Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Numerio tema

Numerio tema

Voverių“ stadiono byla: atliks naują ekspertizę (3)

Rugsėjo 27-ąją Marijampolės apylinkės teismas po ilgos pertraukos vėl atvertė „Voverių“ stadiono bylą. Tačiau tik tam, kad patenkintų kaltinamųjų prašymus iš naujo atlikti ekspertizę. To prireikė norint tiksliai nustatyti, kiek su Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono pinigais pradingusi įmonė „Voverių namai“ realiai atliko darbų ir kokia jų vertė.

(Plačiau...)

Globos namų auklėtiniai įkaitais pavertė visą mokyklą (7)

Ar mano vaikas rytoj gali ateiti į mokyklą ir būti tikras, kad nebus papjautas? Tokį klausimą Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos direktoriui, savivaldybei, Vaiko teisių apsaugos tarnybai ir vaikų globos įstaigai Skalvijos namai užduoda beveik pusantro šimto mokinių tėvai. Jų vaikai tapo smurtautojų gaujos iš Skalvijos namų aukomis.

(Plačiau...)

Gimnazija dėl broko pagalbos neprisišaukia (1)

Vos keli mėnesiai po rekonstrukcijos, o jau reikia taisyti statybininkų paliktą broką. Su tokia nemalonia realybe po mokyklos renovacijos susidūrė Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bendruomenė. Dar vykstant darbams projektą lydėjo įvairūs skandalai, o dabar akis bado iškilusios sienų dekoro pūslės, krentantis tinkas, per pamatus besisunkiantis vanduo.

(Plačiau...)

Partijų skyriai rinkimų tempo vis dar nepagauna (4)

Seimas nustatė 2023 m. pavasarį vyksiančių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų datą – kovo 5 d. Nors partijos darosi aktyvesnės ir garsiau suskamba rinkimų tema, Jurbarko politinėje padangėje judesio mažai. Informacijos apie kandidatus, ypač pretenduojančius į merus, partijos skelbia nedaug, greičiausiai todėl, kad tų kandidatų tiesiog neturi.

(Plačiau...)

Piročkino darbo kambarys – profesoriaus sugrįžimas namo (0)

Rugsėjo 5 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje pristatytas kalbininko Arnoldo Piročkino darbo kambarys. Mokslininko sukaupta biblioteka, rankraščiai, dokumentai ir regalijos, asmeniniai daiktai į Jurbarką parvažiavo jo dukros Gailos Piročkinaitės rūpesčiu ir pastangomis.

(Plačiau...)

Taupymo plano savivaldybė neturi, bet veiksmų jau imasi (3)

Dar visai neseniai priekaištaudavom valdžiai dėl neapšviestų gatvių, o dabar redakcijoje sulaukėme skambučio skaitytojo, besipiktinančio per ryškiai ir per ilgai degančiais šviestuvais. Nieko keista – juk taupyti ir skaičiuoti reikia ne tik savo piniginės turinį, bet ir savivaldybės biudžeto, kuris yra mūsų visų. Bet rugsėjo 2-osios naktį ir miestiečiai, jei nemiegojo, jau galėjo pastebėti, kad gatvėse tamsu.

(Plačiau...)

Būtrimų tarša – geras projektas su prasta pabaiga (3)

Užmojai sutvarkyti naftos produktais užterštą teritoriją Girdžių sen. Būtrimų kaime, palei Gystaus upelį, atrodė verti pagyrimo. Tačiau dar 2015 m. imti dėlioti šios teritorijos išvalymo reikalai ne tik įstrigo, bet įžiebė stiprų konfliktą tarp savivaldybės tarybos opozicijos ir administracijos direktoriaus Raimundo Basčio. Nors šiandien atlikti visi darbai, politikai pinigų neskiria ir atvirai sako, kad direktoriaus veiksmai jiems kelia daug įtarimų.

(Plačiau...)

Taškas padėtas – šiandien uždaromas Veliuonos paštas (2)

Šiandien, rugpjūčio 23-ąją, uždaromas Veliuonos paštas. Nors gyventojai su pašto pertvarka nesutinka, Lietuvos paštas nei jų, nei savivaldybės vadovų argumentų neišgirdo. Rytinė rajono dalis lieka be svarbios įstaigos, o kaimo gyventojams siūloma mobiliojo laiškininko paslauga.

(Plačiau...)

Direktoriaus pavadavimo tvarka sukėlė abejonių (4)

Atostogaujančiam Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktoriui Raimundui Basčiui pasisekė – dienos kaip užsakytos. Tačiau vasaros kaitra alsuojančias atostogas vejasi dar karštesni klausimai – ar direktorių pavaduojanti Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja eiti šias pareigas paskirta teisėtai?

(Plačiau...)

Sunkus valdininkų ir ūkininkų dialogas stumiasi pirmyn (0)

Kapitalinis kelio Liudvinava– Pažėrai–Girdžiai remontas visu aštrumu priešpastatė Paulių ūkininkus ir valdininkus, įsikibusius į kabinetines tvarkas ir dokumentus, niekaip nederančius su gyvenimo realybe. Kas iš to naujo kelio, jei ūkininkai negali patekti į laukus. Be nuovažų į savo žemę likę pauliškiai išsikvietė valdininkus iš Vilniaus – nors atvažiavo ne visi, kuriems vertėjo, Žemės ūkio ministerijos pastangomis šioks toks postūmis yra.

(Plačiau...)

Kryžius prie fotografo namų – padėka už laisvę (0)

Skirsnemuniškis Pranciškus Jonikis, praeityje buvęs garsus, ir ne tik savo kaime, fotografas, į „Šviesos“ redakciją užsuko nešinas pluošteliu nuotraukų. Jose – Pranciškaus namai ir prie jų stovintis kryžius. Tą kryžių garbaus amžiaus skirsnemuniškis labiausiai ir norėjo parodyti bei papasakoti jo istoriją.

(Plačiau...)

Rugsėjis šiemet artėja be stresų ir diskusijų (0)

Paskutinis vasaros mėnuo nenumaldomai artina Rugsėjo 1-ąją. Labiau už kasmet mažėjantį mokinių skaičių šiemet eskaluojamas pedagogų deficitas. Skelbiama, kad šalies mokyklos, net didmiesčių, ieško 4 tūkst. mokytojų. Jurbarko r. mokyklų vadovai, pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Aušros Baliukynaitės, šios problemos kol kas neužaštrina – padėtis, matyt, kontroliuojama. Į naujų mokslo metų pradžią, panašu, artėjama be streso – klasės sukomplektuotos jau pavasarį, ir nė viena mokykla nebus uždaryta.

(Plačiau...)

Jubiliejų Jurbarko LIONS mini paramos koncertu (0)

Jurbarko LIONS klubas mini 25-metį ir rugpjūčio 4 d. kviečia į koncertą Panemunės pilyje. Šis koncertas, kaip ir kiti klubo renginiai, suteikia galimybę prisidėti prie LIONS organizacijos veiklos. LIONS misija kilni – padėti kitiems. Kaip šią misiją įtikrovina Jurbarko lioniečiai, pokalbio susėdome su klubo nariais Audrone BALČIŪNIENE ir Donatu JACKIU.

(Plačiau...)

Koronavirusas su trenksmu grįžta į aktualijų skiltis (0)

Lietuvoje, kaip ir Europoje, vėl daugėja susirgimų COVID-19 liga, – koronaviruso infekcija sugrįžta į žiniasklaidos aktualių temų skiltis. Padidėjęs sergamumas COVID-19 liga pastaruoju metu fiksuojamas ir Jurbarko rajone, tad svarbu turėtų būti ir gyventojams, kaip ligos išvengti – nė vienas juk nenori sirgti, ir tai pasakytina ne tik apie kovidą.

(Plačiau...)

Paulių ūkininkų darbus stabdo lietus ir kelininkai (0)

Kelio Liudvinava–Pažėrai– Girdžiai kapitalinis remontas Paulių kaimo ūkininkams džiaugsmo kol kas neteikia. Priešingai – kelias paaukštėjo, grioviai pagilėjo, nuovažų nėra, o javapjūtė čia pat. Liepos 15 d. į Paulius būrį valdininkų pakvietę žmonės laukė aiškaus atsakymo, tačiau jis toks pat vingiuotas kaip ir tvarkomas kelias.

(Plačiau...)

„Ąžuoliuko“ baseino nestatys – nebėra už ką (8)

Kai 2020-aisiais savivaldybė paskelbė apie pradedamą Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos baseino projektavimą, sužibo viltis, kad idėja virs kūnu. Pagal planą turėjo būti parengtas ne tik techninis projektas, bet ir pats objektas pastatytas iki šių metų pabaigos. Tačiau vietoje įkurtuvių sulaukta nemalonios žinios – baseino nebus.

(Plačiau...)

Žiūrovams salė atsivers už pusę milijono eurų (0)

Pagaliau įveikus Jurbarko gimnazijos pastato renovaciją ir įsibėgėjant autobusų stoties statyboms, jurbarkiečių žvilgsnis vis dažniau krypsta ir į Jurbarko kultūros centrą (KC). Remontai jame tęsiasi jau ne vienerius metus, o pabaigos dar nematyti. Vien tam, kad didžioji salė galėtų priimti žiūrovus, dar reikia apie 0,5 mln. Eur. Jų ieškoti tenka savivaldybės biudžete.

(Plačiau...)

Pilies parkas – džiaugsmas saviems ir keliaujantiems (0)

Vasaros sezoną Raudonė pasitiko svetingai – keliaujantiesiems panemunių keliu iš aukštai moja raudonskruostė pilis, nauji takai kviečia pasivaikščioti po jos kiemą ir parką. Visa tai – baigto įgyvendinti Raudonės pilies parko sutvarkymo projekto pirmo etapo dėka. Ta proga pilyje surengtas renginys, kuriame padėkota visiems prisidėjusiems jį įgyvendinant.

(Plačiau...)

Europos samariečiai atvyko pasisemti patirties (0)

Birželio 10-ąją Jurbarko samariečiai sulaukė būrio svečių – Europos samariečių sąjungos atstovų. Samariečiai iš penkių valstybių atvyko aptarti vykdomų Erasmus projektų ir pasidalyti patirtimi. Svečius atlydėjusi Lietuvos samariečių bendrijos prezidentė Sonata Patkauskaitė džiaugėsi, kad gerų patirčių yra prikaupusi ir Lietuva, o Jurbarko bendrija yra viena aktyviausių socialinės pagalbos bendruomenei teikėja.

(Plačiau...)

Apskrities dainų šventės vėliava parvažiavo į Jurbarką (0)

Praėjusį savaitgalį nuskambėjo Tauragės apskrities dainų šventė, įsiliejusi į Tauragės 515- ojo gimtadienio renginių programą. O šventėje labai ryškus buvo ir Jurbarkas – nuo „Karšuvos žemės vaikais“ pavadinto renginio scenarijaus ir režisūros iki daugiau kaip 600 dalyvių – šokusių, grojusių, dainavusių, vaidinusių.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook