą. Kovo 4 d. buvo surengtas nuotolinis susitikimas dėl galimybės šioje zonoje savivaldybei atlikti infrastruktūros gerinimo darbus, tačiau pasigesta ten dirbančių verslininkų dėmesio.

(Plačiau...)

Veliuoniškiai neraudonuos iš gėdos prieš turistus (1)

Kovo 1 d. nuotoliniu būdu pristatyti elektromobilių įkrovimo stotelės ir konteinerinio tualeto įrengimo projektiniai pasiūlymai Veliuonoje. Tualeto vadinamoje Turgaus aikštėje veliuoniškiai labai laukia, nes senasis turistų dėka jau tapo socialinių tinklų „žvaigžde“, dėl kurios miestelio gyventojai priversti raudonuoti.

(Plačiau...)

Po baltos žiemos – šunų išmatomis nusėtos erdvės (3)

Pasakišką žiemą padovanojusi gamta pavasarį atvėrė bjaurią netvarką. Kai kurios viešos Jurbarko erdvės – tarsi kilimu dengtos šunų ekskrementais. Ligomis gresianti situacija susidarė dėl šeimininkų aplaidumo – nors privalo, gyvūnų ekskrementų nerenka. Jurbarkiečiai dėl dvokiančios ir akiai nemalonios netvarkos pirštais bado ir į savivaldybę, nes mieste katastrofiškai trūksta šiukšlinių

(Plačiau...)

Subirusi taryba nepatvirtino savivaldybės biudžeto (0)

Vasario 25 d. savivaldybės tarybos posėdis iš anksto nusimatė sudėtingas – jame buvo tvirtinamas savivaldybės biudžetas, administracijos direktoriaus bei mero ir tarybos ataskaitos, o pati taryba prieš šį svarbų posėdį pabiro – neliko nei aiškios daugumos, nei opozicijos. Todėl nenuostabu, kad posėdis užsitęsė iki gilaus vakaro, o politikai nesugebėjo susitarti dėl biudžeto priėmimo. Kaip uogelė ant torto – ir nepatvirtinta administracijos direktoriaus ataskaita.

(Plačiau...)

Savivaldybės taryboje – neregėta politinė suirutė (10)

Vasario 12 d. penki Jurbarko r. savivaldybės tarybos nariai pranešė paliekantys vos pernai rugpjūtį sudarytą tarybos daugumą. Savivaldybės tarybai ir merui adresuotame pareiškime teigiama, kad sprendimą padiktavo susiklosčiusi situacija – neliko reikiamos balsų daugumos ir todėl negalima įgyvendinti programinių nuostatų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook