Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Numerio tema

Numerio tema

Vaikų darželių durys vasarą užrakintos nebus (0)

Šį ketvirtadienį vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdžiui teikiamas svarstyti sprendimo projektas dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo paslaugų teikimo vasarą. Tėveliai jau priprato, kad kai kurios šias paslaugas teikiančios įstaigos dirba visą vasarą, o savivaldybė turi gerokai paskaičiuoti, kad tokia paslauga nevirstų grynu nuostoliu. Sprendimo projekte numatoma, kurie darželiai vaikus galės priimti ir liepą bei rugpjūtį.

(Plačiau...)

Trypčiojimą valdžia bando pateisinti procedūromis (9)

Gegužės 12 d. į pasitarimą savivaldybėje dėl sovietinę okupaciją Jurbarke, rajono kaimuose bei miesteliuose šlovinančių paminklų buvo pakviesti politikai, seniūnai, bendruomenių atstovai. Vasario 24-ąją Rusijai užpuolus Ukrainą Lietuva pagaliau ryžosi atsikratyti sovietiniu propagandiniu palikimu. Aplinkiniuose rajonuose dalis tokių paminklų jau griuvo, tačiau Jurbarko savivaldybės vadovai neskuba

(Plačiau...)

Pinklės projektams: papildomi darbai, medžiagos ir kainos (0)

Penktadienį savivaldybės vadovai – meras Skirmantas Mockevičius, vicemeras Petras Vainauskas ir administracijos direktorius Raimundas Bastys apžiūrėjo Jurbarko mieste įsibėgėjančius projektus – autobusų stoties statybas bei įrengiamus vandentiekio ir nuotekų tinklus pramoniniame rajone. Pastarasis projektas įdomesnis čia dirbantiems verslininkams ir galimiems investuotojams, o stoties statybą atidžiai stebi tiek miesto gyventojai, tiek politikai.

(Plačiau...)

Prognozės pasitvirtino – direktorius priedo negaus (2)

Prieš porą savaičių, kai artėjant savivaldybės tarybos posėdžiui buvo parengtas sprendimo projektas dėl atlyginimo priedo administracijos direktoriui, politikų klausėme, ar jie nusiteikę jį skirti. Tada nuomonės išsiskyrė, bet garsiau kalbėjo tie, kurie neįžvelgė būtinybės tokiam priedui. Net pats administracijos direktorius Raimundas Bastys būtų lažinęsis, kad priedo negaus. Ir jis buvo teisus – balandžio 28 d. posėdžiavusi savivaldybės taryba sprendimui nepritarė.

(Plačiau...)

Suverstos padangų krūvos – brangus galvos skausmas (0)

Jurbarko garažų teritorijos pribloškia senų padangų kalnais ir kitų automobilinių atliekų sąvartynais. Piktybiniai teršėjai paprastai lieka nenubausti, aplinkai nedraugiškos atliekos kaupiasi mėnesiais, o galiausiai būna sutvarkomos už mokesčių mokėtojų lėšas.

(Plačiau...)

Į socialinių paslaugų įstaigą pavasaris atneša permainų (0)

Praėjusį ketvirtadienį, balandžio 21 d., į tradicinį ataskaitinį susirinkimą rinkosi VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ darbuotojai. Kaskart šie susirinkimai būna kitokie – socialiniams darbuotojams koncertuoja puikūs atlikėjai, vyksta įdomios paskaitos. Šiemet kalbų buvo itin mažai – nuveiktus darbus įstaigos padaliniai kūrybingai pateikė plakatuose, o ore tvyrojo ir atsisveikinimo nuotaika – įstaigos direktorei Audronei Balčiūnienei gegužė bus paskutinis mėnuo šiame darbe.

(Plačiau...)

Spalvingi gėlių žiedai į miestą kviečia pavasarį (4)

Šią savaitę miesto gėlynai pasipuošė pirmosiomis pavasarinėmis gėlėmis – našlaitėmis. Taip duotas startas kasmetiniams miesto apželdinimo ir tvarkymo darbams. Didelių naujovių ir labai puošnių žiedynų Jurbarko gėlynuose šiemet tikėtis nereikėtų – tam skiriama per mažai finansinių ir žmogiškųjų išteklių.

(Plačiau...)

Kaimo medicinos punktai durų gali ir nebeatverti (1)

Kovo pabaigoje, prieš Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdį vykusiuose tarybos komitetų posėdžiuose buvo pristatyta informacija apie jau kurį laiką uždarytus Šimkaičių ambulatorijos Vadžgirio ir Baltraitiškės medicinos punktus. Panašu, kad šie punktai ir toliau neveiks, o paslaugas gyventojai gaus mobiliu būdu.

(Plačiau...)

Pinigus keliams ir gatvėms skirstys pagal tris eiles (0)

Kiekvieną pavasarį savivaldybės laukia žinios iš VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) apie Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų paskirstymą savivaldybių institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams. Kartu atkeliauja ir griežtos instrukcijos, kaip tie pinigai turi būti naudojami, o pačioms savivaldybėms tenka apsispręsti, kuriuos objektus tvarkys pirmiausia. Jurbarko r. savivaldybės taryba patvirtino net tris skirtingų objektų eiles, pagal kurias ir skirstomi pinigai.

(Plačiau...)

Pirmadienio horoskopas (0)

AVINAS. Būsite kūrybingi ir veiklūs, todėl galite daug nuveikti. Apsvarstykite savo idėjas su patikimais žmonėmis. Galimas slapta intriga dvelkiantis pasiūlymas.

(Plačiau...)

Prancūzų planai Jurbarkui – patogios senatvės kvartalai (4)

Prieš kovo 31 d. vyksiantį Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdį tarybos komitetai posėdžiuose svarstė ir pasiūlymą pritarti Susitarimo memorandumui, kuris atvertų kelią prancūzų įmonei SAS „OPI Conseil“ Jurbarke statyti gyvenamųjų namų kvartalą senjorams. Po projekto pristatymo lieka mažai abejonių, kad ketvirtadienį memorandumo pasirašymui nebūtų pritarta.

(Plačiau...)

Jurbarkas tampa namais karo pabėgėliams iš Ukrainos (0)

Karas Ukrainoje prasidėjo vasario 24 d., o jau 28-ąją į Jurbarką atvyko pirmieji karo pabėgėliai. Skaičiuojama, kad čia jau buvo priimta per 200 ukrainiečių, dalis jų išvyko kitur. Kiti pamažu įsilieja į kasdienį jurbarkiečių gyvenimą – kuriasi gretimuose būstuose, vaikai lanko mokyklas ir darželius. Pirmosios savaitės parodė, kad esame svetingi, tačiau svetingumą dar gali tekti išlaikyti ilgai – pabėgėlių iš Ukrainos srautas nenutrūksta.

(Plačiau...)

Kvartalų tvarkymo eilė įplieskė politikų priešpriešą (1)

Kai kalba pasisuka apie kelių, gatvių, kiemų remontą, užverda aistros ir kiekvienas tempia paklodę į savo pusę. Nors sprendimus dėl šių objektų tvarkymo eiliškumo priimantys politikai privalo likti nešališki, ši nuostata neapsaugo nuo karštų diskusijų. Jų netrūko ir vasario savivaldybės tarybos posėdyje nustatant miesto daugiabučių namų kvartalų remonto eilę.

(Plačiau...)

Ukrainos karo pabėgėlius Jurbarkas pasitinka svetingai (0)

Vos savaitei prabėgus nuo Rusijos įsiveržimo į suverenią Ukrainą, Jurbarke kuriasi kelios dešimtys karo pabėgėlių, daugybė jurbarkiečių siūlo visokeriopą pagalbą, o savivaldybėje priimami sprendimai skirti finansinę paramą ir moraliai palaikyti agresoriaus užpultos šalies žmones.

(Plačiau...)

Dėl skvero laisvės gynėjams teks rengti apklausą (2)

Vasario 24 d. vykusiame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje svarstytas klausimas dėl Lietuvos laisvės gynėjų skvero pavadinimo suteikimo žaliajai zonai tarp Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos ir Vytauto Didžiojo gatvės. Graži šaulių idėja sukėlė nelauktų diskusijų ir politikų bent kuriam laikui buvo atidėta į šoną.

(Plačiau...)

Prastais keliais atvažiavęs ministras turėjo ir gerų žinių (0)

Vasario 17 d. Jurbarke lankėsi susisiekimo ministras Marius Skuodis su komanda. Tai buvo viena iš ministro išvykų į savivaldybes susipažinti su didžiausiomis jų problemomis. Iš Tauragės į Jurbarką atvykusi Susisiekimo ministerijos komanda vieną problemą pajuto savo kailiu – išvengti kelyje atsivėrusių duobių lengva nebuvo.

(Plačiau...)

Pagerbti gražiąją dabarties Lietuvą kuriantys žmonės (0)

Kas gražu ir gera, neatsiranda iš niekur, tad prasminga švenčiant Vasario 16-ąją prisiminti ne tik mūsų valstybės patriarchus, bet ir pagerbti dabarties gražiąją Lietuvą kuriančius žmones. Jurbarke įteiktos „Krištolinės lelijos“, savo šviesuolius pagerbė ir Juodaičių, Klausučių, Eržvilko, Veliuonos bendruomenės. Tie apdovanojimai, skiriami žmonių, su kuriais eini viena kryptimi, prilygsta nacionaliniams, nes Lietuvos centras kiekvienam ją mylinčiam yra ten, kur gyveni, augi ir augini.

(Plačiau...)

Pinigai už ligoninės remonto broką – iš visų kišenės (7)

Pernai Jurbarko ligoninė iš savivaldybės biudžeto gavo nemenką sumą patalpoms remontuoti – 170 tūkst. eurų. Didžioji dalis šių lėšų panaudota įvairiems darbams Chirurgijos ir ortopedijos traumatologijos skyriuje, tačiau geriems planams koją pakišo darbų kokybė, sukeldama ir abejonių, ar ligoninė pajėgi tinkamai įsisavinti skiriamus tūkstančius ir nepaleisti jų vėjais.

(Plačiau...)

Užterštam gruntui sutvarkyti reikės nemenkos sumos (0)

Girdžių seniūnijos Būtrimų kaime tiksi ekologinė bomba – nemaža teritorija užteršta nafta ir mazutu. Įvardijamo kaltininko – buvusio Girdžių paukštininkystės ūkio – seniai nebėra, o skaudžią aplinkosauginę problemą pabandžiusi spręsti savivaldybė įklimpo į dar rimtesnę bėdą. 2019 m. pradėjus tvarkyti užterštą gruntą paaiškėjo, kad jo kiekis daug didesnis ir kainuos kur kas brangiau nei suplanuota pagal projektą.

(Plačiau...)

Politikai ieškos pavaduotojo, nesvarbu – gudraus ar žioplo (5)

Sausio 27 d. posėdžiavusi Jurbarko r. savivaldybės taryba patvirtino savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigybės aprašymą. Kol kas iš šio sprendimo tiek ir naudos – politikai tik atliko tai, ką turėjo seniai padaryti, tačiau sutarimo dėl pavaduotojo kandidatūros jau antri metai kaip nebuvo taip ir nėra.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook