Numerio tema

Numerio tema

Teismas apkarpė atliekų surinkėjų ambicijas (3)

Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmų teisėjų kolegija, išnagrinėjusi vienos mūsų rajono kaimo gyventojos skundą, apkarpė antrinių žaliavų surinkėjų ambicijas. Teismas Jurbarko r. savivaldybės administracijai priminė, kad ši atsakinga už komunalinių, stiklo, įvairių pakuočių ir kitų perdirbti tinkamų žaliavų surinkimą savivaldybės teritorijoje ir yra neteisi atsisakydama kaimo gyventojams išduoti konteinerius atliekoms rūšiuoti ir jas išgabenti dėl neva sunkiasvorei technikai netinkamų kelių.

(Plačiau...)

Įsiplieskę nuomos karai: dvi pusės su savo tiesa (3)

Netekusi kantrybės į žiniasklaidą kreipėsi jurbarkietė verslininkė Milana Laurinaitienė. Moteris guodėsi nerandanti bendros kalbos su nuomojamų patalpų savininku, kuris, pasak jos, vis taikosi apgauti, yra labai nesąžiningas su savo klientais, o šie, pasirašę nuomos sutartis, tampa įkaitais. Ji mano, kad galbūt viešumas apsaugotų kitus nuo nepageidaujamų patirčių.

(Plačiau...)

Rūpestyje dėl ligonių maitinimo įžvelgė interesus (6)

Tradiciškai baigiantis savivaldybės tarybos posėdžiams tarybos nariai pateikia įvairius paklausimus savivaldybės vadovams, į kuriuos šie per tam tikrą laiką atsako raštu arba atsakymą pateikia iš karto žodžiu. Rugsėjo 30-ąją klausimą apie maitinimą Jurbarko ligoninėje savivaldybės administracijos direktoriui uždavė tarybos narys Gvidas Byčius. Atsakymo politikas dar negavo, bet iškart sulaukė kolegos replikos apie protekcijas.

(Plačiau...)

Gerais norais grįstas sprendimas – be pinigų (0)

Rugsėjo 30 d. savivaldybės tarybos posėdyje bene daugiausia diskusijų sulaukė sprendimas, dėl kurio reikalingumo dvejojo ir patys politikai. Politikai mano, kad tvarkyti du miesto kvartalus reikėtų, tačiau jų pritarimas greičiau buvo tik simbolinis – šių kvartalų techniniai projektai parengti jau anksčiau, o pinigų jiems įgyvendinti kaip nebuvo iki šiol, taip nėra ir dabar.

(Plačiau...)

Mokykloje svarbiausias mokytojas – jis moko mokytis (0)

Spalio 5-ąją minima Tarptautinė mokytojo diena. Mokyklos keičiasi, tačiau net ir pačios moderniausios mokymo priemonės nepakeis mokytojo, kuris moko mokytis. Tad dėkoti verta ne tik už kontrolinių dešimtukus ir egzaminų šimtukus, bet ir už tai, ko patys išmokstame jau užaugę, savarankiškai – nes išmokome mokytis. Be to, gerųjų mokytojų, o tokių visi turime, praktikoje nėra takoskyros tarp dalykinių ir žmogiškumo pamokų.

(Plačiau...)

Startavęs šildymo sezonas pradžiugino dar ne visus (0)

Rugsėjo 21 d. Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys pasirašė įsakymą, skelbiantį, kad 2021–2022 metų šildymo sezonas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose ir gydymo įstaigose pradedamas rugsėjo 27 d. Ši žinia daugelį įšalusiuose namuose šilumos laukiančių gyventojų nudžiugino, tačiau reikėtų neapsirikti – namus pradėjus šildyti dabar šiluma gali atsieiti brangiau nei įsivaizduojama.

(Plačiau...)

Ant ligų slenksčio – ir įprasto gripo sezonas (0)

Šiemet pirmoji 2021–2022 m. gripo sezonui skirtos gripo vakcinos siunta – 100 tūkst. dozių Lietuvą pasiekė labai anksti – dar rugpjūčio 30 d. Jurbarko r. pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) taip pat gavo dalį užsakytos vakcinos.

(Plačiau...)

Buvę vadovai kaltės dėl stadiono neprisiima (5)

Po vasaros į darbus grįžęs Marijampolės apylinkės teismas rugsėjo 9-ąją vėl atvertė Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno bylą. Šį kartą apie didžiuliais nuostoliais savivaldybei pasibaigusią istoriją versijas pateikė buvusi administracijos direktorė Vida Rekešienė ir jos pavaduotojas Darius Juodaitis. Duetas savo kaltę neigia – V. Rekešienė tikina pernelyg pasitikėjusi pavaldiniais, o D. Juodaitis teigia pasirašęs tik dėl susipažinimo su dokumentais.

(Plačiau...)

Skandalingoje stadiono byloje prabyla kaltinamieji (3)

Rugsėjo 3-ąją Marijampolės apylinkės teismas grįžo prie UAB „Voverės namai“ ir Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono bylos. Ši istorija savivaldybei baigėsi šimtatūkstantiniais nuostoliais ir didžiule gėda, kai paaiškėjo, kad aferoje iššvaistant pinigus dalyvavo ne tik verslininkai, bet ir dokumentus, panašu, klastoję politikai bei valdininkai.

(Plačiau...)

Kovidinėse ligoninės lovose – nepasiskiepiję pacientai (2)

Su rudeniu grįžta ir vis prastėjanti epidemiologinė situacija: savivaldybės viena po kitos dažosi juoda spalva, o kasdien nustatomų naujų susirgimo COVID-19 atvejų septynių dienų vidurkis jau siekia 600. Daugėjant susirgusiųjų, pildosi ir kovidiniams ligoniams skirtos lovos. Jurbarko ligoninėje taip pat vėl gydomi COVID-19 liga sergantys pacientai.

(Plačiau...)

Verslininko planai skaudžiai kirs savivaldybės biudžetui? (6)

Kas ir už kiek turės nugriauti didžiulio avarinės būklės pastato likučius Jurbarko pramoniniame rajone? Statinys Pramonės g. 8 priklauso Jono Matuso labdaros ir paramos fondui, kurio valdytojas yra į politiką nesėkmingai koją kėlęs verslininkas Tomas Matusas. Paaiškėjus, kad objektą būtina remontuoti arba griauti, o griovimo darbai gali siekti ir 100 tūkst. eurų, T. Matusas savivaldybei pasiūlė statinį įsigyti už vieną eurą.

(Plačiau...)

Nukentėjusieji nesutinka su ugniagesių pasakojimu (2)

Po liepos 22-osios gaisro Spruktų kaime (Seredžiaus sen.) ir šią skaudžią istoriją sekusio skandalo, kurį aprašė ŠVIESA, Jurbarko r. savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad žiniasklaida klaidina visuomenę. Redakcija nusprendė dar kartą susitikti su nukentėjusiais žmonėmis ir sudėlioti kiek įmanoma aiškesnį didžiulius nuostolius padariusio gaisro vaizdą.

(Plačiau...)

Savivaldybė perka buvusių paštų patalpas (0)

Po AB Lietuvos pašto pertvarkos atlikusias pašto patalpas seniūnijose siekia nupirkti rajono savivaldybė. Tie buvę kaimų paštai – dažniausiai tik vienas ar du kabinetai seniūnijų pastatuose.

(Plačiau...)

Ministerija siūlo pašalpas dalinti be jokio atidirbimo (2)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija planuoja socialinių pašalpų gavėjus atleisti nuo visuomenei naudingų darbų, kitaip sakant, nuo atidirbimo už pašalpas. Tam pritaria nevyriausybinės organizacijos, kovojančios su skurdu ir socialine atskirtimi, o dauguma savivaldybių tokiems pokyčiams priešinasi argumentuodamos, kad nėra iš ko samdyti darbuotojų būtiniems aplinkos tvarkymo darbams atlikti.

(Plačiau...)

Išdalijo bendruomenių projektams skirtus pinigus (0)

Savivaldybių organizuojamiems vietos bendruomenių stiprinimo projektams šiems metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) skyrė 2 mln. 180 tūkst. eurų. Liepos viduryje įvykusiame Jurbarko r. savivaldybės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ projektų atrankos ir vertinimo komisijos posėdyje bendruomenėms išdalyti Jurbarkui tekę beveik 18 tūkst. Eur.

(Plačiau...)

Kokybės krepšelio lėšos – miesto progimnazijai (3)

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) projekto Kokybės krepšelis paramą šįmet skyrė dar 89-ioms šalies mokykloms. Tarp šių mokyklų pateko vienintelė Jurbarko švietimo įstaiga – Vytauto Didžiojo progimnazija. Kokybės krepšelio programa jau įgyvendinama penkiose rajono mokyklose.

(Plačiau...)

Jurbarkas bus tvarkomas pagal naują bendrąjį planą (10)

Šiuo metu Jurbarkas tvarkomas pagal 2008 m. priimtą bendrąjį mieso planą. Tačiau rajono taryba birželio mėn. įvykusiame posėdyje nusprendė šį planą keisti, nes senasis nebeatitinka šių dienų poreikių, pasikeitė įstatymų reikalavimai, atsirado plėtros ir investicijų galimybė.

(Plačiau...)

Siūloma parama Jurbarke nieko nedomina (5)

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ypatingą dėmesį skiria trumposioms maisto tiekimo grandinėms kurti, o jų veiklai užtikrinti būtina steigti logistikos centrus. Ta linkme jau dirba kai kurios šalies savivaldybės. Šiam tikslui ŽŪM numačiusi skirti beveik tris milijonus eurų. Ar mūsų rajono ūkio subjektai sugebės pasinaudoti siūloma parama? Kol kas panašu, kad investicijos Jurbarką aplenks.

(Plačiau...)

Ar Jurbarke sulauksime nelegalių migrantų? (9)

Lietuva susidūrė su nauju hibridinio karo iššūkiu – iš Baltarusijos per valstybės sieną lengvai praleidžiamais nelegaliais migrantais. Vien per naktį iš pirmadienio į antradienį sulaikytas 41 asmuo. O iš viso iki antradienio ryto sulaikyti 2158 perbėgėliai. Lietuvai, kol bus išspręstas tolesnis šių žmonių likimas, iškilo problema dėl jų laikino apgyvendinimo ir priežiūros. Kol kas Jurbarko rajono savivaldybėje tokių migrantų nėra, tačiau ar jų čia neatsiras?

(Plačiau...)

Nauja sveikatos reforma: savivaldybės ruošiasi kautis (0)

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) į viešumą išnešė tyliai rengtą Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reorganizavimo planą. Tinklo pertvarkos planas pristatytas Seimo Sveikatos reikalų komitete, surengtas pristatymas ir savivaldybių merams, sveikatos priežiūros įstaigų vadovams. Apie gresiančią sveikatos sistemos reformą nieko nežinojusioms savivaldybėms pateikta informacija sukėlė nemažai klausimų ir baimių dėl gydymo įstaigų ateities.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook